Seime – diskusija apie Faro konvencijos principus ir urbanistinio paveldo apsaugą

2017 m. lapkričio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 15 d., trečiadienį, Konferencijų salėje (Seimo III r.) vyks Seimo Kultūros komiteto kartu su Valstybine kultūros paveldo komisija ir Europos Tarybos kultūros ir kultūros paveldo skyriumi organizuojamas forumas „Faro konvencijos principai ir urbanistinio paveldo apsauga“. Pradžia – 9 val.

Tarptautinio forumo metu bus pristatytos užsienio šalių, pasirašiusių ar ratifikavusių Faro konvenciją, taip pat besidominčių dokumento principais, gerosios patirtys, svarbiausios konvencijos idėjos bei jos pasirašymo svarba Lietuvai. Renginyje dalyvaus Europos Tarybos ekspertai iš Latvijos, Austrijos ir Portugalijos.

Tarptautinis forumas Vilniuje vyks 2 dienas. Lapkričio 16 d. 15 val. Baltijos Asamblėjos salėje (Seimo III r.) vyks forumą apibendrinanti apskritojo stalo diskusija, kurioje bus kalbama apie iššūkius, su kuriais Lietuva susiduria saugant kultūros paveldą. Bus pristatyta Faro konvencijos ratifikavimo nauda Lietuvai ir užsienio valstybių bendradarbiavimo patirtis siekiant konstruktyvaus dialogo. Per dvi dienas vyksiančius renginius Seime ir Kultūros ministerijoje šalių patirtimis dalysis atstovai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Olandijos, Suomijos, Islandijos, Airijos, Austrijos, Vengrijos, Portugalijos ir Serbijos.

Europos Taryba, siekdama demokratijos įtvirtinimo bei visuotinio žmogaus teisių laikymosi, 2005 m. Faro mieste Portugalijoje pakvietė valstybes nares pasirašyti Kultūros paveldo vertės pagrindų visuomenei (Faro) konvenciją. Dokumentas įtvirtina suinteresuotų šalių bendradarbiavimo ir dialogo svarbą bei neatsiejamą piliečių teisę į kultūros paveldą bei teisę pripažinti individualią ir kolektyvinę atsakomybę už kultūros paveldą, taip pat pabrėžia, jog kultūros paveldo išsaugojimas turi tapti žmogaus vystymosi ir gyvenimo kokybės tikslu.

Renginiai vyks lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Norinčius dalyvauti kviečiame iki lapkričio 13 d. registruotis el. paštu komisija@vkpk.lt arba tel. (8 5) 266 3284.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

 

Daugiau informacijos:

Anželika Vėžienė

Valstybinė kultūros paveldo komisija

Tel. (8 5) 266 3284, el. paštas anzelika.veziene@vkpk.lt

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė

Julija Gorovniovaitė

Tel. (8 5) 239 6210, el. p. julija.gorovniovaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-10
   Julija Gorovniovaitė