Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Po D. Kepenio akibrokšto, menkinančio Lietuvos laisvės kovų dalyvius, kreipimasis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“

2017 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė, Vytautas Juozapaitis, Paulius Saudargas ir Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovo Dainiaus Kepenio pasisakymo viešojoje erdvėje.

Socialiniame tinkle Facebook lapkričio 11 d. pasirodė LVŽS nario D. Kepenio parengtas vaizdo reportažas, kuriame Seimo narys akivaizdžiai, naudodamas sovietinę leksiką ir interpretacijas niekina bei žemina Lietuvos laisvės kovotojų atminimą. „Vienu metu jie partizanai, paskui tampa miškiniai, paskui tampa stribai, paskui banditai. Tie patys lietuviai – įvairiausiam pavidale“, – vaizdo įraše sako D. Kepenis.

TS-LKD frakcijos parlamentarai po tokio valdančiosios partijos atstovo akibrokšto kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami išnagrinėti, ar Seimo narys D. Kepenis nepažeidė Valstybės politiko elgesio kodekso, kadangi vaizdo įraše panaudota okupantų ir jų talkininkų Lietuvoje vartota leksika. Taip pat prašoma įvertinti, ar nėra įstatymo, numatančio atsakomybę už viešą pritarimą genocido nusikaltimams, nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, jų neigimo ir šiurkštaus menkinimo, pažeidimo požymių.

„Viliuosi, kad p. D. Kepenio pasisakymas, pažeminęs Lietuvos laisvės kovotojus, jų kovas bei atminimą ir atkartojęs sovietinių okupantų šmeižtą, bus deramai įvertintas kolegų iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos“, – teigė A. Ažubalis. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. Audronius.Azubalis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-14
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti