Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimas nustatė M. Basčio Seimo nario mandato panaikinimo klausimo svarstymo datą

2018 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas bendru sutarimu pritarė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktiems protokoliniams nutarimams dėl Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo klausimo svarstymo ir šio klausimo svarstymo datos.

Pagal priimtus sprendimus nutarta M. Basčio Seimo nario mandato panaikinimo klausimą svarstyti 2018 m. kovo 13 d.

„Asmeniui, kuriam taikoma apkalta, nedelsiant raštu ir pasirašytinai pranešama apie paskirtą Seimo posėdžio datą ir laiką, kada Konstitucinio Teismo išvados pagrindu bus sprendžiamas jo pašalinimo iš pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo klausimas“, – informavo Seimo Pirmininkas.

Posėdyje Seimo vadovas pristatė Seimo nariams informaciją apie Konstitucinio Teismo 2017 m. gruodžio 22 d. išvadą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nario Mindaugo Basčio, kuriam pradėta apkaltos byla, veiksmų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“. Pasak V. Pranckiečio, Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Seimo narys M. Bastys, nuslėpdamas savo ryšius su Piotru Vojeiko ir taip nesąžiningai siekdamas gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, šiurkščiai pažeidė Konstituciją, be kita ko, jos 59 straipsnio 2 ir 4 dalių, įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos įsigaliojimo tvarkos 5 straipsnio reikalavimus ir kartu sulaužė priesaiką.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-12
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti