Parlamentinė kontrolė 

EN

2014 m. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto sprendimai parlamentinės kontrolės srityje, delegacijos, išvykos


Posėdžio data, Nr. Svarstomas klausimas Sprendimo turinys
2014-01-22 Dėl 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų lėšų švietimui ir mokslui.

1. Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijai, planuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas 2014-2020 m. programavimo periodui, vadovautis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo nuostata, kad „Švietimas savo paskirtį geriausiai atlieka tada, kai jo raida lenkia bendrąją visuomenės raidą. Jis yra prioritetiškai valstybės remiama visuomenės raidos sritis“ ir didinti Švietimo ir mokslo ministerijai skiriamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas infrastruktūrai, lėšas perskirstant tarp investicinių projektų, nemažinti bendrojo finansavimo lėšų.

2. Siūlyti Finansų ministerijai, atsižvelgiant į tai, kad Europos Sąjungos strategijoje „Europa 2020“ ir Lietuvos Respublikos strateginiuose dokumentuose pabrėžiama mokymosi visą gyvenimą svarba ir Švietimo ir mokslo ministerija šio prioriteto įgyvendinimui planuoja vykdyti veiklą „Viešųjų paslaugų darbuotojų kompetencijos ir kvalifikacijos tobulinimas siekiant padidinti viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą“, dalį Ūkio ministerijos administruojamų Europos socialinio fondo lėšų perkelti veiklai „Viešųjų paslaugų darbuotojų kompetencijos ir kvalifikacijos tobulinimas siekiant padidinti viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą“ arba perskirstyti lėšas tarp investicinių prioritetų, siekiant užtikrinti pakankamą šios veiklos finansavimą (finansavimo poreikis – 100 mln. litų).

3. Siūlyti Finansų ministerijai nekeisti trišalių sutarčių į dvišales ir ieškoti kitų priemonių trumpinti sutarčių derinimo laiką, pasinaudojant 2007-2014 m. programavimo periodu sukaupta gerąja praktika, ir išsaugoti teisines nuostatas, leidžiančias ministerijoms, kaip tarpinėms institucijoms, sudaryti trišales sutartis ir suteikti galimybę dalį tarpinių institucijų funkcijų perduoti įgyvendinančioms institucijoms.

4. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai laiku ir tinkamai pasiruošti 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos programavimo periodui (parengti planavimo ir ES paramos administravimo dokumentus, tokius kaip strateginio planavimo, projektų atrankos, projektų sąrašus, projektų finansavimo sąlygų aprašus, ir kita). Planuojant 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų skirstymą, nediskriminuoti nė vieno aukštųjų mokyklų tipo.

5. Pritarti Lietuvos švietimo tarybos siūlymams Dėl 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų skirstymo švietimui, mokslui ir studijoms. Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijai į juos atsižvelgti, ruošiantis 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos programavimo periodui.

2014-01-22 Dėl pasirengimo dainų šventei. Komitetas išklausė Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Sauliaus Liausos ir Vilniaus miesto mero patarėjo Gintaro Sodeikos informaciją.
2014-01-22 Dėl 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų lėšų kultūrai. Prašyti Kultūros ministerijos:
1. Laiku ir tinkamai pasiruošti 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos programavimo periodui (parengti planavimo ir ES paramos administravimo dokumentus, tokius kaip strateginio planavimo, projektų atrankos, projektų sąrašus, projektų finansavimo sąlygų aprašus, ir kita).
2. Iki 2014 m. vasario 17 d. pateikti Komitetui informaciją apie planuojamą detalų lėšų išskirstymą kultūros objektų infrastruktūrai modernizuoti ir kultūros paveldo aktualizavimui.
3. Iki 2014 m. vasario 17 d. pateikti Komitetui informaciją apie strateginius, nacionalinės reikšmės kultūros objektus, kuriems planuojama skirti lėšų iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
4. Iki 2014 m. vasario 17 d. pateikti Komitetui informaciją apie 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų skirstymo kriterijus.
2014-01-22 Dėl Lietuvos socialinių pedagogų apdovanojimų. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos pateikti nuomonę dėl Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos direktorės Saulės Šimėnienės inicijuotos idėjos įsteigti Lietuvos socialinio pedagogo premiją.
2014-01-22 Dėl pasaulio kultūros dienos minėjimo 2014 m. Pritarti Seimo nario Vytauto Juozapaičio iniciatyvai organizuoti pasaulio kultūros dienos minėjimą 2014 m. balandžio 14 d. Seimo I r. Konstitucijos salėje.
2014-01-22 Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. Teikti Seimui Visuomenės informavimo įstatymo 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą.
2014-01-22 Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos finansavimo modelio Komitetas išklausė Finansų ministerijos išsakytas pastabas.
2014-02-26 Dėl konferencijos „Negausių tautų likimai ir švietimas globaliame pasaulyje“. Pritarti Seimo Lietuvos Respublikos Seimo, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Ugdymo plėtotės centro organizuojamai tarptautinei konferencijai „Negausių tautų likimai ir švietimas globaliame pasaulyje“. 2. Prašyti Seimo kanclerio sudaryti galimybę rengti konferenciją 2014 m. balandžio 25 d. Kovo 11-osios salėje, aprūpinti vertimo įranga, multimedija, garantuoti tiesioginę transliaciją, garso įrašą lietuvių/anglų/ originalo kalbomis.
2014-02-26 Dėl 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšų kultūrai (4 priedas) ir Dėl Tarpinstitucinio veiklos plano „Kultūra“ ir kultūros dalies Tarpinstituciniame veiklos plane „Sveikata visiems“.

1. Prašyti Kultūros ministerijos informuoti Komitetą apie:
1.1. 2014-01-22 Komiteto posėdžio Nr. P-106-3 nutarimo Dėl 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšų įgyvendinimą. 1.2. Kultūros ministerijos pasiruošimą skirstyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas – teikti informaciją apie paruoštų dokumentų projektus, tokius kaip Kultūros aktualizavimo programos projektas, projektų finansavimo sąlygų aprašo projektas ir kt. 1.3. Alternatyvas dėl nacionalinės koncertų salės vietos, kartu pateikiant informaciją apie pasirinktų vietų ekonominį, socialinį ir kt. naudingumą, planuojamas Kultūros ministerijos lėšas šio projekto įgyvendinimui, planuojamas kitų šaltinių lėšas. 1.4. Tarpinstitucinio veiklos plano „Kultūra“ įgyvendinimą.

2. Siūlyti Kultūros ministerijai, formuojant kultūros objektų ir kultūros paveldo objektų infrastruktūros atnaujinimo projektų sąrašą, atkreipti dėmesį į kultūros ir kultūros paveldo objektus regionuose.

3. Atsižvelgiant į tai, kad kūrybingumas yra viena iš trijų siekiamų vertybių, įtvirtintų Valstybės pažangos strategijoje „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, kūrybiškumas taip pat yra įtvirtintas Valstybinėje švietimo 2013-2022 metų strategijoje, siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai nemažinti numatyto pirminio 100 mln. litų finansavimo Tarpinstitucinio veiklos plano „Kultūra“ 2.3.2. priemonei „Plėtoti kūryba paremtas partnerystes, kūrybingumą ugdančias programas ir metodus visuose švietimo lygmenyse“, neišbraukti 2.3.2. priemonės „plėtoti priemones, nukreiptas į įvairių lygių ugdytojų bei pedagogų kūrybingumo kompetencijų ugdymą“.

4. Siūlyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai integruoti kultūrą, kultūros priemones į kitas ministerijos vykdomas socialinės įtraukties didinimo programas.

5. Siūlyti Žemės ūkio ministerijai kuo anksčiau pradėti ministerijos kuruojamos priemonės Tarpinstituciniame veiklos plane „Kultūra“ įgyvendinimą.

6. Siūlyti Vidaus reikalų ministerijai tobulinti regionų tarybų dalyvavimą skirstant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas ir numatyti šių tarybų atskaitomybę.

7. Siūlyti Energetikos ministerijai kuo skubiau įvertinti Kultūros ministerijos poreikį dėl viešųjų pastatų energetinio efektyvumo ir suderinti Energetikos ministerijos priemonės įtraukimą į Tarpinstitucinį veiklos planą „Kultūra“.

8. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai įtraukti kultūrą ir kultūros priemones į kitas ministerijos vykdomas sveikatos ir gerovės didinimo programas.

9. Organizuoti Komiteto susitikimą su Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijomis aptariant kultūros, kultūros priemonių integravimą į socialinės apsaugos ir darbo ir sveikatos apsaugos politikas bei jų įgyvendinimą.

2014-02-26 Dėl 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšų švietimui ir mokslui. 1. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos iki 2014-03-14: 1.1. Informuoti Komitetą apie Švietimo ir mokslo ministerijos pasiruošimą skirstyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas – teikti informaciją apie paruoštų dokumentų projektus, tokius kaip projektų finansavimo sąlygų aprašo projektas ir t.t. 1.2. Pateikti Komitetui informaciją apie 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų programavimo periodu suformuotus tikslus švietimui, mokslui ir studijoms, pagal juos įgyvendintus projektus ir jų rezultatus, skirtą finansavimą šių projektų įgyvendinimui, skirto finansavimo ir rezultatų atitikimą, tęsiamus ar planuojamus tęsti projektus naujuoju programavimo periodu (lentelė pridedama). 1.3. Informuoti Komitetą apie planuojamus stambius infrastruktūros projektus, planuojamus finansuoti iš 1.1.1. uždavinio „Aktyvesnis turimos ir naujai kuriamos MTEPI infrastruktūros panaudojimas“ priemonių. 1.4. Pateikti Komitetui informaciją, kaip Švietimo ir mokslo ministerija, skirdama finansavimą ikimokyklinio ugdymo įstaigų modernizavimui, užtikrins, kad bus sukurta pakankamai vietų vaikams ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 1.5. Pateikti Komitetui informaciją, kaip bus panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, kad įvyktų kokybinis mokinių rezultatų pokytis. 1.6. Pateikti Komitetui informaciją, kaip pasiskirsto Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos aukštajam mokslui, bendrajam ugdymui ir neformaliajam švietimui. 1.7. Pateikti komitetui Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų detalų išskirstymą pagal uždaviniams įgyvendinti suplanuotas priemones. 1.8. Pateikti Komitetui informaciją, ar ir kaip Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos siejamos su Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos įgyvendinimu. 1.9. Pateikti Komitetui informaciją apie Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos įgyvendinimo dokumentų parengimą. 2. Siūlyti Vyriausybei ir Finansų ministerijai nemažinti švietimui, mokslui ir studijoms skiriamų bendrojo finansavimo lėšų.
2014-02-26 Dėl pasirengimo vaikų užimtumui vasarą ir poilsio stovyklų. Atkreipti dėmesį, kad turiningas, saugus vaikų vasaros užimtumas, įskaitant užimtumą vaikų poilsio stovyklose, yra svarbus visuomenės gerovei, todėl, atsižvelgus į Komiteto posėdyje pateiktas pastabas, siūlyti: 1. Švietimo ir mokslo ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Sveikatos apsaugos ministerijai parengti teisės aktą (-us), reglamentuojantį (-čius) valstybės institucijų pareigas, teises ir atsakomybę dėl vaikų, esančių vasaros poilsio stovyklose, visapusiško saugumo ir ugdymo kokybės. 2. Švietimo ir mokslo ministerijai: 2. 1. parengti iki birželio 1 d. ir pristatyti Komitetui veiklos planą dėl vaikų vasaros užimtumo ir poilsio stovyklų plėtros; 2. 2. įtraukti į Švietimo ir mokslo ministerijos strateginį veiklos planą vaikų vasaros užimtumo plėtrą kaip veiklos prioritetą.
2014-02-26 Dėl daugiafunkcių centrų plėtros. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos pateikti šią informaciją dėl daugiafunkcių centrų plėtros: 1. Kiek iš viso yra pastatyta ar pritaikyta pastatų daugiafunkciams centrams. 2. Kiek lėšų panaudota 2012 ir 2013 metais daugiafunkcių centrų veiklai ir išlaikymui. 3. Koks yra daugiafunkcių centrų efektyvumas ir kaip jis matuojamas.
2014-02-26 Dėl studentų baigiamųjų darbų. Komitetas išklausė Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus Vigilijaus Sadausko pateiktą informaciją.
2014-02-26 Dėl nykstančių tradicijų, papročių ir tarmių išsaugojimo. Komitetas išklausė valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės Daivos Vaišnienės pateiktą informaciją.
2014-02-26 Dėl rengiamų teisės aktų projektų derinimo su Valstybinės lietuvių kalbos komisija praktikos. Siūlyti Vyriausybei papildyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. balandžio 17 d. nutarimu Nr. 337 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimo Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo“ nauju 32.14 papunkčiu: „32.14. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos – dėl teisės aktų projektų, kuriuose yra nuostatų, reglamentuojančių valstybinės kalbos vartojimą
2014-02-26 Dėl Lietuvos Respublikos Seimo, Seimo komitetų, komisijų, frakcijų ir kitų padalinių posėdžių laiko. 1. Nekeisti Komiteto posėdžių laiko. 2. Nekeisti Seimo narių susitikimo su rinkėjais laiko iš pirmadienio į penktadienį.
2014-03-12 Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos reformos.
  1. Atsižvelgiant į Visuomenės informavimo įstatymo 28 straipsnio 7 dalies nuostatą, kad Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas bendruosiuose konkursų nuostatuose nustatytos programų ir finansavimo proporcijos turi būti suderintos bendrame Švietimo, mokslo ir kultūros ir Informacinės visuomenės plėtros komitetų posėdyje, rengti bendrą šių Komitetų posėdį.
  2. Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIIP-1468 ir dėl jo pateiktų siūlymų bei pastabų aptarimui surengti Komiteto klausymus.
  3. Sudaryti darbo grupę Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui XIIP-1468 tobulinti:
1. Audronė Pitrėnienė – darbo grupės vadovė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė. 2. Valentinas Stundys - Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys. 3. Lina Joskaudaitė-Dmitrijeva - Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėja. 4. Gintarė Mičiulienė – Kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė 5. Kornelijus Platelis – Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas. 6. Vaiva Žukienė – Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė. 7. Rasa Navickienė - Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos direktorė. Dr. Laurynas Katkus – rašytojas ir vertėjas.
2014-03-19 Dėl Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos įgyvendinimo parlamentinės priežiūros organizavimo nuostatų. Komitetas išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo Ričardo Ališausko ir Respublikos Prezidento kanceliarijos vyriausiosios patarėjos Virginijos Būdienės pateiktą informaciją.
2014-03-19 Dėl sumaniųjų specializacijos. Siūlyti centrine Sumanios specializacijos krypties „Įtrauki ir kūrybinga visuomenė“ ašimi, pagrindine krypties sritimi ir prioritetu formuoti „Kūrybines ir kultūrines inovacijas“, kurių potencialas ir poveikis Lietuvos visuomenei ir ekonomikai, priešingai nei kitos šios krypties „įgyvendinimo technologijos“, yra aiškus ir pagrįstas.
2014-03-19 Dėl bendrąjį ugdymą teikiančių mokyklų vadovų atrankos. Komitetas išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo organizavimo skyriaus vedėjos Reginos Klepačienės, Respublikos Prezidento kanceliarijos vyriausiosios patarėjos Virginijos Būdienės, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkės Vilijos Targamadzės, Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos pirmininkės Liucijos Milašauskienės, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos atstovo Eugenijaus Jesino ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentės Ramutės Mečkauskienės pateiktą informaciją.
2014-03-19 Dėl savivaldybių administracijų švietimo padalinių funkcijų, kompetencijų ir įgaliojimų reglamentavimo. Komitetas išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko pateiktą informaciją.
2014-03-26 Dėl pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatų švietimo ir mokslo srityse. Komitetas išklausė Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pateiktą informaciją.
2014-03-26 Dėl pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatų kultūros srityje. Komitetas išklausė Kultūros ministerijos Strateginio planavimo ir kontrolės departamento Tarptautinių ryšių ir Europos reikalų skyriaus vedėjos Daivos Parulskienės pateiktą informaciją.
2014-03-26 Dėl Kultūros tarybos veiklos. Siūlyti Kultūros ministerijai: Nedelsiant atkurti Lietuvos kultūros tarybos (toliau – Taryba) pareigybių skaičių iki 20. Iki 2015 m. sausio 1 d. padidinti didžiausią leistiną Tarybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų skaičių iki 25 etatų. Ieškoti galimybių įdiegti elektroninę paraiškų sistemą iki 2014 m. rugsėjo 1 d. ir tuo tikslu skirti tam reikiamą finansavimą. Tobulinti Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gaires, atsižvelgiant į pirmojo projektų konkurso etapo rezultatus. Supaprastinti Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų paraiškų teikimo ir atsiskaitymo už juos tvarką. Iki 2014 m. birželio 1 d. pateikti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pasiūlymus, kaip turėtų būti užtikrinta sklandi Tarybos veikla.
2014-03-26 Dėl kultūros darbuotojų atlyginimų didinimų savivaldybių įstaigose. Siūlyti Vyriausybei: 1. Parengti ir patvirtinti Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2014-2017 metų programą. 2. Nuo 2015 m. sausio 1 d. papildomai skirti 50 mln. Lt kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. 3. Iki 2014 m. birželio 1 d. parengti aiškią kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti skirtų 25 mln. Lt paskirstymo tvarką ir šią tvarką patvirtinti Vyriausybės nutarimu.
2014-03-26 Dėl valstybinės archyvų sistemos pertvarkos. 1. Pritarti Kultūros ministerijos ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos pozicijai dėl galimos valstybės archyvų sistemos pertvarkos: 1.1. atsižvelgti į būtinybę išsaugoti archyvinę tradiciją ir apskaitos tęstinumą, kad būtų užtikrintas tinkamas besikreipiančių aptarnavimas; 1.2. išsaugoti regioninę valstybės archyvų tinklo struktūrą su teritoriniais padaliniais.
2014-03-26 Dėl Lietuvos švietimo tarybos 2013 metų veiklos ataskaitos. Pritarti Lietuvos švietimo tarybos 2013 metų veiklos ataskaitai.
2014-03-26 Dėl pedagogų rengimo programų. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai: 1. Iki 2014 balandžio 30 dienos 1.1. pedagogų rengimo integruotą modelį įgyvendinančius universitetus skatinti plėtoti dviejų dalykų programas; 1.2. telkti ir skatinti studentus, pasirinkusius fizinių ir tiksliųjų mokslų studijas, rinktis pedagogines laipsnio nesuteikiančių studijų programas; 1.3. glaudžiau bendradarbiauti su savivaldybių institucijomis ir skatinti tokį universitetų bendradarbiavimą, kad tolygiai ir tolydžiai savivaldybėse atsinaujintų pedagogų bendruomenė, kad jauniems pedagogams būtų sudaromos patrauklios darbo ir gyvenimo sąlygos; 1.4. teikti siūlymus dėl pedagogų darbo sąlygų ir socialinių garantijų. 2. Iki 2014 birželio 1 d. iš esmės reglamentuoti laipsnio nesuteikiančių studijų programas ir tvarką.
2014-03-26 Dėl pasirengimo posėdžiams. Informuoti institucijas, dalyvaujančias Komiteto posėdžiuose, kai svarstomi jų kuruojami klausimai, kad dalijamoji ir/arba demonstruojamoji medžiaga turi būti pateikiama Komiteto biurui priešpaskutinę darbo dieną prieš posėdį iki 17.00 val.
2014-03-26 Dėl Seimo komitetų 2014 m. ,,Europos savaitės Seime“ diskusijų. Organizuoti 2014-04-16 diskusiją tema Kokią Lietuvos ir Europos istorinę atmintį formuosime dabartiniame geopolitiniame kontekste?
2014-04-09 Dėl konferencijos „Negausių tautų likimai ir švietimas globaliame pasaulyje“. Konferenciją „Negausių tautų likimai ir švietimas globaliame pasaulyje“, skirtą habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms metinėms paminėti, organizuoti 2014 m. balandžio 23 d. Seimo Kovo 11-osios salėje
2014-04-09 bendras IVPK ir SMKK Antžeminė skaitmeninė televizija: 1. Antžeminei skaitmeninei televizijai skirtų tinklų numatoma perspektyva; 2. Nacionalinių nekoduotų programų, transliuojamų per antžeminę skaitmeninę televiziją, perspektyva; 3. Esamos teisinės aplinkos apžvalga. 1. Išklausyta pateikta informacija. 2. Daryti svarstymo komitetuose pertrauką ir sprendimą priimti kitame posėdyje.
2014-04-16 bendras SMKK, NSGK ir IVPK Visuomenės informavimas informacinio saugumo kontekste Klausimo svarstymą tęsti atskiruose Komitetų posėdžiuose pagal Komitetų kuruojamas sritis
2014-04-16 Dėl padėties Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Surengti išvažiuojamąjį posėdį į Panevėžio J. Miltinio dramos teatrą.
2014-04-16 bendras SMKK ir IVPK Antžeminė skaitmeninė televizija: 1.1. Antžeminei skaitmeninei televizijai skirtų tinklų numatoma perspektyva 1.2. Nacionalinių nekoduotų programų, transliuojamų per antžeminę skaitmeninę televiziją, perspektyva 1.3. Esamos teisinės aplinkos apžvalga Siūlyti Susisiekimo ministerijai ir Kultūros ministerijai iki 2015 m. sausio 1 d. pateikti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros ir Informacinės visuomenės plėtros komitetams: 1. Įvertinus technologijų vystymosi tempus, valstybės siekius garantuoti vartotojams nemokamų/nekoduotų programų apimtis ir transliuotojų galimybes ir poreikius vykdyti transliacijas per Skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus, parengti Skaitmeninės antžeminės televizijos vystymo iki 2020 metų modelio gaires. 2. Siūlymus dėl Elektroninių ryšių, Visuomenės informavimo įstatymų ir kitų susijusių teisės aktų keitimo būtinybės.
2014-04-23 Dėl Lietuvos universitetų rektorių konferencijos siūlymo. Komiteto nariai susipažino su Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidento Petro Baršausko raštu. Komitetas šiuo klausimu sprendimo nepriėmė, nes rašto autoriai nepateikė siūlymo formuluotės.
2014-04-23 Pasiūlymas dėl Europos Komisijos komunikato Europos Parlamentui ir Tarybai "Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinio matmens stiprinimas", Nr. KOM/2013/690 galutinis, pozicijos 1. Konstatuoti, kad nėra galimo prieštaravimo subsidiarumo principui. 2. Pritarti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pozicijai (2014-03-04 pateikta pozicija POZ 149). Atkreipti dėmesį, kad socialinės, užimtumo problemos, Europos Sąjungos įvairių rekomendacijų ir iniciatyvų įgyvendinimas turėtų vykti glaudžiai bendradarbiaujant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai su Švietimo ir mokslo ministerija, Ūkio ministerija ir kitomis valstybės institucijoms ir socialiniais partneriais. Taip pat labai svarbu visas Europos Sąjungos rekomendacijas, kartu ir rekomendacijas dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinio matmens stiprinimo, Lietuvai įgyvendinti ne formaliai, o įsiklausant į Europos Sąjungos pasiūlymus ir siekiant maksimalaus pozityvaus rezultato.
2014-04-23 Dėl Lietuvos mokslo tarybos 2013 metų veiklos ataskaitos. Pritarti Lietuvos mokslo tarybos 2013 metų veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-04-23 Dėl Nacionalinės lituanistikos plėtros 2009-2015 metų programos 2013 metų ataskaitos. Pritarti Nacionalinės lituanistikos plėtros 2009-2015 metų programos 2013 metų ataskaitai.
2014-04-23 Dėl Komiteto atstovo į Neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybą. Komiteto atstovu į Neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybą deleguoti Rasą Mykolaitienę.
2014-04-23 Dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų programavimo 2014-2020 kultūros srityje. 1. 2014 metų gegužės mėnesį surengti diskusiją Lietuvos Respublikos Seime, skirtą aptarti kriterijus, kuriais remiantis būtų atrenkami ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis 2014-2020 metais finansuojami kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektai. 2. Siūlyti Kultūros ministerijai: 2.1. Atrenkant kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektus, kuriems bus skiriamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos 2014-2020 metais, vadovautis kuo aiškesniais ir skaidresniais atrankos kriterijais. Skirti papildomą dėmesį, kad, atrenkant kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektus, nebūtų eliminuotas kuris nors Lietuvos regionas. 2.2. Renkantis objektą nacionalinei koncertų salei, įvertinti visus galimus siūlomų alternatyvų privalumus ir trūkumus, dėti visas pastangas, kad šis objektas taptų viešos ir privačios partnerystės objektu ir būtų įgyvendinamas skaidriai. 3. Prašyti Vidaus reikalų ministerijos pateikti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui oficialią informaciją dėl kultūros infrastruktūros lėšų investavimo į tikslines teritorijas reglamentavimo. 4. Palaikant idėją rinkti papildomą oficialiąją kultūros statistiką, siūlyti Vyriausybei paruošti reikiamus teisės aktus dėl šios informacijos rinkimo.
2014-04-23 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimo „Dėl Lietuvos konvergencijos 2014 metų programos“. Siūlyti Vyriausybei ieškoti sprendimų, kad nacionalinės išlaidos švietimui kaip bendrojo vidaus produkto dalis laipsniškai augtų ir iki 2022 metų sudarytų ne mažiau kaip 6 procentus, kaip yra rekomenduojama UNESCO ir kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Seimo 2013 m. gruodžio 23 d. nutarime Nr. XII-745 „Dėl Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos patvirtinimo“.
2014-05-07 Dėl KOMISIJOS KOMUNIKATAS Europos Parlamentui, Tarybai, Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui "Pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo strategijos "Europa 2020" rezultatų apžvalga, Nr. COM(2014)130 final Pritarti Ūkio ministerijos 2014-04-23 pateiktai pozicijai POZ-321. Atkreipti dėmesį, kad, nors Lietuva yra jau dabar pasiekusi užsibrėžtus nacionalinius tikslus švietimo srityje (1. Asmenys, įgiję tik pradinį išsilavinimą ir toliau nebesimokantys; 2. Asmenys, turintys aukštąjį arba jam prilyginamą išsilavinimą), nebūtų sustojama ties pasiektais kiekybiniais rodikliais, o skiriamos investicijos būtų orientuotos į švietimo kokybės užtikrinimą. Taip pat atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad Lietuva gerokai atsilieka, didindama investicijas į mokslinių tyrimų ir technologinę plėtrą.
2014-05-07 Dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų programavimo 2014-2020 švietimo ir mokslo srityje. 1. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai: 1.1. Ruošiant ministerijos priemonių įgyvendinimo planą – dokumentą, kuriame nurodomos administruojamos 2014-2020 m. Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos (toliau - Veiksmų programos) prioriteto įgyvendinimo priemonės ir pagrindinė su jomis susijusi informacija, įskaitant atrankos būdus, galimus pareiškėjus, lėšas ir rodiklius –orientuotis į kokybinį rezultatą, kokybinį pokyti švietimo sistemoje, kiekvieno projekto atveju kelti klausimą, kokią tęstinę naudą sukurs konkretus projektas. 1.2. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų paskirstymą tarp prioritetų, daugiau lėšų skirti ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo tikslams įgyvendinti. 1.3. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų paskirstymą tarp švietimo sektorių dalyvių, didesnes investicijas skirti kolegijoms stiprinti. 1.4. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų pasiskirstymą, atkreipti dėmesį į Valstybinėje švietimo 2013-2022 m. strategijoje iškeltus tikslus ir juos sieti su Veiksmų programoje planuojamomis veiklomis. 1.5. Kuo greičiau pradėti taikyti 2014-2020 metų iš ES fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašą, kad dėl procedūrinių dokumentų derinimo aspektų neužsitęstų finansavimo pradžia. 2. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos: 2.1. Pateikti detalią informaciją apie Švietimo ir mokslo ministerijos planuojamą ES struktūrinių fondų investicijų išskirstymą 2014-2020 m. periodu. 2.2. Pateikti informaciją, kokius stambius nacionalinės reikšmės objektus (jų infrastruktūrą) planuoja finansuoti Švietimo ir mokslo ministerija ES struktūrinių fondų lėšomis 2014-2020 m. periodu. 2.3. Pateikti kolegijų ir profesinių mokyklų tinklo pertvarkos gaires.
2014-05-13 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 metų veiklos ataskaitos. Iš esmės pritarti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 metų veiklos ataskaitai ŠVIETIMO, MOKSLO IR KULTŪROS srityse.
2014-05-14 Dėl žurnalistų profesinės etikos. Kreiptis į organizacijas, kurios deleguoja savo atstovus į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, ir atkreipti jų dėmesį į tai, kad Visuomenės informavimo įstatymo 46 straipsnio 2 dalies nuostatos įtvirtina pareigą minėtoms organizacijoms rengti susirinkimus ir patvirtinti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veiklos nuostatus.
2014-05-14 Dėl 2014 metų valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų pasirengimo ir vykdymo. Klausimus dėl popamokinės veiklos brandos vertinimo ir dėl galimo privalomo matematikos egzamino svarstyti kituose posėdžiuose.
2014-05-14 Dėl Komiteto nutarimo dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų programavimo 2014-2020 švietimo ir mokslo srityje. 1. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai: 1.1. Ruošiant ministerijos priemonių įgyvendinimo planą – dokumentą, kuriame nurodomos administruojamos 2014-2020 m. Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos (toliau - Veiksmų programos) prioriteto įgyvendinimo priemonės ir pagrindinė su jomis susijusi informacija, įskaitant atrankos būdus, galimus pareiškėjus, lėšas ir rodiklius –orientuotis į kokybinį rezultatą, kokybinį pokyti švietimo sistemoje, kiekvieno projekto atveju kelti klausimą, kokią tęstinę naudą sukurs konkretus projektas. 1.2. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų paskirstymą tarp prioritetų, daugiau lėšų skirti ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo tikslams įgyvendinti. 1.3. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų paskirstymą aukštajam mokslui, daugiau lėšų skirti kolegijoms stiprinti. 1.4. Planuojant ES struktūrinių fondų investicijų pasiskirstymą, atkreipti dėmesį į Valstybinėje švietimo 2013-2022 m. strategijoje iškeltus tikslus ir juos sieti su Veiksmų programoje planuojamomis veiklomis. 1.5. Kuo greičiau pradėti taikyti 2014-2020 metų iš ES fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašą, kad dėl procedūrinių dokumentų derinimo aspektų neužsitęstų finansavimo pradžia. 2. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos: 2.1. Pateikti detalią informaciją apie Švietimo ir mokslo ministerijos planuojamą ES struktūrinių fondų investicijų išskirstymą 2014-2020 m. periodu. 2.2. Pateikti informaciją, kokius stambius nacionalinės reikšmės objektus (jų infrastruktūrą) planuoja finansuoti Švietimo ir mokslo ministerija ES struktūrinių fondų lėšomis 2014-2020 m. periodu. 2.3. Pateikti kolegijų ir profesinių mokyklų tinklo pertvarkos gaires.
2014-05-14 Dėl Komiteto sprendimo dėl trijų Komitetų bendro posėdžio tema: Visuomenės informavimas informacinio saugumo kontekste. 1. Siūlyti Vyriausybei sudaryti tarpžinybinę darbo grupę Visuomenės informavimo ir Elektroninių ryšių įstatymų pakeitimams, susijusiems su technologijų teikiant elektroninių ryšių paslaugas vystymusi, propagandos, nukreiptos prieš Lietuvos valstybę, sampratai ir kriterijams apibrėžti bei sankcijoms nustatyti, tarpinstituciniam bendradarbiavimo modeliui šioje srityje apibrėžti bei produkcijos oficialiomis ES kalbomis televizijoje ir radijuje didinimui. Tarpžinybinė darbo grupė darbo rezultatus Seimo komitetams pateikia iki 2014 m. spalio 1 d. 2. Prašyti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos iki 2014 m. birželio 1 d. pateikti išvadas dėl vienodų priežiūros reikalavimų taikymo visiems ūkio subjektams, kurie teikia retransliavimo paslaugas Lietuvos Respublikos teritorijoje. 3. Prašyti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kartu su kitomis atsakingomis institucijomis iki 2014 m. birželio 1 d. pateikti siūlymus dėl atsakomybės griežtinimo už draudžiamos skelbti (skleisti) informacijos skleidimą. 4. Siūlyti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybai apsvarstyti galimybę rengti ir transliuoti daugiau informacinių, analitinių ir pažintinių laidų tautinių mažumų kalbomis. Taryba informaciją Komitetui pateikia iki 2014 m. birželio 1 d. 5. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos iki 2014 m. birželio 1 d. pateikti siūlymus dėl informacinio (medijų) raštingumo tobulinimo bendrojo ir neformaliojo ugdymo programose, siekiant ugdyti mokinių kritišką mąstymą apie visuomenės informavimo procesus. 6. Pritarti iniciatyvai dėl trijų Baltijos šalių nacionalinių transliuotojų bendro kanalo.
2014-05-14 Dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2013 m. veiklos ataskaitos. Pritarti Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2013 m. veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-05-14 Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2013 m. veiklos ataskaitos. Pritarti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2013 m. veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-05-14 Dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos veiklos 2013 metų ataskaitos. Pritarti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos veiklos 2013 metų ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-05-14 Dėl Etninės kultūros globos tarybos 2013 metų veiklos ataskaitos. Pritarti Etninės kultūros globos tarybos 2013 m. veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-05-14 Dėl Lietuvos Respublikos kultūros paveldo komisijos 2013 m. veiklos ataskaitos. 1. Grąžinti tobulinti Valstybinės kultūros paveldo komisijos 2013 metų veiklos ataskaitą ir ją pateikti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui iki 2014 m. birželio 1 d. 2. Pakartotinai pateikti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui kandidatūrą į Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkus iki 2014 m. birželio 1 d. 3. Kreiptis į Seimo Pirmininkę dėl G. Drėmaitės išsakytų teiginių.
2014-06-04 Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatų pakeitimo. 1. Pritarti Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pasiūlymui. 2. Teikti Seimui Seimo nutarimo Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2011 m. rugsėjo 15 d. nutarimo Nr. XI-1583 „Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įsteigimo ir Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo projektą.
2014-06-04 Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus. 1. Pritarti Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pasiūlymui. 2. Siūlyti Seimo valdybai pakeisti Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2013 m. rugpjūčio 21 d. sprendimą Nr. SV-S-355 „Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus“ ir įrašyti vietoj skaičiaus „7“ skaičių „8“.
2014-06-04 Dėl Lietuvos mokslo akademijos 2013 metų veiklos ataskaitos. Pritarti Lietuvos mokslų akademijos 2012 metų ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-06-04 Dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2013 m. veiklos ataskaitos. Pritarti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2013 m. veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-06-04 Lietuvos radijo ir televizijos komisijos siūlymai dėl visuomenės informavimo teisinio reglamentavimo tobulinimo. Komitetas, išklausęs Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktas išvadas ir pasiūlymus dėl vienodų priežiūros reikalavimų taikymo visiems ūkio subjektams, kurie teikia retransliavimo paslaugas Lietuvos respublikos teritorijoje, bei atsakomybės griežtinimo už draudžiamos skelbti (skleisti) informacijos skleidimą, siūlo šias išvadas teikti svarstyti Vyriausybės sudarytai tarpžinybinei darbo grupei, kuri parengs Visuomenės informavimo ir Elektroninių ryšių įstatymų pakeitimus.
2014-06-04 Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2013 m. veiklos ataskaitos. Pritarti 2013 m. Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.
2014-06-04 Dėl Etninės kultūros globos tarybos didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutarti, pareigybių skaičiaus. Pritarti siūlymui patvirtinti Etninės kultūros globos tarybos sekretoriato didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičių, kad bendras Etninės kultūros globos tarybos sekretoriato pareigybių skaičius sudarytų 12,5 etato.
2014-06-11 Dėl Mykolo Romerio universiteto Senato kreipimosi Dėl socialinių ir humanitarinių mokslų. 1. Atkreipti Švietimo ir mokslo ministerijos atsakingų pareigūnų dėmesį dėl viešai reiškiamo socialinių ir humanitarinių mokslų tendencingo vertinimo, kadangi tai gali neigiamai veikti akademinę bendruomenę. 2. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai viešai išreikšti poziciją dėl privačių agentūrų skelbiamų reitingų bendrojo ugdymo ir mokslo ir studijų institucijų.
2014-06-11 Dėl vaikų vasaros užimtumo. Komitetas išklausė pateiktą informaciją.
2014-06-11 Dėl pedagogams atstovaujančių profesinių sąjungų rezoliucijų ir reikalavimų. Komitetas išklausė Švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Eugenijaus Jesino ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkės Jūratės Voloskevičienės pateiktą informaciją.
2014-06-11 Dėl kino filmų indeksavimo.  
2014-06-11 Dėl kultūros darbuotojų atlyginimo.  
2014-06-11 Dėl Pasiūlymo dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria panaikinama 1993 m. vasario 25 d. Tarybos direktyva 93/5/EEB dėl valstybių narių pagalbos Komisijai ir dėl jų bendradarbiavimo moksliškai nagrinėjant su maistu susijusius klausimus COM/2014/246 atitikimo subsidiarumo principui.  
2014-06-11 Dėl kandidato į vertinimo komisijos narius. Deleguoti į Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos sudaromą vertinimo komisiją Komiteto biuro patarėją Rūtą Norkienę.
2014-06-11 Dėl profesoriaus Jano Otrębskio 125-ųjų gimimo metinių paminėjimo. Pritarti profesoriaus J. Otrębskio jubiliejaus paminėjimui Seime 2014 m. lapkričio 28 d. Prašyti Lietuvių kalbos institutui ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijai teikti siūlymų dėl minėjimo programos.
2014-06-11 bendras IVPK, SMKK ir NAPK Dėl prekybos elektroninių ryšių tinklais alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminių pakaitalais (elektroninėmis cigaretėmis, skysčiais ir pan.) kontrolės priemonių įgyvendinimo. 1.Siekiant apsaugoti vartotojų, ypač nepilnamečių, interesus ir mažinant alkoholio prieinamumą bei žalą žmogaus sveikatai, pritarti iniciatyvai sugriežtinti prekybą alkoholiniais gėrimais, uždraudžiant pardavinėti alkoholinius gėrimus elektroninių ryšio priemonių pagalba. 2. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministro 2014-05-15 įsakymu Nr. V-572 sudarytai darbo grupei įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2014/40/ES 24 straipsnio 3 dalį ir uždrausti tabako gaminių pakaitalus (elektronines cigaretes), numatant tam būtinas nacionalines priemones. Sprendimą priimti atskiruose Komitetų ir Komisijos posėdžiuose.
2014-06-18 Dėl papildomų pareigybių Lietuvos mokslo taryboje. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 8 straipsnio 5 dalimi ir atsižvelgdamas į Lietuvos mokslo tarybos pirmininko Dainiaus H. Paužos išdėstytas aplinkybes ir motyvus, Komitetas bendru sutarimu s i ū l o Seimo valdybai patvirtinti: 1. Lietuvos mokslo tarybos administracijos bendrą didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičių – 52. 2. Patvirtinti Lietuvos mokslo tarybos administracijos bendrą didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš Europos Sąjungos ir tarptautinės finansinės paramos techninės paramos lėšų, pareigybių skaičių – 44.
2014-06-18 Dėl Lietuvos mokslo tarybos perkėlimo į I įstaigų grupę. 1. Atsižvelgus į Lietuvos mokslo tarybos pateiktus argumentus, Švietimo ir mokslo ministerijos pritarimą, pritarti siūlymui perkelti Lietuvos mokslo tarybą į I įstaigų grupę. 2. Teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo, Seimo kanceliarijos ir Seimui atskaitingų institucijų, Respublikos Prezidento institucijos ir Respublikos Prezidentui atskaitingų institucijų, Nacionalinės teismų administracijos, teismų, prokuratūros, savivaldybių institucijų ir įstaigų sąrašo pagal grupes, į kurias atsižvelgiant nustatomos valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijos, patvirtinimo“ pakeitimo projektą.
2014-06-18 Dėl ūkio subjektų veiklos priežiūrą vykdančių institucijų konsolidavimo Komitetas išklausė Švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės pateiktą informaciją.
2014-06-18 Dėl valstybinės archyvų sistemos pertvarkos. Nepritarti Kultūros ministerijos siūlymui pertvarkyti archyvų sistemą. 2. Siūlyti Vyriausybei: 2.1 Atsižvelgti į būtinybę išsaugoti archyvų tradiciją ir apskaitos tęstinumą, kad būtų užtikrintas tinkamas piliečių aptarnavimas. 2.2 Išsaugoti Valstybės archyvus kaip viešuosius juridinius asmenis. 2.3 Išsaugoti regioninę valstybės archyvų tinklo struktūrą su teritoriniais padaliniais.
2014-06-25 Dėl Plungės r. Alsėdžių mokyklos statuso ir gynybinio-pilietinio ugdymo programos. Siūlyti Krašto apsaugos ministerijai, Švietimo ir mokslo ministerijai, Plungės r. savivaldybės institucijoms, atsižvelgiant į Alsėdžių bendrojo ugdymo mokyklos vykdomą savitos pedagogikos programą, svarstyti galimybę apibrėžti ir įteisinti šių juridinių asmenų indėlį užtikrinant mokyklos formaliojo ir neformaliojo švietimo programų įgyvendinimą.
2014-06-25 Dėl lituanistinio švietimo, lituanistikos (baltistikos) centrų plėtros kaimyninių valstybių mokslo, švietimo ir kultūros įstaigose. Edukaciniai, kultūriniai, socialiniai aspektai. Prašyti: 1. Vyriausybę parengti projektus teisės aktų, reglamentuojančių formaliojo ir neformaliojo švietimo mokytojų ir dėstytojų išvykimo tvarką ir jų socialines garantijas, ir iki 2014 rugsėjo 10 d. supažindinti su parengtais teisės aktų projektais Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą (toliau –.Komitetas). 2. Švietimo ir mokslo ministeriją imtis papildomų priemonių finansiškai remti tolesnę lituanistinio švietimo ir etnokultūrinio ugdymo plėtotę kaimyninių valstybių mokslo, švietimo ir kultūros įstaigose ir pateikti apie tai informaciją Komitetui iki 2014 rugsėjo 10 d. 3. Kultūros ministeriją iki 2014 rugsėjo 10 d. parengti programą dėl kultūros paveldo išsaugojimo ir atminimo įamžinimo lietuvių etninėse žemėse ir pateikti tokios programos projektą Komitetui susipažinti.
2014-06-25 Dėl valstybinės archyvų sistemos pertvarkos 1. Nepritarti Kultūros ministerijos siūlymui pertvarkyti archyvų sistemą. 2. Siūlyti Vyriausybei: 2.1 Atsižvelgti į būtinybę išsaugoti archyvų tradiciją ir apskaitos tęstinumą, kad būtų užtikrintas tinkamas piliečių aptarnavimas. 2.2 Išsaugoti Valstybės archyvus kaip viešuosius juridinius asmenis. 2.3 Išsaugoti regioninę valstybės archyvų tinklo struktūrą su teritoriniais padaliniais. Pritarta bendru sutarimu.
2014-06-25 Dėl Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro darbuotojų kreipimosi Prano Gudyno restauravimo centro vadovė Jūratė Senvaitienė informavo, kad 2014 m. sausio mėnesį buvo parengta Kultūros ministerijos kultūros objektų aktualizavimo 2014-2020 m. programai nulinė paraiška. Ši paraiška buvo pristatyta viešųjų diskusijų renginyje Lietuvos mokslo akademijoje. Ekspertų nuomone, projektas visiškai atitinka valstybės investicijų į kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektus tikslus, uždavinius, prioritetus ir bendruosius bei specialiuosius kriterijus. J. Senvaitienė teigė, kad Kultūros ministerija nepritaria Rūdininkų g. 8, 10 pastatų renovacijai ir planuoja P. Gudyno restauravimo centrą perkelti į Naugarduko gatvėje esantį Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą, kai jis 2020 m. persikels į ,,Saulėtekio slėnį“. Kultūros viceministras Romas Jarockis teigė, kad Kultūros ministerija įsipareigoja spręsti šį klausimą panaudodama ES struktūrinių fondų lėšas. Audronė Pitrėnienė teigė, kad būtina atlikti lyginamąją ekonominę analizę. NUTARTA. Surengti išvažiuojamąjį Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdį į Prano Gudyno restauravimo centrą ir Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.
2014-06-25 Dėl Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos kreipimosi Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentas Sigitas Ladukas informavo, jog atsižvelgamas į susidariusią situaciją siūlo: 1. Siekti, kad būtų patvirtinta knygų viršelio kaina. 2. Siekti, kad knygų leidyba būtų atribota nuo mažmeninės prekybos. 3. Siekti, kad elektroninės knygos būtų prilygintos spausdintoms knygoms ir suvienodinti visoms joms PVM tarifą. 4. Parengti Lietuvos bibliotekų aprūpinimo knygomis rekomendacijas. 5. Parengti Leidybos įstatymą. NUTARTA. Pasiūlyti Kultūros ministerijai iki 2014 m. spalio 1 d. atlikti tyrimą dėl leidybos įstatymo būtinumo. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.
2014-06-25 Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programų matomumo ir girdimumo NUTARTA. Siūlyti Vyriausybei, kad būtų užtikrintas Lietuvos transliuojamų lietuviškų radijo programų priėmimo kokybė ir aktuali aprėptis Latvijoje, Baltarusijoje, Kaliningrado srityje, kad būtų įgyvendinamos Globalios Lietuvos programos nuostatos, atnaujinti vidurinių bangų siųstuvo iš Sitkūnų radijo stoties darbą ir skirti tam tikslui specialias lėšas iš valstybės biudžeto. Pritarta bendru sutarimu.
2014-06-25 Dėl profesinio mokymo sistemos pertvarkos Švietimo ir mokslo viceministrė informavo, kad naujai parengtas Profesinio mokymo įstatymo projektas yra paskelbtas viešam svarstymui. Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius Saulius Zybartas teigė, kad artimiausiu metu turėsime 15 proc. profesijos specialistų trūkumą. Profesinės mokymo įstaigos turėtų atsiliepti į šią prognozuojamą situaciją. Švietimo ir mokslo ministerija pasirašinėja susitarimus su verslo struktūromis. Planuojant profesinių mokyklų tinklą galvojama apie mokinių srautus. Galima steigti profesinę mokyklą kaip viešąją įstaigą, kur savivaldybė būtų dalininkė. Iki rugsėjo 1 d. bus pateikta Vyriausybei licencijavimo tvarkos pataisos, projektas dėl kompetencijų įgijimo tvarkos, projektas dėl modulinių programų supaprastinimo. Visi profesinio rengimo centrų pertvarkos planai aptarti su profesinio rengimo centrais, gal nepakankami aptarta su bendruomenėmis. A. Pitrėnienė siūlė Švietimo ir mokslo ministerijai padiskutuoti dėl akreditacijos pataisų.
2014-07-09 Dėl Seimo nutarimo „Dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus 2013 metų veiklos ataskaitos“ projekto XIIP-1822 Seimo narė M.A. Pavilionienė savo pasiūlymą Seimo nutarimo projektui atsiėmė. NUTARTA. Pritarti Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus 2013 metų veiklos ataskaitos“ projektui Nr. XIIP-1822(2) ir siūlyti jį Seimui svarstyti. Komiteto išvada, Seimo nutarimo projektas XIIP-1822(2) pateikiami Seimui.
2014-07-09 Dėl Seimo nutarimo „Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2013 metų lėšų, gautų iš valstybės biudžeto, paskirstymo ir panaudojimo ataskaitos“ projekto XIIP-1885 NUTARTA. Pritarti Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2013 metų lėšų, gautų iš valstybės biudžeto, paskirstymo ir panaudojimo ataskaitos“ projektui Nr. XIIP-1885 ir siūlyti jį Seimui svarstyti. Komiteto išvada pateikiama Seimui.
2014-07-09 Dėl Pasiūlymo dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl Žemės stebėjimo palydovų duomenų komercinės sklaidos COM/2014/344 atitikimo subsidiarumo principui NUTARTA. 1. Konstatuoti, kad nėra galimo prieštaravimo subsidiarumo principui. 2. Pritarti Ūkio ministerijos 2014-07-04 pateiktai pozicijai POZ 398: - Pritarti tam, kad Europoje būtų nustatyta HRSD reglamentuojanti nuosekli ir aiški teisinė sistema. Šiuo metu esantys nacionalinių taisyklių skirtumai ir nesutapimai su šios direktyvos tikslu, t. y. užtikrinti Žemės stebėjimo duomenų vidaus rinkos veikimą, neleidžia valstybėms narėms deramai jo pasiekti ir todėl, siekiant sumažinti biurokratines kliūtis ir pagerinti sąlygas įmonėms, to tikslo būtų geriau siekti Sąjungos lygmeniu. Nuoseklia HRSD politika būtų galima atlikti patobulinimų tose politikos srityse, kuriose HRSD produktai ir paslaugos dažnai naudojami, pvz., saugumo ir gynybos, vietos ir regioninio planavimo, aplinkos ir klimato stebėsenos ar skubios pagalbos paslaugų sektoriuose. Įgyvendinus direktyvą dėl padidėjusio skaidrumo, teisinio tikrumo ir verslo nuspėjamumo būtų pasiektas teigiamas ekonominis poveikis. Taip pat būtų daromas teigiamas poveikis įmonių steigimui ir jų veiklai, būtų skatinamas HRSD vidaus rinkos formavimasis, didinamas ES įmonių konkurencingumas, palyginti su konkurentais iš trečiųjų šalių, o tai labai svarbu pažeidžiamiausiam HRSD verslo sektoriaus segmentui – MVĮ. Tinkamas ES HRSD vidaus rinkos veikimas taip pat turės teigiamo poveikio prieigai prie duomenų, kurie gali būti naudojami kitais palankiai vertinamais socialiniais tikslais, pavyzdžiui, švietimo arba mokslinių tyrimų tikslais. Komiteto išvada pateikiama Seimo Europos reikalų komitetui.
2014-07-09 Dėl konferencijos „Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencijų svarba šiuolaikinėje mokykloje NUTARTA. 2014 m. spalio mėn. organizuoti Seime konferenciją tema „Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencijų svarba šiuolaikinėje mokykloje“, kurioje dalyvaus mokyklų administratoriai, švietimo skyrių darbuotojai, švietimo politikos formuotojai.
2014-07-09 Dėl regioninio finansavimo mechanizmo, skirstant ES SF lėšas kultūrai 2014-2020 m. struktūriniu periodu NUTARTA. Siekiant, kad būtų galima investuoti į kultūros paveldą ir kultūros infrastruktūrą, esančius ne tik tikslinėse teritorijose, siūloma Kultūros ministerijai papildyti 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programą papildomomis nuostatomis dėl investicijų planavimo būdų, leidžiančių investuoti ne tik į tikslines teritorijas. Pritarta bendru sutarimu.
2014-07-09 Dėl tikslinio valstybės finansuojamų studijų vietų finansavimo tvarkos ir neproporcingo jų paskirstymo Kalbėjo: Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslo prorektorius Juozas Augutis, VDU Muzikos akademijos dekanas Saulius Gerulis, Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis, švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Seimo nariai Vytautas Juozapaitis, Orinta Leiputė, Gintaras Steponavičius. NUTARTA. Atsižvelgus į tai, kad atlikėjų poreikis regionuose yra ne tik Vilniaus mieste, tačiau ir kituose Lietuvos regionuose, siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai: 1) tikslinant finansavimo paskirstymą studijų sritims ir esant galimybei, vadovaujantis proporcingumo kriterijumi, atsižvelgti į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos prašymą padidinti tikslinio finansavimo vietų skaičių; 2) skirstant tikslinio finansavimo studijų vietas ateityje atsižvelgti į konkrečių specialybių poreikį valstybės ar regiono mastu, būtinybę išsaugoti retas ir nepopuliarias studijų programas, aukštosios mokyklos specifiką rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus ir kitus svarbius kriterijus.
2014-07-09 Dėl švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės reikalavimų Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos sudaryti darbo grupę švietimo profesinių sąjungų keliamiems klausimams spręsti.
2014-07-09 Dėl brandos egzaminų rezultatų NUTARTA. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai inicijuoti brandos egzaminų užduočių ir rezultatų nepriklausomą tyrimą, kuriame dalyvautų mokslo įstaigos ir/ ar mokslininkų grupės ir 2014 m. spalio mėn. tyrimo rezultatus, išvadas ir siūlymus dėl brandos egzaminų reformos pristatyti Komitete.
2014-07-16 Seimo 2011 m. rugsėjo 15 d. Nutarimo Nr. XI-1583 „Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įsteigimo ir Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo projektas Nr. XIIP-1888 Komitetas kaip pagrindinis svarstė Seimo nutarimo projektą XIIP-1888, kuriame siūlome išbraukti įpareigojimą kontrolieriui skelbti informaciją apie nustatytus akademinės etikos ir procedūrų pažeidimus leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“. Šiuo metu kontrolieriaus tarnyboje nagrinėjamas 21 galimų akademinės etikos ir procedūrų pažeidimų atvejis, ir jų skaičius vis auga. Vieno leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“ kontrolieriaus sprendimo paskelbimo kaina yra apie 170 litų. Metinė planuojamos paskelbti informacijos apimtis leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“ lemtų gana dideles kontrolieriaus tarnybos išlaidas. Priėmus šį nutarimo projektą, bus sutaupytos biudžeto lėšos. Be to, kitos kontrolės įstaigos (pvz., Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Seimo kontrolierių įstaiga) nėra įpareigotos skelbti informaciją apie pažeidimus leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“, todėl šią informaciją pakaktų skelbti kontrolieriaus tarnybos interneto svetainėje. Taip pat nutarimo projekte siūloma, siekiant išvengti kartojimosi, pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatų 8 punktą, kadangi 13 punkto 7 papunktis išsamiai konkretizuoja, kokius viešus pranešimus kontrolierius skelbia kontrolieriaus tarnybos interneto svetainėje, bei patikslinti 13 punkto 7 papunkčio formuluotę atsižvelgiant į Mokslo ir studijų įstatymo 18 straipsnio 12 dalies nuostatas. Pritarta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pasiūlymui patobulinti projektą pagal juridinės technikos reikalavimus. NUTARTA. Pritarti Seimo 2011 m. rugsėjo 15 d. Nutarimo Nr. XI-1583 „Dėl Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įsteigimo ir Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo projektui Nr. XIIP-1888(2), Komiteto išvadai ir siūlyti šį projektą Seimui svarstyti ir priimti. Komiteto išvada, Seimo nutarimo projektas XIIP-1888(2) ir lyginamasis variantas pateikiami Seimui.
2014-07-16 Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos reformos Komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė pateikė Komiteto nariams darbo grupės priimtų sprendimų dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo reformos apžvalgą. NUSPRĘSTA: 1. Atsižvelgiant į Visuomenės informavimo įstatymo 28 straipsnio 7 dalies nuostatą, kad Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas bendruosiuose konkursų nuostatuose nustatytos programų ir finansavimo proporcijos turi būti suderintos bendrame Švietimo, mokslo ir kultūros ir Informacinės visuomenės plėtros komitetų posėdyje, sudaryti darbo grupę šiems nuostatams tobulinti: 8. Audronė Pitrėnienė – darbo grupės vadovė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė. 9. Valentinas Stundys - Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys. 10. Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovas. 11. Lina Joskaudaitė-Dmitrijeva - Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėja. 12. Gintarė Mičiulienė – Kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė. 13. Gintaras Aleknonis – Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkas. 14. Kornelijus Platelis – Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas. 15. Vaiva Žukienė – Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė. 16. Rasa Navickienė - Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos direktorė. 17. Dr. Laurynas Katkus – rašytojas ir vertėjas. 18. Aistė Žilinskienė – Interneto žiniasklaidos asociacijos prezidentė. 2. Pavesti darbo grupei parengti Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas bendrųjų konkursų nuostatų projektą ir teikti jį svarstyti bendrame Švietimo, mokslo ir kultūros ir Informacinės visuomenės plėtros komitetų posėdyje. 3. Su Komiteto sprendimu supažindinti Informacinės visuomenės plėtros komitetą.
2014-07-16 Dėl kultūros darbuotojų darbo užmokesčio ir darbo užmokesčio didinimo programos įgyvendinimo NUTARTA: 1. Pasiūlyti Vyriausybei: 1.1. Tęsti Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2013 m. birželio 10 d. potvarkiu Nr. 200 ,,Dėl darbo grupės sudarymo“ sudarytos darbo grupės parengtų siūlymų Vyriausybei dėl kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo įgyvendinimą ir nuo 2015 m. liepos 1 d. vykdyti antrąjį kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo etapą papildomai numatant 25 mln. Lt. ir paskirstant juos pagal asignavimų valdytojus ir savivaldybes. 1.2. Patikslinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimą Nr. 511 ,,Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tobulinimo“, kuriame būtų padidinta ir maksimali kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų riba. 1.3. Parengti ir patvirtinti Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą. 2. Pasiūlyti Kultūros ministerijai sudaryti darbo grupę, kuri parengtų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą, kurioje būtų susietas darbo užmokestis su kiekvienos kultūros srities darbo sudėtingumo ypatumais bei kvalifikacijos kėlimu.
2014-07-16 Dėl paminklo LDK karvedžiui K. Ostrogiškiui NUTARTA. Atsižvelgiant į tai, kad 2014 metais minimos Oršos mūšio 500-osios metinės, prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės rasti finansavimą paminklui LDK karvedžiui Konstantinui Ostrogiškiui atstatyti.
2014-07-16 Dėl atstovo skyrimo į Lietuvos nacionalinę UNESCO komisiją Deleguoti į Lietuvos nacionalinę UNESCO komisiją Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narę Orintą LEIPUTĘ.
2014-07-16 Dėl diskusijos, skirtos 2014 m paskelbtiems Vaikų sveikatos metais ir Šeimos metams NUTARTA. Pritarti Seimo nario A. Dumčiaus iniciatyvai 2014 m. lapkričio mėn. organizuoti diskusiją dėl priemonių, skirtų įgyvendinti Seimo 2013 m. gruodžio 19 d. nutarimą „Dėl 2014 metų paskelbimo Vaikų sveikatos metais ir priemonių, kuriomis Lietuvoje įgyvendinamas įvairių krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių vadovų memorandumas dėl 2014 m. paskelbimo Šeimos metais, aptarimas
2014-07-16 Dėl padėties Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė informavo Komitetą apie jos ir Komiteto narės R. Baškienės š.m. liepos 11 d. vizitą Vilniaus universiteto chemijos fakultete, kur jos lankėsi vykdydamos parlamentinę kontrolę. Vizito metu Seimo narėms kilo daug klausimų dėl pirmame aukšte Uždarosios akcinės bendrovės nuomojamų patalpų. Šios patalpos, palyginti su kitomis fakulteto patalpomis, pasirodė labai užleistos, neremontuotos ir ten vykdomi darbai neatitinka darbo saugos reikalavimų. Komitetas paprašė Vilniaus universiteto informuoti, kas nuomoja šias patalpas, kokiomis sąlygomis, ir ar jų veikla atitinka visus darbo saugos ir sanitarijos reikalavimus.
2014-09-04 Dėl graikų bendruomenės Lietuvoje „Pontos“ organizuojamos tarptautinės konferencijos „Šiaurės Atėnai: kultūrų dialogas tarp Rytų ir Vakarų“ NUTARTA: 1. Pritarti graikų bendruomenės Lietuvoje „Pontos“ Seime organizuojamai konferencijai „Šiaurės Atėnai: kultūrų dialogas tarp Rytų ir Vakarų“; 2. Pabrėžti, kad Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas neturi finansinių galimybių prisidėti prie renginio organizavimo. Pritarta bendru sutarimu.
2014-09-17 Dėl Seimo nutarimo „Dėl Seimo V (rudens) sesijos darbų programos“ projekto XIIP-2173 NUTARTA. Pritarti Seimo nutarimo „Dėl Seimo V (rudens) sesijos darbų programos“ projektui XIIP-2173. 7.2. Siūlyti Seimui Tautos istorinės atminties įstatymo projektą XIP-4631 perkelti iš 2 skyriaus IX skirsnio į I skyriaus IV skirsnį (svarstyti lapkričio mėn.). Komiteto išvada pateikiama Seimui.
2014-09-17 Dėl Komiteto darbo plano Seimo V (rudens) sesijos metu (3 priedas). NUTARTA. Pritarti Komiteto Seimo V (rudens) sesijos darbo planui.
2014-09-17 Europos Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Moksliniai tyrimai ir inovacijos - atsinaujinusio augimo varomosios jėgos“, Nr. COM/2014/339 NUTARTA. Pritarti Švietimo ir mokslo ministerijos 2014-09-10 pateiktai pozicijai P_CRP1-301. Pritarta bendru sutarimu. Komiteto išvada pateikiama Seimo Europos reikalų komitetui.
2014-09-17 Kultūros ministerijos 2014 metų II pusmečio veiklos prioritetai Kultūros ministras Šarūnas Birutis pristatė Kultūros ministerijos 2014 m. II pusmečio veiklos prioritetus: 1. Koordinuojama Transliavimo bei retransliavimo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo tarpžinybinės darbo grupės, rengiančios pasiūlymus dėl visuomenės informavimo srities geresnio teisinio reglamentavimo bei kovos su propaganda priemonių, veikla. 2. Kultūros ir meno specialistų darbo apmokėjimo didinimo klausimas. 3. Administruojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2014–2020 m. paramą, baigiamas rengti valdymo ir kontrolės sistemos (VKS) Kultūros ministerijoje aprašymas. 4. Baigiamas derinti 2014–2020 m. kultūros objektų aktualizavimo programos projektas, kuriame nustatyti valstybės investicijų į kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektus reikalavimai. 5. Rengiamas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo Nr. VIII-1185 2 straipsnio ir 3 priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo VII skyriumi įstatymo projektas. 6. Rengiamas Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo Nr. IX-2257 pakeitimo įstatymo projektas. 7. Rengiamas Dokumentų ir archyvų įstatymo Nr. I-1115 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. 8. Parengtas ir derinamas su suinteresuotomis institucijomis Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo Nr. I-172 pakeitimo įstatymo projektas ir Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo Nr. IX-1007 17 ir 34 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. 9. Rengiamas Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo Nr. I-1179 2 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. 10. Rengiamas Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo pakeitimo projektas. 11. Rengiami strateginiai dokumentai: - Muziejų strateginių plėtros krypčių 2014 –2020 m. projektas, siekiant formuoti naujovišką šalies muziejų politiką, muziejų veiklą siejant su visuomenės kultūrinio raštingumo bei pilietinio ugdymo tikslais, vykdomomis kultūros, ugdymo ir informacijos skleidimo funkcijomis. - Bibliotekų strateginių plėtros krypčių 2014 –2020 m. projektas, siekiant sustiprinti bibliotekų vaidmenį šalies politikoje ir žiniasklaidoje, sudaryti sąlygas kūrybingos visuomenės formavimuisi, žinių kūrimui ir komunikavimui, visuomenės raštingumo lygio augimui. - Skaitmeninio kultūros paveldo aktualinimo ir išsaugojimo 2014–2020 metų programos projektas, siekiant užtikrinti Lietuvos kultūros paveldo skaitmeninimo ir sklaidos sistemos nuolatinę plėtrą bei apibrėžti skaitmeninio turinio ilgalaikio išsaugojimo sistemos kūrimo kryptis. 12. Rengiamos Kultūros centrų tinklo ir veiklos pokyčių rekomendacijos.
2014-09-17 Dėl galimo viešų ir privačių interesų konflikto Kultūros ministerijoje. Komitetas išklausė Seimo nario Vytauto Juozapaičio pateiktą informaciją dėl galimo viešų ir privačių interesų konflikto Kultūros ministerijoje. Kultūros viceministras Darius Mažintas informavo Komiteto narius, kad pats kreipsis į Vyriausią tarnybinės etikos komisiją, kad ši atliktų tyrimą dėl jo veiklos atitikimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymui.
2014-09-24 Dėl Seimo nutarimo „Dėl 2016 metų paskelbimo Prezidento Kazio Griniaus atminimo metais“ projektas XIIP-630. Komitetas kaip pagrindinis svarstė Seimo nutarimo „Dėl 2016 metų paskelbimo Prezidento Kazio Griniaus atminimo metais“ projektą XIIP-630. Komitetas pritarė Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabai dėl sąvokos suvienodinimo. NUTARTA. pritarti Komiteto patobulintam Seimo nutarimo „Dėl 2016 metų paskelbimo Prezidento Kazio Griniaus atminimo metais“ projektui (XIIP-630(2)) ir teikti Seimui svarstyti. Pasiūlymas: Seimo nutarimo projekto 2 straipsnį išdėstyti taip: „Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki 2015 m. sausio balandžio 1 d. parengti Prezidento Kazio Griniaus atminimo metų programą, <...>“ Pritarta bendru sutarimu. Komiteto išvada ir seimo nutarimo projektas Nr. XIIP-630(2) pateikiami Seimui.
2014-09-24 Dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos 2013 metų veiklos ataskaitos Pritarti Valstybinės kultūros paveldo komisijos 2013 metų veiklos ataskaitai. Pritarta bendru sutarimu. Komiteto išvada pateikiama Seimui
2014-09-24 Švietimo ir mokslo ministerijos 2014 metų II pusmečio veiklos prioritetai Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas pristatė Komitetui Švietimo ir mokslo ministerijos 2014 metų II pusmečio prioritetinius darbus. Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė ir Ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius Saulius Zybartas atsakė į Seimo narių klausimus.
2014-09-24 Dėl bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynų atnaujinimo programos įgyvendinimo Švietimo ir mokslo viceministrė G. Krasauskienė informavo Komitetą apie Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programos įgyvendinimą, lėšas, numatytas pagal švietimo ir mokslo ministro 2014-02-04 įsakymu Nr. V-70 patvirtintą švietimo įstaigų sporto aikštynų sąrašą. Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos direktorius Algis Mačiulis teigė, kad Meškuičių gimnazija jau keleta metų laikoma sportiškiausia gimnazija Lietuvoje, tačiau net 4 metai negali patekti į švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programos sąrašus. NUTARTA. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos paaiškinti, kodėl buvo priimtas neigiamas sprendimas dėl Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos įrašymo į Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programos sąrašą, kokių kriterijų neatitiko ši mokykla. Informaciją prašyti pateikti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui ir Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos direktoriui.
2014-09-24 Dėl Lietuvos literatūros ir meno archyvo panaikinimo NUTARTA: 1. Nepritarti siūlymui pertvarkyti archyvų sistemą. 2. Siūlyti Vyriausybei: 2.1. Atsižvelgti į būtinybę išsaugoti archyvų tradiciją ir apskaitos tęstinumą, kad būtų užtikrintas tinkamas piliečių aptarnavimas. 2.2. Išsaugoti Valstybės archyvus kaip viešuosius juridinius asmenis. 2.3. Išsaugoti regioninę valstybės archyvų tinklo struktūrą su teritoriniais padaliniais. Pritarta bendru sutarimu.
2014-09-24 Dėl mažųjų miestelių – kultūros sostinės projekto NUTARTA. Pasiūlyti Kultūros ministerijai iki lapkričio 15 d. parengti ir pateikti Komitetui Kultūros sostinių ir Mažųjų kultūros sostinių koncepciją ir atrankos kriterijus. Pritarta bendru sutarimu.
2014-10-08 Dėl komiteto 2014-06-25 dienos sprendimo „Dėl lituanistinio švietimo, lituanistikos (baltistikos) centrų plėtros kaimyninių valstybių mokslo, švietimo ir kultūros įstaigose. Edukaciniai, kultūriniai, socialiniai aspektai“ įgyvendinimo (2 priedas) NUTARTA: Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki gruodžio 1 d.: 1. Sudaryti nuolat veikiančią tarpžinybinę grupę lituanistikos centrų, lietuvių bendruomenių užsienyje veiklos tobulinimo klausimams spręsti. 2. Apsvarstyti galimybę paskirti atsakingą pareigūną bendriesiems lituanistikos centrų ir lietuvių bendruomenių užsienyje veiklos klausimams koordinuoti. 3. Pateikti siūlymų Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui, kaip bus sprendžiami lietuvybės palaikymo užsienyje klausimai švietimo, kultūros, socialinėmis, finansinėmis ir kt. priemonėmis. Esant poreikiui rengti atitinkamą strategiją.
2014-10-08 Dėl lietuvių kalbos kaip užsienio kalbos mokymo ir sertifikavimo valstybinio reglamentavimo NUTARTA. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iki 2015 metų sausio 1 d. parengti Lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo sistemą.
2014-10-08 Dėl Lietuvos aukštojo mokslo (studijų) tarptautiškumo NUTARTA. Siūlyti Vyriausybei sudaryti tarpžinybinę darbo grupę, dalyvaujant Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijų atstovams bei kitų suinteresuotų institucijų atstovams, išnagrinėti situaciją ir parengti sprendimus lengvinančius leidimų gyventi ir dirbti Lietuvoje studijų metu išdavimą užsienio piliečiams norintiems studijuoti Lietuvoje.
2014-10-08 Dėl privalomo priešmokyklinio ugdymo 1. Pritarti privalomo priešmokyklinio ugdymo programos įgyvendinimui. 2. Prašyti Švietimo ir mokslo ministerijos iki lapkričio 15 d. pateikti siūlymus Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui dėl teisės aktų, reikalingų šiai programai įgyvendinti, projektų.
2014-10-08 Dėl ugdymo įstaigose vykdomų rinkliavų 1. Prašyti Švietimo ir mokslo ministeriją iki lapkričio 15 d.: 1. 1. Atlikti tyrimą dėl ugdymo įstaigose vykdomų rinkliavų. 1. 2. Informuoti ugdymo įstaigas ir visuomenę apie organizuojamų rinkliavų teisėtumą, nuolat stebėti situaciją ir teikti konsultacijas svarstytu klausimu. 2. Prašyti Lietuvos savivaldybių asociaciją svarstyti su asociacijos narėmis klausimą dėl savivaldybių institucijų nustatyto atlyginimo dydžio už vaikų, ugdomų pagal įvairias ugdymo programas ir išlaikymą, pagrįstumą.
2014-10-08 Dėl Saulės mūšio vietos įamžinimo Kultūros viceministras Romas Jarockis informavo, kad Kultūros ministerija siekia pabaigti tuos projektus, kurių pabaigimui trūksta nedaug lėšų, o šiam projektui trūksta dar 2,5 mln. Seimo narė R. Baškienė teigė, kad Saulės mūšio įamžinimui panaudota daugiau nei milijonas litų, atlikta apie 60 procentų objekto statybos svarbiausių darbų: parengtas projektas, suformuotos aikštės ir pylimai, požeminės komunikacijos, iškastas vandens telkinys, plytelėmis iškloti takai, kurie baigia užželti žole, stūkso žemių kalnai ir daugelis kitų nepabaigtų darbų. Statybos užbaigimui galėtų būti skiriamos Europos Sąjungos lėšos, tačiau tuo turėtų rūpintis ir Vyriausybės įgaliotos institucijos.
2014-10-08 Dėl Seimo Audito komiteto prašymo dėl siūlymų Valstybės kontrolės valstybinio audito 2015 metų programai NUTARTA: Siūlyti Seimo Audito komitetui į Valstybės kontrolės 2015 metų valstybinio audito programos projektą siūlyti įtraukti šių sričių veiklos auditą: 1. Profesinio mokymo sektorinių centrų plėtra. 2. Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijų veikla įgyvendinant valstybės politiką kuruojamose srityse valstybės ir savivaldybių mastu. 3. Jaunimo politika švietimo, užimtumo srityse (atvirųjų jaunimo centrų veikla, Darbo biržos programų efektyvumas, viešasis administravimas ir t.t.).
2014-10-08 Dėl Europos Komisijos komunikato „Europos mokslinių tyrimų erdvė. 2014 m. pažangos ataskaita“ COM(2014)575 Pritarti Švietimo ir mokslo ministerijos 2014-09-23 pateiktai pozicijai P_EST-287. Atkreipti dėmesį, kad šiuo metu nėra sisteminio požiūrio į lyčių lygybės skatinimą akademinių ir mokslinių tyrimų institucijų valdymo organuose, todėl būtina tai akcentuoti Švietimo ir mokslo ministerijos rengiamose rekomendacijose dėl geresnio lyčių balanso moksle. Atkreipti Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos mokslo tarybos dėmesį, kad būtina aiškiai apibrėžti ir reglamentuoti atviros prieigos prie mokslinių tyrimų politiką. Taip pat atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad Lietuva dar nepasiekė numatyto tikslo dėl investicijų į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą (1.9% BVP).
2014-10-08 Informacija dėl etnokultūros ugdymo Ugdymo plėtotės centro Kalbų ir mokymo ugdymo poskyrio metodininkė Daiva Briedienė informavo Komitetą apie Etninės kultūros bendrąsias programas ir jų įgyvendinimą mokyklose, apie Švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro 2014 m. II pusmečio darbus šioje srityje.
2014-10-08 Dėl projekto „Kūrybinės partnerystės“ Komiteto Pirmininkė A. Pitrėnienė kritiškai vertino kritiškai minėtą projektą, nes, jos manymu, įvairūs ekspertai savo metodikomis pernelyg daug kišasi į mokytojo darbą. Ji mano, kad ekspertas-kūrėjas turėtų dirbti kaip lygiaverčiai partneriai, todėl mokytojui taip pat turi būti atlyginama už dalyvavimą šiame projekte. Seimo nariai V. Juozapaitis ir A. Patackas domėjosi, kas suteikė teisę ekspertams- kūrėjams vertinti pedagogo darbą, kas įvertina šio kūrėjo profesionalumą. Seimo narė O. Leiputė teigiamai vertino šį projektą, nes mokytojui sudaroma galimybė atsinaujinti ir įgyti kitokios patirties
2014-10-15 Dėl naujų autobusų įsigijimo Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų kūrybinei veiklai. NUTARTA. Pritarti Lietuvos nacionalinės filharmonijos prašymui dėl naujų autobusų įsigijimo ir skirti tam 2,2 mln. litų. Pritarta bendru sutarimu.
2014-10-15 Dėl moksleivių vykimo į kitos šalies sukarintas stovyklas. Organizuoti bendrą posėdį su Nacionalinio saugumo komitetu
2014-10-15 Dėl eurokomisarės vizito tautinių mažumų klausimu Išklausyti Švietimo ir mokslo ministerijos informaciją.
2014-10-15 Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos 2013 metų veiklos ataskaita NUTARTA. Pritarti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos 2013 metų veiklos ataskaitai.
2014-10-15 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatų aptarimas Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas informavo Komitetą apie stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas 2014 metais rezultatus, atsakė į seimo narių klausimus.
2014-10-15 Lietuvos mokslo tarybos išorinio vertinimo ataskaitos Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Dainius Haroldas Pauža pristatė Komitetui Lietuvos mokslo tarybos išorinio vertinimo ataskaitą ir Lietuvos mokslo tarybos išvadas ir rekomendacijas dėl šio vertinimo. G. Steponavičius pasidomėjo, kokios rekomendacijos bus įgyvendintos. D. Pauža pažadėjo informaciją apie tai ir strateginį planą pristatyti š.m. gruodžio mėn.
2014-10-15 Dėl 2014 metais sutaupytų Mokinio krepšelio lėšų panaudojimo Tęsti svarstymą svarstant 2015 m. valstybės biudžeto projektą.
2014-10-15 Dėl ikimokyklinio ugdymo paslaugų trūkumo  
2014-10-15 Dėl mokyklų vertinimo tvarkos tobulinimo Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Monika Bilotienė pristatė Komitetui Mokyklų išorinio vertinimo programą, jos įgyvendinimo priemones, atsakė į Seimo narių klausimus.
2014-10-22 Dėl archyvų sistemos pertvarkos. NUTARTA. Pasiūlyti Vyriausybei iki 2016-01-01 parengti dokumentų valdymo ir archyvų plėtros programą, kurioje būtų numatyti pagrindiniai archyvų srities vertinimo kriterijai ir sąlygojantys veiksniai (dokumentų valdymo sąnaudos, tolesnio kaupimo prognozės, pastatų atnaujinimo (statybos) ar dokumentų saugojimo paslaugos įsigijimo sąnaudos), siektini uždaviniai ir jų įgyvendinimo priemonės. Pritarta bendru sutarimu.
2014-10-22 Dėl Lietuvos kompozitorių sąjungos prašymo paskelbti 2016 metus kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno metais. NUTARTA: 1. Pritarti Lietuvos kompozitorių sąjungos iniciatyvai paminėti kompozitoriaus, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nario Juliaus Juzeliūno 100-ąsias gimimo metines 2016 metais; 2. Atsižvelgiant į tai, kad atmintinų metų skelbimas Seimo nutarimu nėra vienintelis būdas atkreipti visuomenės dėmesį į nusipelniusį Lietuvos kultūrai ir valstybingumui asmenį, siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei sudaryti darbo grupę dėl Juliaus Juzeliūno 100-ųjų gimimo metinių minėjimo programos parengimo ir jos įgyvendinimo koordinavimo.
2014-11-12 Dėl 2014 metų priėmimo į profesines mokyklas rezultatų aptarimo. Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorius Saulius Zybartas pristatė Komitetui 2014 metų priėmimo į profesines mokyklas rezultatus ir atsakė į Seimo narių klausimus.
2014-11-12 Dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių (5 priedas). NUTARTA. Siūlyti Kultūros ministerijai: 1) Kreiptis į Europos Komisiją ir suderinti bendrą valstybės pagalbos kultūros sričiai schemą. 2) Pakeisti Kultūros ministro patvirtintų 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. ĮV-714 Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių 14 punktą.
2014-11-12 Dėl darbo grupės Kultūros tarybos įstatymui tobulinti. NUTARTA. Sudaryti darbo grupę Lietuvos Kultūros tarybos įstatymo pakeitimo įstatymo projektui tobulinti: Audronė Pitrėnienė – Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė; Daina Urbanavičienė – Kultūros tarybos pirmininkė; Lina Baronaitė –L. e. p. Kultūros tarybos pirmininkės patarėja; Kęstutis Pempė – kultūros tarybos narys, architektas; Agnė Silickaitė – Kultūros tarybos programų ir projektų finansavimo skyriaus vedėja; Virginija Kasperiūtė – Kultūros tarybos teisininkė; Elena Vilkienė – Kultūros ministerijos profesionaliojo meno skyriaus vedėja; Jurgis Giedrys - Kultūros ministerijos profesionaliojo meno skyriaus patarėjas; Jurgita Bieliūnienė – Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėja.
2014-11-12 Dėl Mokinio krepšelio perskirstymo NUTARTA: 1. Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei užtikrinti, kad teisės aktais perskirstant Mokinio krepšelio lėšas tarp savivaldybių: 1.1. būtų užtikrintas visiškas ugdymo plano įvykdymas; 2.2. nebūtų mažinami mokytojų atlyginimo koeficientai, kad savivaldybėms būtų palikta Mokinio krepšelio dalis, reikalinga išmokoms atleidžiamiems pedagogams sumokėti ir pedagoginiai krūviai nebūtų mažinami daugiau, negu reikia išsaugoti socialinėms garantijoms. 2. Prašyti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos iki 2014-12-15 pateikti Komitetui informaciją apie perskirstomas Mokinio krepšelio lėšas pagal savivaldybes.
2014-11-12 Dėl papildomų pareigybių Lietuvos mokslo taryboje NUTARTA: Komitetas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 8 straipsnio 5 dalimi ir atsižvelgdamas į Lietuvos mokslo tarybos pirmininko Dainiaus H. Paužos išdėstytas aplinkybes ir motyvus, pritarė ir s i ū l o Seimo valdybai patvirtinti: 1. Lietuvos mokslo tarybos administracijos bendrą didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičių – 50. 2. Patvirtinti Lietuvos mokslo tarybos administracijos bendrą didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš Europos Sąjungos ir tarptautinės finansinės paramos techninės paramos lėšų, pareigybių skaičių – 44.
2014-11-26 Dėl nacionalinio saugumo tyrimų programos NUTARTA. Komitetas, įvertindamas šio laikotarpio grėsmes nacionaliniam saugumui, pritaria Lietuvos mokslo tarybos inicijuojamai Nacionalinio saugumo tyrimų programai ir siūlo kuo greičiau parengti ir pradėti vykdyti šią programą.
2014-11-26 Dėl piliakalnių atminimo ir tvarkymo metų paskelbimo Komiteto nariai susipažino su konferencijos „Neužbaigta piliakalnių byla: platesnės interpretacijos ir sprendimų paieškos, vykusios 2014-10-21 Lietuvos mokslų akademijoje, kreipimusi, kuriame raginama vienus iš artimiausių kalendorinių metų (2016 ar 2017-uosius) skelbti piliakalnių atminimo ir tvarkymo metais. Kartu tai būtų ir pasirengimo Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti metai. NUTARTA: Pritarti kreipimosi autorių iniciatyvai.
2014-11-26 Dėl Lietuvių kalbos instituto pertvarkos Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė pristatė Komitetui esminius LKI pertvarkos principus ir atsakė į Seimo narių klausimus.
2014-12-03 Dėl Lietuvos edukologijos universiteto kreipimosi dėl Lietuvos mokytojų rengimo nacionalinio saugumo perspektyvos Organizuoti šių metų guodžio 17 d. platesnę diskusiją „Dėl mokytojų rengimo problemų Lietuvoje”.
2014-12-03 Dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių NUTARTA. Siūlyti Kultūros ministerijai: 1) kreiptis į Europos Komisiją ir suderinti bendrą valstybės pagalbos kultūros sričiai schemą. 2) pakeisti Kultūros ministro patvirtintų 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. ĮV-714 Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių 14 punktą.
2014-12-10 Dėl Kultūros tarybos veiklos NUTARTA. Atsižvelgiant į tai, kad būtų tinkamai vykdomos Lietuvos kultūros tarybai įstatymu priskirtos funkcijos, 1. siūlyti Vyriausybei padidinti leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičių iki 30. 2. Siūlyti Kultūros ministerijai: 2.1. Nuo 2015 m. sausio 1 d. suteikti Kultūros tarybai finansavimą elektroninės projektų administravimo sistemos įdiegimui, kad ši sistema būtų įdiegta per 2015 metus. Supaprastinti Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų paraiškų teikimo ir atsiskaitymo už juos tvarką.
2014-12-17 Dėl pertvarkos Kultūros ministerijoje. Komitetas išklausė kultūros ministro Š. Biručio informaciją.
2014-12-17 Dėl Lietuvos kultūros instituto Komitetas išklausė Kultūros instituto direktorės A. Žilinskienės informaciją apie 2014 m. įkurto Kultūros instituto struktūrą, nuostatus, veiklos kryptis, atsakė į Seimo narių klausimus.
2014-12-17 Dėl pasirengimo įgyvendinti Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymą NUTARTA. Rekomenduoti Švietimo ir mokslo ministerijai 2015 m. įgyvendinant Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo įstatymą aktyviau informuoti visuomenę apie įstatymo teikiamas suaugusiųjų mokymosi galimybes, bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija išplėtoti regioninį suaugusiųjų švietimo koordinatorių tinklą.
2014-12-17 Dėl Audito komiteto kreipimosi Komitetas susipažino su Seimo Audito komiteto pateikta informacija dėl valstybinio audito „Kultūros paveldo išsaugojimas“ rekomendacijomis.
2014-12-17 Dėl pedagogų rengimo Lietuvos aukštosiose mokyklose tobulinimo. NUTARTA: Komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad šiuo metu trūksta aiškios valstybės politikos, sisteminio požiūrio į pedagogų rengimo ir tobulinimo, planavimo, stebėsenos procesus, su šiais procesais susijusių problemų sprendimą, ir laikydamas, kad pedagogų rengimas, jų kvalifikacijos tobulinimas, stebėsena ir planavimas yra strateginis valstybės prioritetas, siūlo Švietimo ir mokslo ministerijai: 1. Sudaryti darbo grupę iš suinteresuotų institucijų atstovų sisteminiams sprendimams išnagrinėti ir parengti: · dėl pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo, planavimo politikos; · dėl pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo kaip valstybės prioriteto įgyvendinimo; · dėl pedagogų rengimo modelio tobulinimo atsiliepiant į šios dienos iššūkius rengti kūrybingus ir inovatyvius pedagogus, kelių mokomųjų dalykų pedagogus: · dėl būsimųjų pedagogų praktikos ir dirbančių pedagogų stažuočių mentorystės sistemos kūrimo; · dėl priėmimo į pedagogines studijas planavimo; · dėl jaunųjų pedagogų motyvavimo dirbti pagal įgytą specialybę; 2. Darbo grupės rezultatus Komitetui pateikti Seimo pavasario sesijos metu.

KLAUSYMAI

Dėl Visuomenės informavimo įstatymo 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIIP-1468

DELEGACIJOS

IŠVYKOS

2014-01-28 Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės ir komiteto biuro išvyka į Klaipėdą (savivaldybę, ,,Delfinariumą“, Klaipėdos Andrejaus Rubliovo pagrindinę mokyklą, Salvadoro Dali kūrinių parodą).

2014-03-12 Išvyka į Valdovų rūmus

2014-07-09 Išvyka į P. Gudyno restauravimo centrą ir Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą

2014-07-16 Išvyka į Pakruojo dvarą

KITI RENGINIAI

2014-01-27 Konferencija „Ar Sveikatingumo metai tapo startu sveikatos dešimtmečiams?“

2014-01-24 Mokslinė praktinė konferencija ,,Kristijonas Donelaitis - po 300 metų“, Mažeikiuose

2014-03-12 Diskusija su moksleiviais „Lietuvių kalba šiandien“

2014-03-19 Konferencija „Technologijos, keičiančios mokslo vertinimą“

2014-03-24 Tarptautinė konferencija „Valstybinės kalbos politika: įžvalgos ir gairės“

2014-04-16 Spaudos konferencija „Dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo pertvarkos“

2014-04-14 Tarptautinis Taikos miestų forumas

2014-04-16 „Kokią Lietuvos ir Europos atmintį formuosime dabartiniame geopolitiniame kontekste“

2014-04-29 Konferencija „Bibliotekų reikšmė ir tinklas“

2014-05-14 Diskusija „2014-2020 ,etų struktūrinių fondų lėšų skirstymo kriterijai“

2014-09-17 Konferencija „III a. universiteto plėtros svarba“

2014-10-22 Diskusija „Dėl naujos Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo koncepcijos“

2014-11-19 Konferencija „Lietuvos švietimo sistema: ar pateisinami visuomenės ir verslo lūkesčiai?“

2014-11-12 Alessandro Sposato knygos „La Resistenza Lituana> IPartigiani, la Repressione, la Liberta“ (Lietuvos rezistencija. Partizanai. Represijos. Laisvė) pristatymas

2014-11-12 Paroda „Skulptoriai skaito Donelaitį“

2014-11-28 Konferencija „Janui Otrebskiui 125“

2014-12-10 Diskusija apie nacionalinių brandos egzaminų sistemą.

2014-12-10 Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Lietuvos švietimo tarybos diskusija





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ