Seimas ir pirmininkavimasES reikalų svarstymas Seime 
TitulinisNaujienosŽiniasklaidaiParlamentinis žodynėlisNaudingos nuorodosKontaktai

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė dvišaliam pokalbiui susitiko su Lenkijos parlamento vadove E. Kopač

2014 m. balandžio 8 d. SiųstiSpausdinti

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė susitikusi dvišaliam pokalbiui su Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininke Eva Kopač (Ewa Kopacz) padėkojo Lenkijos parlamento vadovei už dalyvavimą Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencijoje.

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

„Dėkoju Lenkijos Respublikos parlamentarams, kurie aktyviai dalyvavo Vilniuje vykusiuose renginiuose. Taip pat reiškiu padėką Lenkijos politikams, kurie palaikė mus atsakingu pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu“, – teigė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Savo ruožtu Lenkijos Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuvos Seimo vadovei puikiai sekasi ieškoti kompromiso sprendžiant sudėtingus, probleminius klausimus.

Per susitikimą abiejų šalių parlamentų vadovės aptarė planuojamą Lietuvoje priimti Tautinių mažumų įstatymą. Loreta Graužinienė atkreipė dėmesį, kad pavasario sesijos programoje yra numatyta svarstyti įstatymų projektus švietimo, pavardžių rašymo, tautinių mažumų padėties teisinio reguliavimo klausimais.

„Bendrą Tautinių mažumų įstatymą šiuo metu ruošia Vyriausybės sudaryta darbo grupė, į kurią įtraukti ir visų Lietuvos tautinių mažumų bendrijų atstovai bei mokslininkai. Tikiuosi, kad bus surasti kompromisai ir įstatymo projektas bus užbaigtas artimiausiu metu. Svarbu, kad įstatymas būtų priimtinas visoms tautinėms mažumoms. Rytoj iš ryto su premjeru Algirdu Butkevičiumi rengiuosi aptarti, kaip vyksta darbo grupės dėl Tautinių mažumų įstatymo darbas“, – sakė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Per susitikimą abiejų šalių parlamentų vadovės pripažino, kad Lietuva ir Lenkija ir toliau turi palaikyti gerus santykius, siekiant gerovės abiejų šalių žmonėms.

 

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. 239 6002

 

Seimo Pirmininkės patarėja  

Dalia Valentienė

Tel. (8 5) 239 6030, mob. 8 698 42 786

 


Seimo Pirmininkės Loretos GRAUŽINIENĖS vaizdo sveikinimas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainės lankytojams


Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino KIRKILO sveikinimas


Seimo Pirmininko pavaduotojo, atsakingo už Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginių organizavimą, Petro AUŠTREVIČIAUS sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11- osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

© Seimo kanceliarija, 2018