Kalbos 

EN

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba Nepriklausomybės Akto signataro, Seimo nario Algirdo Vaclovo Patacko laidotuvėse


 

2015 m. balandžio 8 d. pranešimas VIR

 

 

Gerbiamieji velionio artimieji, kolegos ir visi susirinkusieji,

 

į paskutinę kelionę palydime ypatingą žmogų – Lietuvos patriotą, laisvės karį, iškilų politiką, palikusį ryškų spaudą mūsų valstybės istorijoje, Nepriklausomybės Akto signatarą, šeštosios, septintosios  ir šios  kadencijos Seimo narį.

Bundant pavasario  gamtai, artėjant gražiausiai Šventų Velykų šventei,   Didžiojo  penktadienio rytą  mirtis  išsivedė garbingą, visa širdimi Tėvynę mylėjusį  ir nuoširdžiai Lietuvos žmonėms tarnavusį  Algirdą Vaclovą Patacką.

Netekome kilnios asmenybės, tvirtų pažiūrų  žmogaus, puikaus kolegos,  plačių interesų ir gebėjimų, darbštaus ir atsakingo politiko profesionalo.

Žmogaus gyvenimo kelias – tai  pasirinkimai.

Algirdas Vaclovas Patackas pasirinko eiti keliu vardan Lietuvos  ir pirmuosius žingsnius žengė anksti –  dar gerokai prieš Sąjūdį įsitraukė į pogrindinę leidybą.

Tai nepatiko sovietų valdžiai. 

Už tokį „nepaklusnumą“  buvo tardomas ir įkalintas. Tačiau  Lietuva jau budo kovai dėl nepriklausomybės.

Išėjęs į laisvę, Algirdas Patackas aktyviai įsijungė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą.

1988–1990 metais buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės narys, vėliau – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno miesto tarybos narys.

„Laisvai mąstau, vadinasi, esu“ –  sakydavo Algirdas,  tarsi įvardydamas savo gyvenimo credo.

Savo pasirinktu keliu jis ėjo ryžtingai, buvo nuoseklus, kryptingas ir sąžiningas – pirmiausia, savo įsitikinimams.

Algirdas Patackas buvo plačių interesų ir gebėjimų žmogus. Pagal išsilavinimą –   inžinierius, tačiau vidumi –  filosofas ir kūrėjas.

Algirdas Patackas dalyvavo atkuriant Vytauto Didžiojo universitetą, Vėliau jame  dėstė etiką, kultūros filosofiją, baltų kultūrą.

Seimo kolegos Algirdą pažinojo kaip save ir kitus gerbiantį žmogų, kaip labai stiprią ir tvirtą  asmenybę. Iki paskutinės  gyvenimo dienos  žavėjo ir įkvėpė  jo charakterio tvirtumas, net ir labai sunkiai sirgdamas –  nepasidavė, gyveno, dirbo žmonių labui. 

Mums labai trūks jo išminties, jo gebėjimo drąsiai ir garbingai ginti tai, kuo šventai tikėjo – didžiausias mūsų  valstybės vertybes –  Laisvę ir  Nepriklausomybę.

Deja, šiandien, brangus kolega, mes Jus atiduodame į  žaluma besidengiantį žemės guolį, tegul jis priglaus atsidavusį ir taip nuoširdžiai šią žemę mylėjusį savo vaiką.

Visi, susirinkę palydėti Jus į amžinybę, šią neapsakomai liūdną ir sunkią išsiskyrimo  valandą lenkiame prieš Jus galvas ir tikime, kad  Jūsų atminimas  švies  ilgai ir ryškiai.

Visų Lietuvos Respublikos  Seimo narių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą žmonai Nijolei, dukrai Eglei, sūnui Algirdui, broliui Gintarui ir visiems artimiesiems.

Telydi šviesa šio iškilaus, garbingo, visa širdimi Lietuvai tarnavusio žmogaus Amžinybės kelią.

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ