Rugsėjo 28 d., ketvirtadienio, spaudos konferencijos Seime

2017 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

SPAUDOS KONFERENCIJŲ SALĖJE

 

13 val.

 

įvyks Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos spaudos konferencija „Susitarta dėl mokytojų rengimo sistemos pertvarkos“.

 

Stiprinant ir keičiant mokytojų rengimo sistemą bei žengiant pirmuosius pertvarkos žingsnius, susitarta, kad susijungę VDU ir LEU ateityje formuos naują mokytojų rengimo centrą Kaune. Toks susitarimas pasiektas Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininko akademiko Eugenijaus Jovaišos susitikime su Lietuvos edukologijos universiteto rektoriumi akad. Algirdu Gaižučiu ir Vytauto Didžiojo universiteto rektoriumi prof. Juozu Augučiu.

Šiuo metu LEU studijuojantiems studentams bus sudarytos sąlygos studijas pabaigti Vilniuje, tačiau naujas priėmimas į jungtinio VDU-LEU universiteto mokytojų rengimo programas nuo 2018 m. vyks Kaune. Švietimo ir mokslo ministerija finansuos naujojo centro mokytojus rengiančių studijų programų atnaujinimą, mokslinės kompetencijos centro stiprinimą.

„Šiuo susitarimu su universitetais įtvirtiname ir stipriname pedagogų rengimą Kaune, nuo 2018 m. perkeliant Lietuvos edukologijos universiteto bazę į Kauną. Toliau vykdant Seimo patvirtintą valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, bus vystomi kiti du nacionaliniai mokytojų rengimo centrai Vilniaus universitete ir Šiauliuose”, – sako ŠMK pirmininkas akad. E. Jovaiša.

Spaudos konferencijoje dalyvaus švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos edukologijos universiteto rektorius akad. Algirdas Gaižutis ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.

 

Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo interneto svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.

Internete galima rasti ir spaudos konferencijų įrašus.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. asmark@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-27
   Asta Markevičienė