2013 

EN

2013-06-19


LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

ŠVIETIMO, MOKSLO IR KULTŪROS KOMITETAS

 

POSĖDŽIO PROTOKOLAS

2013-06-19 Nr. 106-P-26

Vilnius

 

 

Posėdis įvyko 2013-04-16, 9.00 val.

Posėdžio pirmininkė - A. Pitrėnienė

Posėdžio sekretorės – J. Antanavičienė, A. Slančiauskaitė

 

Posėdyje dalyvavo: Komiteto nariai: Audronė Pitrėnienė, Rima Baškienė, Larisa Dmitrijeva, Arimantas Dumčius, Vytautas Juozapaitis, Jaroslav Narkevič, Algirdas V. Patackas, Gintaras Steponavičius, Valentinas Stundys, Aleksandras Zeltinis, Edvardas Žakaris; Komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas, patarėjos Jurgita Bieliūnienė, Rūta Norkienė, Aistė Laurinavičiūtė, padėjėjos Agnė Slančiauskaitė, Janina Antanavičienė (1 priedas).

 

                      Darbotvarkė:

                      1. Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6.7 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIP-4734

                      2. Dėl AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ veiklos

                      3. Dėl Rekomendacijos TARYBOS REKOMENDACIJA dėl 2013 m. Lietuvos nacionalinės reformų programos su Tarybos nuomone dėl 2012-2016 m. Lietuvos konvergencijos programos COM/2013/365

                      4. Dėl Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio IV skirsnio pakeitimo įstatymo projektas XIIP-700

                      5. Dėl Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIIP-701

6. Dėl Švietimo įstatymo 2 ir 67 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIIP-90(2)

                      7. Dėl darbo grupės Popiežiaus Jono Pauliaus vizito Lietuvoje 20 –mečio paminėjimo organizavimo

                      8. Kiti klausimai

9. Dėl Vilniaus Rasų kapinių būklės

 

                      1. SVARSTYTA. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6, 7 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas XIP-4734.

                     

NUTARTA. Iš esmės pritarti ir siūlyti Seimui svarstyti patobulintą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6, 7 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą XIP-4734(2).

                      Balsavimo rezultatai: 8 – už; 2 - susilaikę; prieš – nėra.

                      Komiteto išvada pateikiama Seimui.

 

                      2. SVARSTYTA. Dėl AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ veiklos.

                     

NUTARTA:

1.     Atsižvelgiant į Valstybės kontrolės išvadas pasiūlyti „AB Lietuvos radijo ir televizijos centrui“  numatyti ir įgyvendinti priemones, užtikrinančias efektyvesnį turto valdymą.

2.     Pasiūlyti Susisiekimo ministerijai užtikrinti, kad AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, teikdamas paslaugas, taikytų nediskriminacinę ir sąnaudomis paremtą kainodarą.

3.     Pasiūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei imtis priemonių, kiek tai susiję su AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ veikla, atskirti valstybės elektroninių ryšių srities politikos formavimo funkcijas nuo elektroninių ryšių verslo kontrolės funkcijų.

4.     Pasiūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei nustatyti LRT skiriamų valstybės biudžeto lėšų ilgalaikio planavimo tvarką.

5.     Pasiūlyti  Lietuvos Respublikos valstybės kontrolei paviešinti 2013-05-02
AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ valstybinio audito ataskaitą Nr. P-20-12-6.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

                      3. SVARSTYTA. Dėl Rekomendacijos TARYBOS REKOMENDACIJA dėl 2013 m. Lietuvos nacionalinės reformų programos su Tarybos nuomone dėl 2012-2016 m. Lietuvos konvergencijos programos COM/2013/365.

                     

NUTARTA:

1.     Konstatuoti, kad nėra galimo prieštaravimo subsidiarumo principui.

2.     Pritarti Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos 2013-06-17 pozicijai.

3.     Įvertinus Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas Lietuvai, Komitetas Lietuvos Respublikos Vyriausybei, įgyvendinant trečiąją rekomendaciją, siūlo atkreipti dėmesį į švietimo – formalaus ir neformalaus – svarbą, sprendžiant užimtumo, nekvalifikuotos darbo jėgos problemas, ir palaiko ES Tarybos siūlymą vykdant fiskalinį konsolidavimą didinti ekonomikos augimą skatinančių išlaidų, tokių kaip išlaidų moksliniams tyrimams ir švietimui, dalį. Komitetas Vyriausybei siūlo siekti, kad Lietuvos išlaidų švietimui dalis didėtų iki 6 proc. Lietuvos BVP, kaip numatyta Europos Sąjungos ir Unesco dokumentuose.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

                     

                      Komiteto išvada pateikiama Seimui.

 

                      4. SVARSTYTA. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio IV skirsnio pakeitimo įstatymo projektas XIIP-700.

                     

NUTARTA. Iš esmės pritarti ir siūlyti pagrindiniam komitetui svarstyti Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio IV skirsnio pakeitimo įstatymo projektą, atsižvelgiant į Teisės departamento pastabas ir siūlymus, kuriems pritarė Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

 

                      Komiteto išvada pateikiama Seimui.

 

                      5. SVARSTYTA. Dėl Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIIP-701.

                                           NUTARTA. Iš esmės pritarti ir siūlyti pagrindiniam komitetui svarstyti Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą XIIP-701, atsižvelgiant į Teisės departamento pastabas ir siūlymus, kuriems pritarė Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

 

                      Komiteto išvada pateikiama Seimui.

                     

6. SVARSTYTA. Dėl Švietimo įstatymo 2 ir 67 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIIP-90(2).

                     

 

7. SVARSTYTA: Dėl darbo grupės Popiežiaus Jono Pauliaus vizito Lietuvoje 20 –mečio paminėjimo organizavimo.

 

NUTARTA. Į Seimo valdybos sudaromą darbo grupę Popiežiaus Jono Pauliaus vizito Lietuvoje 20 –mečio paminėjimui organizuoti deleguoti Seimo narius Audronę PITRĖNIENĘ ir Arimantą DUMČIŲ.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

8. Atsakydama į G. Steponavičiaus klausimą, kieno vardu siųstas raštas dėl ministerijos vykdomo Neformaliojo suaugusiųjų švietimo projekto, A. Pitrėnienė informavo, kad ji kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją Neformaliojo suaugusiųjų švietimo projekto rengimo darbo grupės paprašyta.

 

 

9. SVARSTYTA. Dėl Vilniaus Rasų kapinių būklės.

                     

NUTARTA: Klausimą spręsti susitikime su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku.

                      Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ