Kalbos 

EN

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kalba Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje 2016 m. gegužės 17 d.


Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė) 

Gerbiamieji,

ir vėl sveikinu Jus Lietuvos Respublikos Seime. Šiandien Jūs susirinkote į paskutinį šios kadencijos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdį. Tai puiki proga apžvelgti nuveiktus darbus ir įvertinti ateities darbų tęstinumą. Noriu kiekvienam iš Jūsų asmeniškai padėkoti, kad skyrėte savo brangų laiką ir aktyviai dalyvavote šios komisijos veikloje.

Per visą kadencijos laikotarpį Jūs daug dėmesio skyrėte Lietuvos pilietybės išsaugojimui, taip pat lietuvių kalbos ir tautinės tapatybės puoselėjimui. Šie klausimai buvo nagrinėjami beveik kiekvienoje Komisijos posėdžių sesijoje. Tai svarbu, bet manau, kad pagrindinis ir esminis šių dienų klausimas yra nuolat blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis ir iš Tėvynės išvažiuojančių žmonių skaičiaus didėjimas. Todėl laikas, manau, ir Jūsų komisijoje pradėti kalbėti apie lietuvių grįžimo programą. Turbūt niekas geriau nežino už Jus, kurie gyvenate ne Lietuvoje, kokios būtų pagrindinės priežastys ir prielaidos, skatinančios išvažiavusius lietuvius pradėti galvoti apie grįžimą į Lietuvą. Tad laukiame Jūsų minčių ir pasiūlymų šia tema, kad mes, dirbdami Lietuvos Respublikos Seime, galėtume įstatymais ar kitomis teisės aktų normomis apibrėžti tas sąlygas, apie kurias jau reikia kalbėti garsiai. Kiekvienas iš mūsų, čia susirinkusiųjų, suprantame savo didelį ir kilnų tikslą išlaikyti lietuvybę. Mums, mažai valstybei, šis iššūkis ypač aštrus. Todėl labai svarbu, žvelgiant į mūsų demografinę padėtį, į mūsų ateities demografinius rodiklius, šį klausimą iškelti kaip visų politikų prioritetinės svarbos klausimą.

O šiomis dienomis linkiu Jums darbingų posėdžių. Kaip visada siunčiu pačius nuoširdžiausius linkėjimus brangiems tėvynainiams svetur. Dėkoju, kad esate, kad esate neabejingi, kad dirbate Lietuvos labui. Esate visada čia laukiami. Seimas, kaip demokratiška institucija, visada išliks atviras savo tautiečiams iš viso pasaulio.

Savo kalbą norėčiau baigti jau tradicija tampančiais žodžiais: toli ar arti – visi esame lietuviai ir mes kartu kuriame Lietuvą. Ačiū. Sėkmingo darbo.

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ