2012-2013 m. 

EN

Aplinkos apsaugos komitetas svarsto Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 2 priedo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-4710


Projekto tikslai ir uždaviniai:

Patikslinti objektus, kuriems atliekama atranka dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo, atsižvelgiant į skirtingų gyvūnų rūšių keliamos taršos mastą ir jį diferencijuoti.

Projekto teikėjų manymu, šiuo metu galiojantis Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 2 priede netiksliai įvertintas skirtingų ūkinių gyvūnų taršos mastas, kurį galima nustatyti tik perskaičiuojant gyvulius į sutartinius gyvulių vienetus (SG). SG yra nustatomas pagal skirtingų rūšių gyvūnų sukaupiamo azoto kiekį per metus. Vadovaujantis galiojančiu įstatymu, į atranką dėl  planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo patenka ir 200 melžiamų karvių, ir 200 avių statinyje planuojantis laikyti ūkis, nors poveikiu aplinkai ir potencialios taršos dydžiu tai nesulyginami atvejai ir jie ženkliai skirsis. Analogiška situacija yra ir paukštininkystės atveju, kur į atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo patenka ūkiai, kuriuose planuojama laikyti 10000 kalakutų ar tas pats skaičius putpelių (šiuo atveju poveikis aplinkai ir potenciali tarša taip pat skirsis). Norint suvienodinti ir atlikti teisingai gamybinių pastatų poveikio aplinkai vertinimą būtina juos vertinti vadovaujantis SG principu.

Atsižvelgiant į tai, 2 Įstatymo priede nustatytas gamybines apimtis pagal auginamų ūkinių gyvūnų skaičių vienetais, įvertinus tikrąjį skirtingų gyvūnų rūšių taršos mastą, būtina pakeisti į SG.

 

                        

Įstatymo projekto rengėjas – Seimo narys K. Starkevičius.

 

Pasiūlymų ir pastabų laukiame iki 2013-06-10

 

Pasiūlymus ir pastabas siųskite adresu:

Aplinkos apsaugos komitetas

Lietuvos Respublikos Seimas

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

El. paštas [email protected]

Faksas (8 5) 239 6379

 

Seimo posėdžių sekretoriatas

Lietuvos Respublikos Seimas

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

El. paštas [email protected]

Faksas (8 5) 239 6279

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ