Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: dėl E. Bėronto skyrimo Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriumi parlamentarė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją

2018 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Eriko Bėronto skyrimo eiti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus pareigas dar vienai ketverių metų kadencijai.

Seimo narė prašo VTEK atlikti tyrimą, ar paskirdamas E. Bėrontą NMA vadovu žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų.

Abejonių dėl galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, pasak A. Bilotaitės, sukėlė žiniasklaidos paviešinti faktai, kad 2016 metų rugpjūtį NMA skyrė 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT“, kurio valdybos narys tuo metu dar buvo B. Markauskas.

„Ar sprendimas paskirti E. Bėrontą dar vienai kadencijai nėra būdas atsidėkoti už paramą? Ir kodėl ministras nenusišalino nuo šio sprendimo? Ar nebūtų buvę teisingiau surengti konkursą? Abejonių dėl šio paskyrimo dar daugiau ir dėl to, kad E. Bėrontas šiuo metu atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl ES paramos lėšų iššvaistymo yra įvardijamas kaip specialusis liudytojas. Labai tikiuosi, kad VTEK atsakingai pažvelgs į šią situaciją ir atliks išsamų tyrimą“, – teigia A. Bilotaitė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė

Tel. (8 5) 239 66 29, el. p. agne.bilotaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-09
   Rūta Mensonaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti