Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo delegacija dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje

2017 m. spalio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo valdyba komandiravo Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininką Algirdą Butkevičių, Seimo narius Kęstutį Masiulį, Ritą Tamašunienę, Egidijų Vareikį ir Emanuelį Zingerį spalio 8–13 dienomis dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinėje sesijoje Strasbūre (Prancūzijos Respublika).

Sesijos metu bus išklausytos Čekijos Respublikos Prezidento Milošo Zemano (Miloš Zeman) ir Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos kalbos, vyks diskusijos dėl Europos Vadovų Tarybos viršūnių susitikimo surengimo galimybių.

Sesijos atidarymo dieną Asamblėja balsuos dėl pasiūlymo atleisti dabartinį Pirmininką Pedrą Agramuntą (Pedro Agramunt) iš užimamų pareigų.

Sesijos darbotvarkėje – dvi diskusijos dėl padėties Azerbaidžane, grindžiamos dviem pranešimais: apie demokratinių institucijų veiklą šalyje ir apie pagarbą žmogaus teisėms. Parlamentarai taip pat surengs debatus apie tai, kaip užtikrinti translyčių asmenų žmogaus teises, dėl naujų genetinių technologijų naudojimo su žmonėmis ir dėl baudžiamojo persekiojimo bei atsakomybės už DAESH vykdytus nusikaltimus žmonijai (ar net genocidą).

Pirmadienį bus paskelbtas 2017 m. Vaclavo Havelo (Václav Havel) Žmogaus teisių premijos laureatas, plenariniame posėdyje vyksiančios specialios ceremonijos metu jam bus įteiktas apdovanojimas.

Asamblėja svarstys naujus pasiūlymus savo narių skaidrumui, atskaitingumui skatinti ir stiprinti.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nariai taip pat turės apsispręsti dėl prašymų skubiai surengti debatus dėl labai didelį nerimą keliančios rohinjų padėties, naujojo Ukrainos švietimo įstatymo – pagrindinės kliūties tautinių mažumų gimtosios kalbos mokymui ir dėl politinio Katalonijos krizės sprendimo.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-06
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti