2013 m. kovo 20 d. pranešimas VIR
Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas priėmė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorių plk. Romualdą Petkevičių ir šio centro Strateginės analizės ir tyrimų skyriaus vadovą dr. Arūną Molį.

|
Seimo Pirmininkas V. Gedvilas susitiko su NATO Energetinio saugumo kompetencijos atstovais. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr. |
Susitikime apžvelgta NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikla ir tikslai, aptarta partnerystės plėtra, bendradarbiavimas su kitomis Lietuvos valstybės institucijomis ir kitomis šalimis rengiant bendrus projektus, centro ateities perspektyvos.
Seimo Pirmininkas V. Gedvilas, primindamas, kad oficialaus vizito Estijoje metu lankėsi NATO Kibernetinio saugumo kompetencijų centre, pabrėžė Lietuvoje įsitvirtinančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro svarbą.
Kaip teigė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius plk. R. Petkevičius, centras siekia stiprinti NATO gebėjimus ir pajėgumus energetinio saugumo srityje. Centro vadovo tvirtinimu, svarbu NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą įtvirtinti NATO darbotvarkėje, jis taip pat pakvietė Seimo narius prisidėti prie šio centro stiprinimo ir plėtros.
Susitikime su NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro atstovais dalyvavo Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, Seimo Pirmininko pavaduotojai Algirdas Sysas, Gediminas Kirkilas ir Petras Auštrevičius, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, Užsienio reikalų komiteto nariai Andrius Mazuronis ir Emanuelis Zingeris, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Rasa Juknevičienė, Arvydas Anušauskas, Gediminas Jakavonis.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro uždaviniai: remti karinių pajėgumų plėtros procesą, karinių misijų veiksmingumą ir operacinį suderinamumą, teikti kvalifikuotą ir ekspertinę paramą energetinio saugumo klausimais. Centras analizuoja energetinio saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teikia rekomendacijas ir pasiūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje bei gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, įsitraukia į mokymus ir pratybas.
2012 m. spalio 12-ąją Šiaurės Atlanto Taryba Lietuvoje veikiantį Energetinio saugumo centrą prie Užsienio reikalų ministerijos akreditavo kaip NATO kompetencijų centrą ir suteikė jam tarptautinės karinės organizacijos statusą. Centro veikloje dalyvauja Šiaurės Atlanto aljanso šalys Estija, Italija, Latvija, Lietuva, Prancūzija ir Turkija.
Rimas Rudaitis,
Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected])