Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis susitiks su Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininku Džangu Dedziangu

2017 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 14 d., penktadienį, į Lietuvą atvyksta Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininkas  Džangas Dedziangas (angl. Zhang Dejiang). 

Vizito metu Kinijos Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininkas susitiks su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Lietuvoje tai bus antrasis susitikimas su Kinijos Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininku. Paskutinį kartą Kinijos Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininkas Vilniuje lankėsi 2000 metais.

Kiniją domina Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus galimybės krovinių tranzitui, Klaipėdos uostas, laisvosios ekonominės zonos, o Lietuvos verslas suinteresuotas eksportu į sparčiai augančią Kinijos rinką.

Lietuva, turinti puikiai išvystytą transporto infrastruktūrą ir efektyviai veikiantį paslaugų sektorių, gali būti patikima partnerė, sujungianti Kinijos ir Europos Sąjungos rinkas, įgyvendinant „Vienos juostos, vieno kelio“ projektą.

Kinija yra antra didžiausia pasaulio ekonomika, pernai ji augo daugiau kaip 6 %, panašus augimo tempas prognozuojamas ir 2017 m.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas

Tel. (8 5)  239 6002

El. p. pirmininko.sekretoriatas@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-04-13
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti