Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku siūloma skirti Audrį Antanaitį

2017 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša parlamentarams pristatė nutarimo „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko paskyrimo“ projektą, kuriuo pasiūlė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininku skirti Audrį Antanaitį.

„Procedūra numato tai, kad išrinkus valstybinės komisijos narius (jų yra 17) būtų balsuojama dėl galimo kandidato į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkus. Toks slaptas balsavimas įvyko. Jo rezultatai yra tokie: už A. Antanaitį – 6 balsai, už kandidatę Daivą Vaišnienę – 4 balsai. Todėl salėje tvirtinti arba netvirtinti yra teikiamas A. Antanaitis“, – pristatydamas Švietimo ir mokslo komiteto balsavimo rezultatus sakė E. Jovaiša.

Seimo nariams prisistatęs A. Antanaitis išvardijo svarbiausius uždavinius pagrindiniuose komisijos darbo baruose – kalbos politikos, kalbos norminimo bei sklaidos ir švietimo.

„Kalbų politikos smaigalyje – būtinybė plėtoti lietuvių kalbos vartojimą valstybėje, skleisti ją užsienyje, pirmiausia per išeivių lituanistines mokyklas, baltistikos mokslo centrus, pabrėžiant jo svarbą bendrojoje Europos kultūros istorijoje. Akcentuočiau kalbos demokratėjimą priartinant šią politiką prie vartotojo, siekiant kalbos suprantamumo, patrauklumo ir modernumo, pritaikant ją kasdieniniam patogiam vartojimui. Dar vienas svarbus kalbos politikos klausimas – konstitucinis Valstybinės lietuvių kalbos įstatymas, kurio greitesnį priėmimą komisija turėtų nuolat skatinti bendradarbiaudama su Seimu ir kitomis valstybės institucijomis“, – sakė A. Antanaitis.

Po pateikimo procedūros Seimo statute nustatyta tvarka vyks frakcijų susitikimai su kandidatu į komisijos pirmininkus.

 

Seimo nutarimu iš pareigų siūloma atleisti ir iki šiol VLKK pirmininkės pareigas einančią Daivą Vaišnienę. Už tai numatantį nutarimą „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko atleidimo“ (projektas Nr. XIIIP-1302) po pateikimo balsavo 54, prieš buvo 4, susilaikė 31 Seimo narys.

 

Audrio Antanaičio gyvenimo aprašymas.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-16
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti