Balandžio 26 d., trečiadienio, spaudos konferencijos Seime

2017 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai    

 

SPAUDOS KONFERENCIJŲ SALĖJE

 

9 val.

 

įvyks Kovo 11-osios Akto signatarės Irenos Andrukaitienės spaudos konferencija „Socialinės našlaitystės profilaktika ir prevencija Lietuvoje ir Ukrainoje“. Dalyviai: socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, VŠĮ „Asmenybės brandos centro“ direktorė Aurelija Lingienė, Ukrainos milicijos atsargos pulkininkė Uljana Kotliarova, Ukrainos Socialinės politikos ministerijos Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo departamento direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Vovkas ir Kijevo Šeimos, vaikų ir jaunimo socialinių tarnybų centro direktorė Jaroslava Kolobova.

Spaudos konferencijoje Lietuvos atstovai pristatys vaikų globos sistemos pertvarką Lietuvoje ir aptars galimas institucinės globos alternatyvas. Konferencijos dalyviai iš Ukrainos pristatys valstybės strategiją vaiko teisių apsaugos srityje ir socialinės našlaitystės profilaktikos ir prevencijos galimybes Ukrainoje.

 

9.30 val.

 

įvyks Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos spaudos konferencija, skirta Černobylio branduolinės elektrinės katastrofai atminti. Dalyviai: Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Juozas Olekas, Černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantai“ prezidentas Anatolijus Zarovskis, fondo projektų koordinatorė Daina Kristanavičienė, fondo prezidento padėjėjai Vytenis Juozas Deimantas ir Vladimiras Moraras, Jungtinio būrio vadas Romualdas Lukaševičius, Baltijos-Amerikos partnerystės programos administratorė Gintauta Žemaitienė.

Spaudos konferencijoje bus aptariama teisinė ir socialinė černobyliečių ir jų vaikų padėtis Lietuvoje.

 

11 val.

 

įvyks spaudos konferencija, kurioje bus pristatyta vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus 2016 metų veiklos ataskaita. Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas  Valerijus Simulikas, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė.                 

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus veiklos tikslas – gerinti vaiko teisinę apsaugą, ginti vaiko teises ir jo teisėtus interesus, užtikrinti tarptautinės ir nacionalinės teisės aktuose nustatytų vaiko teisių ir jo teisėtų interesų įgyvendinimą, atlikti vaiko teisių užtikrinimo ir apsaugos priežiūrą bei kontrolę Lietuvoje. Vaiko teisių apsaugos kontrolierius kasmet ne vėliau kaip iki balandžio 1 dienos raštu pateikia Seimui vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus praėjusių kalendorinių metų veiklos ataskaitą. Sprendimą dėl vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus ataskaitos ir šios institucijos veiklos Seimo statuto nustatyta tvarka priima Seimas.

 

Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo interneto svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.

Internete galima rasti ir spaudos konferencijų įrašus.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. jolanta.anskaitienė@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-04-25