Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Valstiečių mužikų išpuolis prieš opoziciją“

2017 m. lapkričio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valdantieji Seime įrodė nesilaikantys etikos ir posėdžio metu liberalams net neleido pristatyti įstatymo projekto, kuris neatitinka jų vertybinių nuostatų. Parlamentarei Viktorijai Čmilytei-Nielsen net neleido pristatyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją.

Posėdžio metu buvo atmestas prašymas išklausyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto pristatymą, kurį teikė liberalė V. Čmilytė-Nielsen, nes šis įstatymas neva neatitinka vertybinių valstiečių normų.

Seimo narys Povilas Urbšys paprašė šį įstatymo projektą teikti bent jau ne moteriai, besilaukiančiai vaiko. Tai papiktino Liberalų sąjūdžio frakcijos narius ir jie paliko posėdžių salę.

„Šita mužikiška Seimo dauguma Lietuvą tempia į ankstyvuosius viduramžius“, – pasisakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Valstiečiai neleido pateikti jiems nepatogaus įstatymo projekto ir rado vienintelį argumentą – pranešėja yra nėščia. Tai akivaizdi besilaukiančių moterų diskriminacija“, – palikusi posėdžių salę pasisakė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcija kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl P. Urbšio ir K. Gražulio neetiškų ir diskriminacinių pasisakymų.

 

Daugiau informacijos:

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Dr. Eugenijus Gentvilas

Mob. 8 698 42 794, el. p. Eugenijus.Gentvilas@lrs.lt

 

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja

Aušrinė Armonaitė

Mob. 8 621 12 548, el. p. Ausrine.Armonaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-10
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti