Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino Seimo kontrolierių įstaigą tapus akredituota nacionaline žmogaus teisių institucija

2017 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

Birželio 12 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Seimo kontrolieriais ir pasveikino įstaigą tapus akredituota nacionaline žmogaus teisių institucija (NŽTI).

Pasak Seimo Pirmininko, akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija yra reikšminga nacionalinės, ir tarptautinės teisės sistemos dalis, kadangi ji prižiūri kaip valstybė įgyvendina tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje bei dalyvauja Jungtinių Tautų ir atitinkamų regioninių žmogaus teisių organizacijų veikloje.

„Žinia, kad Seimo kontrolierių įstaiga tapo akredituota nacionaline žmogaus teisių institucija yra nuoseklaus darbo rezultatas su kuriuo sveikinu mus visus. Svarbu suvokti, kad ši institucija yra tarsi tiltas tarp tarptautinio ir nacionalinio žmogaus teisių lygmens bei tarp pilietinės visuomenės ir valstybės, todėl Seimo kontrolierių įstaigos akreditavimas nacionaline žmogaus teisių institucija, suteikiant jai A statusą yra didžiulis pasiekimas valstybei bei jos gyventojams“, –  sako parlamento  vadovas.

Jo teigimu, šių dienų Lietuvai yra aktuali ne tik jau pažeistų žmogaus teisių gynyba, bet ir žmogaus teisių standartų apsaugos įtvirtinimas teisės aktuose.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

„Mums svarbu užtikrinti tinkamą jų ir tarptautinių įsipareigojimų̨ įgyvendinimą. Drauge su šiais instrumentais taip pat turime galvoti ir apie tai, kaip užtikrinsime, kad visuomenė tinkamai suprastų, kodėl ši konstitucinė vertybė yra svarbi ir kodėl to mūsų visuomenei reikia“, – sako V. Pranckietis.

Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 1993 m. rezoliucijoje Nr. 48/134 paskatino valstybes nares steigti nacionalines žmogaus teisių institucijas. Reikalavimą kiekvienai valstybei narei turėti nacionalinę žmogaus teisių instituciją kelia ir Europos Sąjunga (ES). Valstybėms, siekiančioms tapti ES narėmis, kaip viena narystės sąlygų yra keliamas reikalavimas turėti NŽTI. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos rekomendacijose Lietuvos Respublikai ne kartą buvo pareikštas raginimas turėti nacionalinę žmogaus teisių instituciją, tad 2014 m. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Seimo kontrolierių įstaiga buvo paskatinta siekti nacionalinės žmogaus teisių institucijos statuso.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-12
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti