2015 m. 

EN

ŪKIO SUBJEKTŲ, PERKANČIŲ- PARDUODANČIŲ ŽALIĄ PIENĄ IR PREKIAUJANČIŲ PIENO GAMINIAIS, NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. XII-1907 2, 3, 6, 13 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO 71 STRAIPSNIU ĮSTATYMO PROJEKTAS(Nr. XIIP-3791)


 

Kaimo reikalų komitetas svarsto:

 

ŪKIO SUBJEKTŲ, PERKANČIŲ- PARDUODANČIŲ ŽALIĄ PIENĄ IR PREKIAUJANČIŲ PIENO GAMINIAIS, NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. XII-1907 2, 3, 6, 13 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO 71 STRAIPSNIU ĮSTATYMO PROJEKTĄ (Nr. XIIP-3791)

 

(Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas buvo priimtas 2015 m. birželio 25 d., o įsigaliojo 2015 m. rugpjūčio 1 d.

 

Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo Nr. XII-1907 2, 3, 6, 13 straipsnių pakeitimo ir papildymo 71 straipsniu įstatymo projektas parengtas siekiant:

 

1.    Tikslesnio pieno pardavėjų grupių suskirstymo, išplečiant didesnį kiekį parduodančių pieno pardavėjų grupių skaičių.

 

2.    Tikslesnio pieno pirkėjų apibrėžimo, kad į įstatymo kontrolės ribas patektų ir tos pieno perdirbimo įmonės, kurios neperka pieno tiesiogiai iš pieno gamintojų, parduodančių savo gamybos pieną, o superka iš pieno supirkėjų.

 

3.    Aiškesnio žalio pieno pirkimo kainos apibrėžimo.

 

4.    Suteikti ūkio subjektams galimybę didinant žalio pieno pirkimo kainą kuo operatyviau tai padaryti nelaukiant 30 dienų įspėjimo laikotarpio. Taip pat netaikyti 30 dienų įspėjimo laikotarpio dėl žalio pieno pirkimo–pardavimo sutarties sąlygų keitimo ir kai žalio pieno pirkėjas yra kooperatinė bendrovė (kooperatyvas) Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu nustatyta tvarka pripažintas žemės ūkio kooperatine bendrove (kooperatyvu).

 

5.    Aiškiai įvardyti, kad žalias pienas turi būti superkamas tik sudarius rašytines žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis ir kad parduodant savo gamybos pieną, kiekvieno gamintojo pienas turi būti ištirtas akredituotoje VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijoje.

 

6.    Nustatyti, kad nuostata, jog nesupirkti viso žalio pieno kiekio, pagal žalio pieno pirkėjo ir žalio pieno pardavėjo, sudarytas žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis, nukrypstant ne daugiau kaip 10 procentų nuo sutartyse nurodyto žalio pieno kiekio būtų taikoma tik tiems pieno pardavėjams, kurie parduoda daugiau kaip 500 kg pieno per dieną.

 

7.    Numatyti išimtį pripažintoms pieno gamintojų organizacijoms – galimybę netaikyti vienodos kainos pieno pardavėjams, priklausantiems tai pačiai pieno pardavėjų grupei pagal parduodamo pieno kiekį. Ši išimtis būtų taikoma tuomet, kai pienas perkamas iš pieno gamintojų organizacijos narių, dėl kurių parduodamo žalio pieno kainos derasi paskirtas pieno gamintojų organizacijos atstovas.

 

8.    Padidinti VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros, kaip kontrolės institucijos, darbuotojų galias, kontroliuojant įstatymo įgyvendinimą.

 

9.    Nukelti reikalavimo nurodyti žalio pieno kilmės šalį ant Lietuvos rinkai tiekiamų pagamintų pieno gaminių įsigaliojimo datą, kadangi yra atidėtas notifikavimo Europos Komisijai laikotarpis iki 2016-02-08.)

           

 

Pasiūlymų ir pastabų laukiame iki  2015-12-08

 

 

 

 

Pasiūlymus ir pastabas siųskite adresu:

 

Seimo posėdžių sekretoriatas

Lietuvos Respublikos Seimas

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

El. paštas possek@lrs.lt

Teisės aktų projektus ir su jais susijusią medžiagą galite rasti interneto tinklalapyje adresu www.lrs.lt. arba gauti Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Priėmimo skyriuje (tel. (8 5) 239 6060)





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ