Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: geopolitinių įvykių akivaizdoje laisvas žodis įgauna ypatingą prasmę

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga sveikina žurnalistus, rašytojus, kalbininkus, spaustuvininkus, leidėjus, visus laisvo lietuviško žodžio puoselėtojus.

Pasak parlamento vadovo, valstybė stipri tiek, kiek stiprios laisvo žodžio skleidimo tradicijos. Jis pabrėžia, kad šiandien, geopolitinių įvykių akivaizdoje, laisvo žodžio galia įgauna ypatingą prasmę kovoje su priešiška mūsų valstybei, demokratijai ir žmogaus laisvėms propaganda.

„Šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir visame demokratiniame pasaulyje pabrėžiamos žiniasklaidos pareigos auginat pilietinę visuomenę ir atsakomybė laikantis šios profesijos garbės ir etikos reikalavimų“, –  sako V. Pranckietis.

Pasak Seimo Pirmininko, jam nerimą kelia žinia, kad vienu pagrindinių  žiniasklaidos laisvės rizikos veiksniu išlieka nepakankamas daugelio žiniasklaidos organizacijų ekonominis pajėgumas.

Organizacijos „Reporteriai be sienų“ tradiciniame Pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva nukrito viena pozicija į 36 vietą, ekspertai teigia, kad riziką kelia menkas žiniasklaidos ekonominis pajėgumas ir stambiojo verslo interesai.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena minima kasmet gegužės 7 d. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-08
   

  Siųsti el. paštuSpausdinti