Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime – renginys, skirtas paminėti pasaulinį kraujo spaudimo matavimo mėnesį

2017 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 10 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) vyks spaudos konferencija, skirta Pasaulinei Hipertenzijos dienai. Renginyje įžanginį žodį tars Seimo narys Antanas Matulas, spaudos konferencijos dalyviai aptars širdies ir kraujagyslių prevencijos būdus, hipertenzijos aktualumą pasaulyje ir poveikį bei pristatys Hipertenzija sergančiųjų asociaciją, jos nuveiktus darbus.

Pasauliniu mastu vykdomoje iniciatyvoje „Gegužė – kraujospūdžio matavimo mėnuo 2017“ dalyvauja ir Lietuva. Mūsų šalyje planuojama pamatuoti kraujospūdį 3000 šalies gyventojų. 9 val., prieš spaudos konferenciją, Seime kraujo spaudimą ir cholesterolio tyrimus pasidaryti bus kviečiami ir Seimo nariai bei Seimo kanceliarijos darbuotojai.

Hipertenzija dažnai nelaikoma rimta liga, tačiau tai negalavimas, galintis komplikuotis į insultą, širdies infarktą ar kitus susirgimus ir sukeliantis daugiausia mirčių. Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Didžiausia bėda yra ta, kad tik pusė dėl minėtų priežasčių mirusių žmonių žinojo apie savo padidėjusį kraujospūdį. Lietuvoje padidėjęs kraujo spaudimas yra nustatytas apie 50–60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų.

 

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė

Julija Gorovniovaitė

Tel. (8 5) 239 6210, el. p. julija.gorovniovaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-24
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti