2016 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.
Gerbiamieji šios konferencijos dalyviai ir svečiai,
man labai malonu pasveikinti Jus čia, Lietuvos Respublikos Seime. Dar maloniau matyti jau dešimtą kartą susibūrusią Lietuvos ir užsienio šalių mokytojų bendruomenę.
Jūs kasdien dirbate atsakingą ir svarbų darbą. Abipusė parama, geroji patirtis ir įžvalgos yra labai svarbi Jūsų darbo dalis. Artėjant tarptautinei Mokytojų dienai linkiu Jums visiems sėkmės ir didelio džiaugsmo matant mokinių pasiekimus, plečiant jų akiratį ir pasaulio suvokimą, skatinant jų kūrybiškumą.
Mokytojo darbo misija – žvelgti plačiau, giliau ir toliau... Todėl tikiu, kad dirbdami mokote ne tik kalbų. Pirmiausia mokote tarpusavio bendravimo – mokote vaikus ir jaunimą ne tik kalbėti, bet ir susikalbėti – pagarbiai, dėmesingai, kultūringai!
Žinau, kad šiandien čia esama garbių svečių iš viso pasaulio. Pasaulyje kalbama daug kalbų, tačiau esu įsitikinusi, kad kiekvienam iš Jūsų brangiausia – Jūsų gimtoji kalba. Ji yra neatskiriama kiekvieno žmogaus tapatybės dalis. Kad ir kiek kalbų mokėtume, gimtoji kalba visada privalo užimti ypatingą vietą mūsų gyvenime.
Tą įrodo ir faktas, kad Europos Sąjunga sudaro ir užtikrina galimybes visoms valstybėms narėms Europos Sąjungos institucijose kalbėti savo kalba. Tai ne tik lygiateisiškumo principas, tai didelė pagarba visiems Europos Sąjungos piliečiams, visoms Europos Sąjungos kalboms.
Mes, lietuviai, galime didžiuotis kalbantys viena iš seniausių pasaulio kalbų, o kiekvienas iš mūsų esame lietuvių kalbos ambasadoriai. O būti ambasadoriumi reiškia deramai atstovauti, vadinasi, gerai mokėti pirmiausia savo kalbą. Suvokime šią atsakomybę ir pareigą. Šį dalyką ypač turi pabrėžti ne tik lietuvių kalbos, bet ir užsienio kalbų mokytojai. Pasaulyje būsime vertinami už savo unikalumą, jeigu patys tuo didžiuosimės. Tikiu, kad tai patvirtintų ir mūsų konferencijos svečiai iš kitų šalių.
Vis dėlto, atidavus pagarbą gimtajai kalbai, norėtųsi, kad lietuviai taip pat mokytųsi kuo daugiau užsienio kalbų. Džiugina tai, kad, kaip rodo statistika, Lietuvos žmonių daugiakalbystė didėja.
Nuo užsienio kalbų mokėjimo šiandien tiesiogiai priklauso ir Lietuvos konkurencingumas bei gebėjimas aktyviai pritraukti investicijų į mūsų šalį. Manau, turėtų būti sukurta ilgalaikė kalbų mokymo strategija, atsižvelgiant į geopolitinius iššūkius ir tendencijas.
Tokios mano šiandien įžvalgos ir pastebėjimai. Naudodamasi proga noriu padėkoti visiems dalyvaujantiems už jų nuoširdų darbą, duodantį didelius rezultatus. Šioje konferencijoje matydama Gruzijos ambasadorę Khatuną Salukvadzę ir mūsų mielą profesorių Vidą Kavaliauską, kuris dirba Gruzijoje, prisiminiau žodžiais sunkiai nusakomą jausmą, kai į Lietuvą atvykę Gruzijos studentai labai gražia lietuvių kalba, būdami gruzinai, sugiedojo mūsų Tautinę giesmę. Tai viską pasako. Tad mylėkime visas kalbas, mylėkime ir stenkimės jas padėti išmokti.
Geros konferencijos, sėkmingos darbo dienos. Tikiu, kad kiekvienas dalindamasis savo mintimis, idėjomis prisidėsite prie bendro mūsų darbo.

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.