Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kviečia Seimo narius vadovautis skaidrumo principais ir viešinti darbotvarkes

2017 m. rugsėjo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į visus Seimo narius ir pakvietė savo veikloje siekti skaidrumo ir informuoti visuomenę apie susitikimus bei posėdžius. Pasak Seimo Pirmininko, Seimo nariai turi laikytis atvirumo ir viešumo principų.

„Vadovaujantis Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalimi bei Valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnyje įtvirtintais Valstybės politikų elgesio principais, kiekvienas Seimo narys, eidamas Seimo nario pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams. Seimo narys privalo daryti viską, kad jo sąžiningumas nekeltų visuomenei abejonių ir kad visuomenė turėtų visas galimybes tuo įsitikinti“, – Seimo nariams skirtame rašte teigia parlamento vadovas.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus, skaičiavimais, pavasario sesijos metu Seimo Pirmininkas ir Seimo nariai paviešino 475 susitikimus su interesų grupėmis: verslo ir verslo asociacijų atstovais, nevyriausybinių organizacijų nariais, profsąjungomis, registruotais lobistais, meno, mokslo, religinių bendruomenių atstovais. Tai suskaičiavusi organizacija teigia, kad tik trečdalis Seimo narių viešina susitikimus su lobistais ir įvairių organizacijų atstovais, o tai rodo skaidrumo trūkumą.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5)  239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-11
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti