Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2016-09-16
Civilinio kodekso Nr. VIII-1864 6.410, 6.427 ir 6.863 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-4005
Įstatymo projekto rengimą paskatinusios priežastys, parengto projekto tikslai ir uždaviniai:
Nuo 2003 m. pradžios Lietuvoje savo veiklą pradėjo privatūs antstoliai, kurie pakeitė ankščiau dirbusius teismo antstolius. Po reformos, naujieji antstoliai ne tik vykdo teismų sprendimus, teikia kai kurias naujas paslaugas – faktinių aplinkybių konstatavimo, dokumentų perdavimo, teisinio konsultavimo bei kitas, numatytas Lietuvos Respublikos antstolių įstatyme (Žin., 2002, Nr. 53-2042) (toliau – Įstatymas), tačiau taip pat pasikeitė ir vartojamos sąvokos.
Šiuo metu veikiantys anstoliai perėmė funkcijas iš teismo anstolių, ir instituto „teismo antstolis“ nebeliko, tačiau, pabrėžtina, kad Lietuvos Respublikos įstatymuose vis dar aptinkama nepakoreguotų nuostatų, t.y. kuriose vietoje žodžio „anstolis“ naudojama „teismo anstolis“. Įstatyme taip pat naudojama anstolio sąvoka, nurodant, kad anstolis - tai valstybės įgaliotas asmuo, kuriam valstybė suteikia vykdomųjų dokumentų vykdymo, faktinių aplinkybių konstatavimo, dokumentų perdavimo ir kitas įstatymų nustatytas funkcijas. Antstolis gali teikti šiame Įstatyme numatytas paslaugas, jeigu tai netrukdo jam atlikti antstolio funkcijų (toliau – savo funkcijų) (Įstatymo 2 straipsnio 1 dalis).
Siekiant suvienodinti įstatyminį reguliavimą, siūlomi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Kodeksas) aitinkamų nuostatų pakeitimai, kuriose anstolis dar vis vadinamas teismo anstoliu, tam reikalinga pakeisti Kodekso 6.410, 6.427 ir 6.863 straipsnių atitinkamas nuostatas (toliau - Kodekso projektas), koks ir yra pagrindinis teikiamo projekto tikslas bei uždavinys.
Pasiūlymus ir pastabas siųskite
Lietuvos Respublikos Seimui
adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius
el. paštu [email protected]