Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: Vokietija – strateginė Lietuvos partnerė

2017 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

Liepos 5 d., trečiadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Vokietijos Bundestago Pirmininku Norbertu Lamertu (Norbert Lammert) ir gynybos reikalų įgaliotiniu prie Vokietijos Bundestago Hansu Pėteriu Bartelsu (Hans-Peter Bartels).

V. Pranckietis su N. Lamerto vadovaujama Vokietijos delegacija aptarė regiono saugumo padėtį, Vokietijos vaidmenį užtikrinant regiono saugumą ir lyderystę dislokuojant NATO daugiašales pajėgas Lietuvoje, kuriamą Europos Sąjungos (ES) bendros energetinės sąjungos svarbą valstybių energetiniam saugumui, Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo plėtros galimybes ir gilinimą įvairiose srityse.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

Seimo Pirmininkas teigia, kad Lietuva dėkinga Vokietijos Vyriausybei už sprendimą imtis vadovaujančio vaidmens formuojant priešakines pajėgas Lietuvoje. Pasak jo, Vokietijos vaidmuo labai svarbus užtikrinant regiono saugumą.

„Esame dėkingi už Vokietijos vaidmenį užtikrinant regiono saugumą ir lyderystę dislokuojant NATO daugiašales pajėgas Lietuvoje. Tai rodo NATO šalių solidarumą ir įsipareigojimus kolektyvinei gynybai, kaip tai numato Šiaurės Atlanto sutarties penktas straipsnis. Tuo pačiu tai veda ir prie gilesnės ES šalių integracijos“, – sako V. Pranckietis.

Pirmininkas pažymėjo, kad Vokietija yra strateginė Lietuvos partnerė, ypatingai svarbi pritraukiant investicijas ir technologijas, tranzitinius prekių srautus, vystant prekybą, plečiant mokslinį bendradarbiavimą ir studentų mainus.

Po susitikimo su V. Pranckiečiu Vokietijos atstovai lankysis Rukloje, kur susitiks su NATO priešakinių pajėgų batalionu.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-07-05
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti