Kalbos 

EN

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba diskusijoje „Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatų aptarimas“


2014 m. kovo 10 d. pranešimas VIR

 

Gerbiami Seimo nariai, Jūsų Ekscelencijos ambasadoriai, Ministre Pirmininke, ministrai, garbūs svečiai, ponios ir ponai,

Galime pasidžiaugti išlaikytu svarbiausiu narystės Europos Sąjungoje egzaminu. Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu sau ir kitiems įrodėme, kad puikiai gebame formuoti europinę darbotvarkę ir ieškoti sprendimų Europos Sąjungai kylantiems iššūkiams.

Gerbiami parlamentarai, ponios ir ponai,

Lietuvai pirmininkaujant tapo akivaizdu, kad nacionaliniai parlamentai turėtų vaidinti reikšmingesnį vaidmenį Europos Sąjungos sąrangoje. Per visus pirmininkavimo renginius siekėme, kad Europoje stipriau girdėtųsi nacionalinių parlamentų balsas.

Su kolegomis iš kitų nacionalinių parlamentų, Europos Parlamento ir kitų Europos Sąjungos institucijų svarstėme aktualiausius Europai klausimus bendros užsienio ir saugumo politikos, žemės ūkio, Sąjungos energetikos vidaus rinkos, regioninio bendradarbiavimo plėtros srityse.

Džiugu, kad mums pavyko pasiekti prieš pirmininkavimo pradžią užsibrėžtą ambicingą tikslą – visi parlamentinio matmens renginiai baigdavosi pasiekus bendrą sutarimą ir priimtomis susitikimo išvadomis. Tai ženklas, kad nacionaliniai parlamentai nori ir gali aktyviau dalyvauti kuriant Europos ateitį.

Seime vyko jubiliejinis, 50–asis COSAC – Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos posėdis. Man labai malonu, kad mūsų atstovų pasiūlymą šio renginio rėmuose įsteigti moterų forumą šiltai sutiko kitos šalys ir kad viena iš šio forumo vadovių buvo išrinkta prof. Marija Aušrinė Pavilionienė. Džiugu, kad šį pusmetį pirmininkaujantis Graikijos parlamentas nusprendė pratęsti mūsų darbus ir šių metų birželio mėnesį surengs antrąjį COSAC moterų forumo susitikimą.

Seimui teko didžiulė atsakomybė organizuojant inauguracinę Tarpparlamentinę Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferenciją. Požiūris į ekonominę valdyseną keičiasi. Tapo akivaizdu, kad reikia naujų prioritetų Sąjungos valdymo struktūrų parlamentinei kontrolei, demokratiniam teisėtumui ir atskaitomybei užtikrinti. Nepabijojome imtis atsakomybės pasiūlant kitokias darbo tvarkos taisykles, kurios neabejotinai pasitarnaus nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento bendradarbiavimo stiprinimui.

Esu įsitikinusi – norint, kad Europos Sąjunga veiktų sklandžiai, efektyviai ir skaidriai nacionaliniai parlamentai turi būti aktyvesni.

Prabėgęs pirmininkavimo pusmetis reikalavo sklandaus darbo tarp visų Lietuvos institucijų.  Todėl naudojantis proga noriu padėkoti Jos Ekscelencijai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkui Gediminui Kirkilui, Seimo ir vyriausybės nariams, mūsų šalies diplomatams.

Negaliu nepaminėti milžinišką darbą atlikusių Seimo kanceliarijos darbuotojų, o ypač komitetų biurų vedėjų ir darbuotojų, kanclerio Jono Mileriaus ir visos Seimo pirmininkavimo komandos, parodžiusių, kad gebame ir mokame dirbti pačiu aukščiausiu lygiu. Manau, visų mūsų vardu galiu iš visos širdies jums visiems padėkoti.

Ačiū už dėmesį.

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ