Rugpjūčio 2 d., trečiadienio, spaudos konferencijos Seime

2017 m. rugpjūčio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

SPAUDOS KONFERENCIJŲ SALĖJE

 

10 val.

 

įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Reikalavimai teismams vykdyti teisingumą“. Spaudos konferencijoje dalyvauja „Laisvo laikraščio“ redaktorius Aurimas Drižius ir Lietuvos piliečių tarybos pirmininkė Scholestika Katavičienė.

Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo interneto svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.

Internete galima rasti ir spaudos konferencijų įrašus.

 

Renginio iniciatorių informacija:

„Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 straipsnis nustato, kad asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą. Ši teisė Lietuvoje nuosekliai ir kryptingai ribojama, Konstitucijos reikalavimai ignoruojami.

Išskirtinės svarbos problema Lietuvoje tapo teisingumo vykdymas. Nors Konstitucijos 109 straipsnis nustato, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje valstybės vardu vykdo tik teismai, o jį vykdydami teisėjai ir teismai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo, tačiau uždara ir neliečiama teismų sistema Lietuvoje tapo iš esmės ydinga. Teisingumas tapo vienpusis, ignoruojantis kitą nuomonę.

Teismai masiškai naudojami susidorojimui, o tai yra neįmanoma be politinės priedangos.

Spaudos konferencijoje pranešėjai aptars būdus ir priemones, kaip pasiekti, kad teismai vykdytų teisingumą, o ne užsakymus, kokia turi būti teisėjų atsakomybė dėl įsiteisėjusių, tačiau akivaizdžiai neteisėtų teismo sprendimų“.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. jolanta.anskaitienė@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-08-01
   Jolanta Anskaitienė