Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės Dovilės Šakalienės pranešimas: „Nagrinės, ar laidos „Editos šou“ ir „X faktorius“ nediskriminavo neįgaliųjų“

2017 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba antradienį informavo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narę Dovilę Šakalienę apie pradedamą tyrimą dėl LRT televizijos laidos „Editos šou“ ir „TV3“ laidos „X faktorius“.

Į tarnybą Seimo narė kreipėsi gavusi informacijos, kad LRT televizijos laidoje „Editos šou“ (vedėja Edita Mildažytė) buvo pasityčiota iš kurčiųjų ir gestų kalbos, o „TV3“ laidoje „X faktorius“ – iš aklųjų. Parlamentarė paprašė įvertinti laidų turinį Visuomenės informavimo įstatymo požiūriu.

Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė raštu informavo Seimo narę, kad nors tais atvejais, kai paskelbta informacija nėra tiesiogiai susijusi su skundą teikiančiu asmeniu, tarnyba privalo atsisakyti jį nagrinėti, tačiau šiuo atveju kalbama apie visuomenės informavimo sritį reglamentuojančių principų pažeidimus, todėl tarnyba tyrimą pradės savo iniciatyva.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Dovilė Šakalienė

El. p. Dovile.Sakaliene@lrs.lt

Mob. 8 668 42 254

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-14
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti