Pranešimai žiniasklaidai 

EN

Seimo narės V. V. Margevičienės pranešimas: „Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pakeitimo projektu bandoma vilkinti užsitęsusius procesus ir nuslėpti informaciją“


2016 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė kritikuoja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Kristinos Miškinienės teikiamas Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 2 str. pataisas, kuriose siūloma gyvenamosios vietos deklaravimo terminą pratęsti iki 2017 m. liepos 1 d. Pagal šiuo metu galiojantį  įstatymą, gyventojai savo gyvenamąją vietą turi deklaruoti iki šių metų liepos 1 d.

„Su nekantrumu laukiau liepos 1 d., kuomet turėjo paaiškėti, kiek kokioje savivaldybėje gyvena žmonių, kiek gyventojų pajamų mokesčių surenka savivaldybės, kiek turime nesimokančių vaikų. Pagaliau savivaldybės būtų galėjusios objektyviai planuoti darželių, mokyklų skaičių, o ne burti iš kavos tirščių. Tačiau šiuo įstatymo pakeitimo projektu bandoma vilkinti ir taip užsitęsusius procesus ir nuslėpti informaciją bei tikrąją situaciją šalyje“, – sakė V. V. Margevičienė.

Kaip rašoma aiškinamajame rašte, po surengto pasitarimo su atsakingais Lietuvos savivaldybių asociacijos, savivaldybių, Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų bei Registrų centro atstovais paaiškėjo, kad šiuo metu prie savivaldybių yra prisiregistravę daugiau kaip 100 tūkst. asmenų ir dauguma jų yra įtraukti į laukiančiųjų socialinio būsto sąrašus.

„Labai įdomiai skamba faktas, kad tik dabar paaiškėjo, jog Lietuvoje gyvenamosios vietos neturi 100 tūkst. asmenų. Dar 2011 m. apklaususi visas savivaldybes raštu, gavau atsakymus, kad prie savivaldybės vardo gyvenamąją vietą yra deklaravę 73 tūkst. žmonių, o 2013 m. – jau 81 tūkst. gyventojų. 2013 m. duomenis pateikiau Ministrui Pirmininkui ir prašiau inicijuoti darbo grupę Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo bei Gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitos taisyklėms tobulinti. Vėliau, vidaus reikalų ministro sudaryta darbo grupė įstatymo pakeitimus rengė vienerius metus, įstatymą užregistravo po dvejų metų, o jis įsigaliojo tik šių metų sausio 1 d. Jau tada rengiant naująją redakciją, buvo žinoma, kad asmenų, deklaravusių gyvenamąją vietą prie savivaldybės skaičius nuolat didėja ir pasiekė 100 tūkst., tačiau, mano turimais duomenimis,  socialinio būsto laukia ne dauguma, o kiek daugiau nei 30 tūkst. žmonių”, – komentavo Seimo narė.

Dar vienas įstatymo argumentas iš aiškinamojo rašto, neva būsto savininkai atsisako savo būste registruoti nuomininkus. Šiuo metu galiojančio įstatymo 10 straipsnio 5 dalyje rašoma, kad  „deklaruojant gyvenamąją vietą, deklaravimo įstaigai turi būti pateiktas patalpos ar pastato savininko (bendraturčių) arba jo įgalioto asmens parašu patvirtintas sutikimas, kad asmuo apsigyventų savininkui (bendraturčiams) priklausančioje patalpoje ar pastate, arba kitas dokumentas, patvirtinantis asmens teisę gyventi toje patalpoje ar pastate.“

„Būsto nuomos sutartis, panaudos sutartis ar kitas dokumentas suteikia pagrindą deklaruoti gyvenamąją vietą šiuo adresu. Tai kam tie išsisukinėjimai, kad reikia daugiau laiko susirasti gyvenamąją vietą, kurią galėtų deklaruoti pagal įstatymo nustatytus reikalavimus“, – sakė Seimo narė V. V. Margevičienė.

 

Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė

El. p. [email protected]





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ