Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kviečia visus Lietuvos gyventojus tapti Pasižadėjimo Lietuvai signatarais

2017 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotrauka

 

Šiandien, rugsėjo 20 d., Seime vyksiančiu renginiu bus paminėtas Lietuvių konferencijos, pasiryžusios atkurti Lietuvos valstybę, šimtmetis. Šventine konferencija Seimas pradeda renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, ciklą.

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva į konferenciją, vyksiančią istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, pakviesti moksleivių ir mokytojų bendruomenių, archyvarų, muziejininkų, bibliotekininkų, jaunimo atstovai kartu su valstybės politikais turės galimybę išklausyti mokslininkų pranešimų.

Taip pat bus padaryti pirmieji įrašai per šalį keliausiančioje knygoje „Pasižadėjimas Lietuvai“. Joje visi norintieji galės pažymėti savo moralinį įsipareigojimą Tėvynei.

„Visi, kas norės palikti kitam šimtmečiui savo pasižadėjimą, kuo jis gyvena dabar, ko jis tikisi iš Lietuvos ateityje, ką jis gali nuveikti dėl Lietuvos – kiekvienas galės pasirašyti toje knygoje. Ji yra neriboto dydžio, esame pasiruošę susegti visus pasižadėjimus, kiek tik jų bus. Kviečiu visus tapti kito Lietuvos šimtmečio signatarais“, – sako Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Pirmoji įrašą knygoje paliko Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Apribojimų jokių nėra, visų pasižadėjimai čia yra geidžiami ir laukiami“, – ragino parlamento vadovas.

Pasak jo, Lietuva – tarsi knyga, kurią rašome visi, gyvenantys čia. „Jau pirmieji jos puslapiai liudija, kokie drąsūs ir nepalaužiami mūsų žmonės, kurdami ir stiprindami Tėvynę. Prieš 100 metų užrašyti Vasario 16-osios Akto žodžiai – tvirtas pažadas valstybingumui, į kurį nuolat atsiremiame, pasisemiame tvirtybės ir žengiame pirmyn į ateitį. Kviečiu parašyti Jūsų pažadą Lietuvai, ką kiekvienas galėtume padaryti dėl Tėvynės“, – sako Viktoras Pranckietis.

Visos Lietuvos žmonių pasižadėjimų knyga iš rankų į rankas keliaus ir sujungs mus bendram tikslui – gyventi darniai, siekti pažangos, įgyvendinti svajones, įprasminti save darbais Lietuvoje.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5)  239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-20
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti