Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Aplinkos apsaugos komitetas Žemės gelmių įstatymo projektą siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti

2016 m. rugsėjo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas rugsėjo 28 dienos posėdyje dar kartą grįžo prie Žemės gelmių įstatymo projekto Nr. XIIP-4224 svarstymo. Projekto iniciatoriai siūlė leisti vykdyti ūkinę veiklą, nedarančią didelio neigiamo poveikio žemės gelmių būklei, jų ištekliams ir vertingosioms savybėms ir statyti tam reikalingus nesudėtingus ar laikinus pagalbinio ūkio ir kitos (šiltnamių) paskirties statinius.

Posėdžio metu ir iš žiniasklaidos pranešimų tapo akivaizdu, kad įstatymo pataisomis siekiama apsaugoti konkretaus ūkininko investicijas į pramoninių šiltnamių statybas ant unikalaus kvarcinio smėlio karjero, kurių vertė siekia beveik 10 mln. Eur (šis projektas iš dalies būtų finansuojamas ES lėšomis).

Seimo narių teikiamas įstatymo projektas jau buvo svarstomas komitete pavasario sesijoje ir pagal gautas pastabas ir pasiūlymus buvo užregistruotas patobulintas variantas Nr. XIIP-4224(2). Šios dienos posėdyje komiteto nariai susipažino su papildomai gautomis Specialiųjų tyrimų tarnybos, Laisvosios rinkos instituto, Lietuvos karjerų asociacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos pastabomis bei argumentais. Lietuvos geologijos tarnybos atstovai dar kartą griežtai pasisakė prieš tokį perteklinį teisinį reglamentavimą, kuris ateityje gali apsunkinti priėjimą prie gamtos išteklių, kurie tesudaro vos 3 proc. šalies teritorijos.

Komitetas didele balsų dauguma nusprendė siūlyti Seimui grąžinti Žemės gelmių įstatymo projektą Nr. XIIP-4224 iniciatoriams tobulinti.

 

Aplinkos apsaugos komiteto biuro patarėja

Rasa Matusevičiūtė , tel. (8 5) 239 6190

 

   Naujausi pakeitimai - 2016-09-28
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti