2015 

EN

2015-03-25


LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

ŠVIETIMO, MOKSLO IR KULTŪROS KOMITETAS

POSĖDŽIO PROTOKOLAS

 

2015-03-25 Nr. 106-P-7

Vilnius

Posėdis įvyko 2015-02-18

Posėdžio pirmininkė – A. Pitrėnienė

Posėdžio sekretorė – J. Antanavičienė

Posėdyje dalyvavo: Komiteto nariai: Audronė Pitrėnienė, Edvardas Žakaris, Larisa Dmitrijeva, Arimantas Dumčius, Vytautas Juozapaitis, Orinta Leiputė, Jaroslav Narkevič, Algirdas Vaclovas Patackas, Gintaras Steponavičius, Valentinas Stundys, Aleksandras Zeltinis; Komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas, patarėjos Lina Joskaudaitė-Dmitrijeva, Rūta Norkienė, Lina Skeberdytė, Justina Paukštė, padėjėja Janina Antanavičienė, Agnė Slančiauskaitė (1 priedas).

 

            Darbotvarkė

1.             Dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 53, 56 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 561 straipsniu įstatymo projekto XIIP-2281

2.             Dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 41 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIIP-1576(2)

3.             Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 8, 28 ir 93 straipsnių papildymo ir pakeitimo Įstatymo projekto XIIP-950

4.     Dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos 2014 m. veiklos ataskaitos

5.     Dėl patyčių prevencijos mokyklose plėtros

 

1.             SVARSTYTA. Dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 53, 56 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 561 straipsniu įstatymo projekto XIIP-2281 (2 priedas).

 

NUTARTA. Pritarti, patobulintam pagal Teisės departamento ir papildomų komitetų pastabas ir siūlymus, kuriems pritarė Komitetas, Švietimo įstatymo Nr. I-1489 53, 56 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 561 ir 562  straipsniais įstatymo projektui XIIP-2281(2), Komiteto išvadai  ir siūlyti Seimui svarstyti.

Komiteto pasiūlymai:

1. Pakeisti Įstatymo projekto 2 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„2 straipsnis. Įstatymo papildymas 561 straipsniu. Papildyti Įstatymą 561 straipsniu:

561 straipsnis. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registras

1. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registras (toliau – registras) yra valstybės registras.

2. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre registruojamos formaliojo švietimo programos, kvalifikacijos, profesiniai standartai ir profesinio rengimo standartai.

3. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro valdytojas yra Švietimo ir mokslo ministerija.

4. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro tvarkytojas (tvarkytojai) skiriamas (skiriami) Vyriausybės priimtu teisės aktu, kuriuo tvirtinami Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro nuostatai. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro nuostatuose nurodomos konkrečios registro tvarkytojo (tvarkytojų) funkcijos.

5. Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro duomenys tvarkomi ir saugomi vadovaujantis šiuo įstatymu, šio registro nuostatais ir kitais teisės aktais.

2. Pakeisti Įstatymo projekto 3 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„3 straipsnis. Įstatymo papildymas 562 straipsniu

Papildyti Įstatymą 562 straipsniu:

562 straipsnis. Švietimo valdymo informacinė sistema

1.Švietimo valdymo informacinė sistema yra valstybės informacinė sistema, skirta teikti duomenis ir informaciją, reikalingą švietimo subjektams analizuoti ir vertinti švietimo būklę įvairiais aspektais, prognozuoti švietimo kaitą priimti duomenimis pagrįstus sprendimus bei vykdyti švietimo kokybę laiduojantį valdymą.

2. Švietimo valdymo informacinės sistemos valdytojas yra Švietimo ir mokslo ministerija.

3. Švietimo valdymo informacinės sistemos tvarkytojas (tvarkytojai) skiriamas (skiriami) teisės aktu, kuriuo tvirtinami Švietimo valdymo valstybės informacinės sistemos nuostatai, kuriuose nurodomos konkrečios Švietimo valdymo valstybės informacinės sistemos tvarkytojo (tvarkytojų) funkcijos.

3. Patikslinti Įstatymo įsigaliojimo datą.

Pakeisti Įstatymo projekto 4 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„4      straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1.      Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2015 m. sausio 1 d. balandžio 30 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir švietimo ir mokslo ministras iki šio įstatymo įsigaliojimo 2015 m. balandžio 29 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.“.

            Komiteto išvada, įstatymo projektas XIIP-2281(2) ir jo lyginamasis variantas pateikiami Seimui.

 

2.             SVARSTYTA. Dėl Švietimo įstatymo Nr. I-1489 41 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIIP-1576(2) (3 priedas).

 

NUTARTA. Siūlyti Seimui įstatymo projektą XIIP-1576(2) atmesti.

Komiteto išvada pateikiama Seimui.

 

3.             SVARSTYTA. Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 8, 28 ir 93 straipsnių papildymo ir pakeitimo Įstatymo projekto XIIP-950 (4 priedas).

 

NUTARTA. Atsižvelgus į Teisės departamento ir į Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos pastabas ir į  tai, kad:

1. Nėra aiškus siūlomo Įstatymo projekto reglamentavimo tikslas.

2. Kriterijai, pagal kuriuos atitinkami universitetai būtų priskiriami grupei, turinčiai  būdingų požymių, turėtų būti aiškūs, išsamūs ir objektyvūs.

3. Siūlomas projekto 2 straipsnyje 28 straipsnio 4 dalies pakeitimas tapo neaktualus, kadangi ši dalis jau  pakeista. Visų universitetų statutus tvirtina Seimas, teisės aktas neįvardijamas.

Komitetas siūlo Mokslo ir studijų 8, 28 ir 93 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą XIIP-950 atmesti.

            Komiteto išvada pateikiama Seimui.

 

4.             SVARSTYTA. Dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos (AEPKT) 2014 m. veiklos ataskaitos (5 priedas).

 

NUTARTA. 1. Pritarti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos 2013 metų veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.

Komiteto išvada ir Seimo nutarimo projektas pateikiami Seimui.

 

5.  SVARSTYTA. Dėl patyčių prevencijos mokyklose plėtros (6 priedas).

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina informavo Komitetą apie Lietuvos savivaldybių mokyklose vykdomas Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas smurto ir patyčių prevencijos programas, atsakė į Seimo narių klausimus.

 

NUTARTA. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai:

1. Vykdyti nuolatinę stebėseną, kad mokyklose būtų įgyvendinamos tik akredituotos patyčių prevencijos programos.

2. Siekti, kad būtų nuosekliai didinamas patyčių prevencijos programų finansavimas ir mokyklos pedagoginiams darbuotojams, tiesiogiai atsakingiems už programos įgyvendinimą, būtų atitinkamai atlyginama.

3. Siekti, kad visose mokyklose būtų vykdoma bent viena patyčių prevencijos programa. Siekti finansinio mokyklų motyvavimo dalyvauti patyčių prevencijos programose.

4. Pateikti Komitetui informaciją apie patyčių prevencijos mokyklose plėtrą iki 2015 metų gruodžio 1 d.

Posėdžio pirmininkė                                                                    Audronė Pitrėnienė

 

Posėdžio sekretorė                                                                     Janina Antanavičienė                 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ