2014 m. sausio 27 d. pranešimas VIR
Gerbiamieji svečiai, ponios ir ponai,
džiaugiuosi turėdama galimybę pasveikinti Jus visus, susirinkusius Lietuvos Respublikos Seime. Nuo oficialios Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pabaigos praėjo dar visai nedaug – nepilnas mėnuo. Ir turiu pripažinti, kad jau spėjome pasiilgti tų susitikimų ir derybų bei gausybės svečių, kurie lankėsi čia, Lietuvoje, ir kurie žavėjosi mūsų šalies pasirengimu pirmininkauti daugiau kaip pusę milijardo gyventojų turinčiai Europos Sąjungai.
Todėl galiu drąsiai teigti, kad mes visi – tiek aukščiausi Lietuvos pareigūnai, tiek institucijos, įgyvendinusios pirmininkavimo programą, tiek ir Lietuvos žmonės – labai didžiuojamės tuo, ką pavyko pasiekti per praėjusį pusmetį.
Lietuvos pirmininkavimo metu buvo susitarta dėl 141 Europos Sąjungos teisės akto, taip pat dėl beveik 300 ne teisėkūros iniciatyvų.
Seimas savo ruožtu sėkmingai įgyvendino pirmininkavimo parlamentinio matmens programą. Iš viso surengėme 10 parlamentinio matmens renginių, tarp jų pirmą kartą surengtos net trys tarpparlamentinės konferencijos.
Seimui teko garbė surengti jubiliejinį, penkiasdešimtąjį, COSAC posėdį, kuriame dalyvavo ir vienas iš COSAC steigimo iniciatorių, Prancūzijos užsienio reikalų ministras ponas Loranas FABIUSAS (Loran FABIUS), kuris 1989 m. ėjo Prancūzijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininko pareigas.
Didžiuojamės ir tuo, kad praėjusių metų spalio 16–17 dienomis Seime buvo surengtas inauguracinis Tarpparlamentinės Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijos posėdis. Sulaukėme daug svarbių svečių ne tik iš Europos Sąjungos parlamentų, bet ir iš kitų Europos Sąjungos institucijų, taip pat Tarptautinio valiutos fondo, akademinių institucijų. Tikimės, kad kiti pirmininkaujančių valstybių parlamentai, ypač kitą pusmetį pirmininkausiančios Italijos Respublikos Parlamentas, tęs Seimo pradėtą darbą ir laikysis ambicingo požiūrio dėl šios konferencijos ateities.
Taip pat norėčiau paminėti praėjusių metų rugsėjo pradžioje jau trečią kartą surengtą Tarpparlamentinę bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferenciją. Ši konferencija vyko itin sudėtingu laikotarpiu, kai buvo sprendžiamas atsako į cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje klausimas, taip pat Lietuvai, ypač Europos Sąjungos Rytų kaimynėms, jaučiant milžinišką spaudimą iš Rusijos artėjant Vilniaus Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimui. Aptarti susidariusią padėtį su parlamentų nariais iš visos Europos buvo atvykusi Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė Ketrin EŠTON (Catherine ASHTON), taip pat NATO Generalinis Sekretorius Andersas Fogas RASMUSENAS (Anders Fogh RASMUSSEN).
Gerbiamieji generaliniai sekretoriai,
norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas, kaip pirmininkaujančios valstybės parlamentas, dar gerokai iki pirmininkavimo pradžios apsisprendė, kad šiais nelengvais pokriziniais laikais Seime vyksiančius pirmininkavimo renginius sieks užbaigti konkrečiais rezultatais – bendrais politiniais dokumentais, išvadomis. Todėl labai tikiuosi, kad ir ateityje pirmininkavimo parlamentinio matmens susitikimai bus užbaigiami konkrečiomis išvadomis. Apie priimtus sprendimus turi teisę žinoti ne tik politikai, bet ir mūsų rinkėjai, Europos Sąjungos piliečiai.
Mielieji svečiai, ponios ir ponai,
kalbėdama apie Lietuvos pirmininkavimo sėkmę, taip pat noriu pasidžiaugti ir visiems Jums padėkoti už paramą ir pasitikėjimą, kurį jautėme visą praėjusį pusmetį iš kitų savo kolegų visoje Europos Sąjungoje. Esame labai Jums dėkingi už konstruktyvų bendradarbiavimą ir palaikymą.
Leiskite Jums visiems palinkėti įdomių pranešimų, turiningų diskusijų ir sėkmingai aptarti būsimos parlamentų pirmininkų konferencijos programą. Noriu Jus patikinti, kad šiai konferencijai mes taip pat labai atsakingai ruošiamės ir nekantraujame sulaukti visų Jūsų parlamentų vadovų balandžio mėnesį Lietuvoje.
Malonios viešnagės Vilniuje!
Dėkoju už dėmesį.