Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis su Latvijos vadovais aptarė dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo, šalių saugumo klausimus

2016 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir  J.E. Latvijos Respublikos Prezidentu R. Vėjuoniu  

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir jo vadovaujama delegacija Rygoje susitiko su Latvijos vadovais, aptarė Lietuvos ir Latvijos pasirengimą valstybių Šimtmečio minėjimui 2018 metais, regiono saugumo, Rytų partnerystės ir branduolinės saugos klausimus.

„Su Latvijos vadovais aptarėme mūsų valstybėms svarbiausius klausimus. Viena pagrindinių temų – kaip užtikrinsime mūsų regiono visapusišką saugumą, kritinės infrastruktūros atsparumą galimiems iššūkiams“,  – sakė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Susitikime su Latvijos Respublikos Prezidentu Raimondu Vėjuoniu (Raimonds Vējonis) aptarti dvišaliai Lietuvos ir Latvijos santykiai, bendri infrastruktūriniai projektai, Klaipėdos SGD terminalo galimybių išnaudojimas, daug dėmesio skirta Rytų partnerystės klausimams ir situacijai Ukrainoje aptarti.

 

Seimo Pirmininkas susitiko su J.E. Saeimos Pirmininke I. Mūrniece

 

V. Pranckiečio ir Saeimos Pirmininkės Inaros Mūrniecės (Ināra Mūrniece) dėmesio centre buvo parlamentinio bendradarbiavimo stiprinimas, Baltijos Asamblėjos veikla, regioninės integracijos gilinimas. Lietuvos ir Latvijos parlamentų vadovai taip pat aptarė Baltijos šalių saugumo stiprinimo, padėties Ukrainoje klausimus, pasirengimą atremti hibridines grėsmes.

Susitikimų metu buvo pabrėžta, kad Baltijos šalių energetinio saugumo stiprinimui svarbu sukurti vieningas Baltijos šalių elektros ir dujų rinkas, pažymėtas teigiamas Klaipėdos SGD terminalo vaidmuo visam Baltijos regionui ir tokių strateginių infrastruktūros projektų kaip Rail Baltica svarba gilinant Baltijos ir Centrinės Europos šalių integraciją.

 

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis susitiko su J.E. Latvijos Respublikos Ministru Pirmininku M. Kučinskiu

 

Susitikime su Latvijos Ministru Pirmininku Mariu Kučinskiu (Māris Kučinskis) aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, regioninių infrastruktūros projektų svarba.

Darbo vizito Latvijoje pabaigoje Seimo Pirmininkas ir jo vadovaujama delegacija apsilankė Lietuvos Respublikos ambasadoje.

 

Latvijos Saeimos kanceliarijos nuotraukos (aut. – Ernests Dinka)

 

Parengė

Jolanta Anskaitienė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Tel. (8 5) 239 6508, el. p.jolanta.anskaitiene@lrs.lt

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2016-12-07
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti