Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: parlamentaras turi klausimų Viešųjų pirkimų tarnybos direktorei

2017 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Lietuvos geležinkelių“ vidaus sandorių apimtys šiais metais ženkliai išaugo. Tokia žinia buvo paskelbta viešojoje erdvėje. Seimo narį stebina pasikeitusi Viešųjų pirkimų tarnybos pozicija bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ pirkimų atžvilgiu. Anksčiau tarnybos stipriai kritikuota vidaus sandorių naudojimo praktika buvo viena iš priežasčių, dėl kurios buvo priversta atsistatydinti ankstesnioji įmonės vadovybė.

„Vis dėlto akivaizdu, kad Viešųjų pirkimų tarnybai dabar jau nebekliūva nei išaugusios „Lietuvos geležinkelių“ vidaus sandorių sumos, nei pastangos apeiti įstatymu nustatytą vidaus sandorių uždraudimą valstybės kontroliuojamose akcinėse bendrovėse“, – sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius.

2016 metų pabaigoje „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė sustabdę naujų vidaus sandorių inicijavimo procedūras tol, kol tai nebus suderinta su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Todėl Seimo narys A. Butkevičius kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovę Dianą Vilytę klausdamas, ar išaugusios AB „Lietuvos geležinkeliai“ vidaus sandorių apimtys reiškia, kad vidaus sandoriai dabar jau buvo suderinti su Viešųjų pirkimų tarnyba, ir ar procedūroms nebuvo pritaikyti „dvigubi standartai“. Seimo narys taip pat teiraujasi, ar yra užtikrintas įstatymo įgyvendinimas dėl vidaus sandorų uždraudimo ir ar ilgesnė pastaruoju metu įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ sudarytų vidaus sandorių trukmė nėra siekis „apeiti“ įstatymu numatytą draudimą po 2017 m. liepos 1 d. sudaryti vidaus sandorius.

       Pridedamas Seimo nario A. Butkevičiaus kreipimasis į Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę D. Vilytę.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėja

Agnė Račkauskytė

Tel. (8 5) 239 6922, mob. 8 612 00 372

El. p. agne.rackauskyte@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-13
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti