Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

NSGK siūlo papildyti sprendimą dėl Europos Sąjungos saugos mechanizmo

2018 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pateikė pasiūlymą iš dalies pakeisti Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą dėl Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmo. Pastarojo tikslas – stiprinti bendrijos narių greito reagavimo pajėgumus bei telkti tam reikiamus resursus.

Pagal dabartinę sprendimo versiją, pajėgumai naudojami sprendžiant stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes. Resursai pasitelkiami, pavyzdžiui, stambaus masto gaisrų arba potvynių atveju.

NSGK siūlo rizikų ir veiksnių sąrašą papildyti potencialiomis radiologinėmis ir branduolinėmis avarijomis ar kitomis su radiacija susijusiomis problemomis.

Pasak komiteto pirmininko Vytauto Bako, Lietuvai šie klausimai itin aktualūs, todėl į problemos sprendimą dera įtraukti ir Europos Sąjungą. Be to, reikia atsižvelgti, jog visai šalia Lietuvos sienos yra statoma Astravo atominė elektrinė.

„Dabartinėje sprendimo versijoje rašoma, jog Europos Sąjunga turėtų skatinti solidarumą, remti, papildyti valstybių narių civilinės saugos veiksmus. Dabartiniame kontekste galimų radiacinių nelaimių ignoruoti negalime, todėl svarbu į šios problemos sprendimą įtraukti ir Europos Sąjungą“, – komiteto pasiūlymą komentavo NSGK vadovas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Bako padėjėjas-sekretorius

Justas Valiuškevičius, tel. (8 5) 239 6772, el. p. justas.valiuskevicius@lrs.lt

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-24
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti