Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Bėgikai pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“

2018 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 14 d., sekmadienį, 12 val. startuos tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę 1991 m. pagerbti.

Nors šis pagarbos bėgimas – ne varžybinis, jame nugalėtojai ir prizininkai neišaiškinami, tačiau renginio organizatoriai ir rėmėjai įsteigia nominacijas gausiausiai bėgime dalyvavusiems trims kolektyvams (pačiam gausiausiam kolektyvui, gausiausiam sporto klubui ir gausiausiai mokyklos komandai) bei gausiausiai Vilniaus miesto įmonei. Be to, sėkmingai įveikusiems numatytą nuotolį bus įteiktas atminimo medalis.

Jau 27-ąjį kartą vyksiantis bėgimas prasidės nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidrieks Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto. Gražia tradicija tapusio bėgimo tikslas – skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei kovoje už jos Laisvę ir Nepriklausomybę. Prieš bėgimą karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padės gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgimo pabaigoje bus padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Devynių kilometrų trasą įveikti šiuo metu jau yra užsiregistravę apie 5000 dalyvių iš Lietuvos ir 6 užsienio šalių. „Gyvybės ir mirties keliu“ bėgimai organizuojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose 8 pasaulio šalyse – šiais metais žuvusius už Lietuvos laisvę pagerbs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Belgijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Estijoje ir Suomijoje.

 

Registracija internetu iki 2018 m. sausio 13 d. 24 val.: http://www.lbma.lt/registracija/registracija/.

 

Daugiau informacijos: mob. 8 686 22 292 arba el. p. vidmantas@lbma.lt

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė

Julija Gorovniovaitė

Tel. (8 5)  239 6210, el. p. julija.gorovniovaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-11
   Nerijus Vėta

  Siųsti el. paštuSpausdinti