2013 metai 

EN

2013-10-09 Socialinių reikalų ir darbo komitetas šalina teisės spragą, numatydamas prievartinės tarnybos kitų valstybių tarnybose laiko įskaitymą į stažą valstybinei pensijai


           

Trečiadienį, spalio 9 d., Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje pritarta komiteto narių parengtam įstatymo projektui (Nr. XIIP-578), kuriuo įgyvendinamas Konstitucinio Teismo 2013-02-22 nutarimas. Nutarimas įpareigoja į stažą pareigūnų ir karių valstybinei pensijai apskaičiuoti įskaityti ir prievartinės būtinosios karinės tarnybos SSRS ginkluotosiose pajėgose, pasienio tarnyboje, vidaus reikalų ir kitose tarnybose tarnautą laiką po 1990 m. kovo 11 d. Seimui pritarus, perskaičiuotos pareigūnų ir karių valstybinės pensijos būtų mokamos nuo Konstitucinio Teismo nutarimo oficialaus paskelbimo (2013 vasario 28 d.), be ne daugiau kaip už 12 mėnesių.

Komitetas po svarstymo pritarė patobulintam Europos Sąjungos institucijų darbuotojų ir Europos Parlamento narių pensinių teisių išsaugojimo ir perkėlimo įstatymo 4, 8, 10 straipsnių ir 1 priedo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui (Nr. XIIP-724). Projektu siekiama suderinti šio įstatymo nuostatas su pasikeitusia valstybinių socialinio draudimo pensijų apskaičiavimo tvarka, kad asmenys, kurie naudojasi teise perkelti pensines teises į ES institucijų pensijų sistemą, turėtų vienodas teises, kaip ir Lietuvoje gyvenantys asmenys, rinktis palankesnį perkeltinų pensinių teisių apskaičiavimo būdą. Be to, projektu siūloma pensinių teisių perkėlimo skaičiavimui naudoti senatvės pensijos amžių sukakusiems vyrams ir moterims bendrą tikėtiną gyvenimo trukmę (ne skirtingą vyrams ir moterims, kaip yra dabar), nes tai padėtų užtikrinti lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principų įgyvendinimą.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas papildomo komiteto teisėmis svarstė Seimo nutarimo „Dėl Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos patvirtinimo“ projektą (Nr. XIIP-938), kurio siekiama strateginiais dokumentais reaguoti į dabartines pedagoginės bendruomenės aktualijas, spręsti švietimo srities problemas, konkretizuoti kai kurių strateginių nuostatų įgyvendinimo kryptis. Posėdyje dalyvavę Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Rimantas Vaitkus ir šios ministerijos Strateginių programų biuro vedėjas Ričardas Ališauskas komiteto narius supažindino su darbo grupės parengtu strategijos projektu. Svečiai pažymėjo, kad išskirtinis šios strategijos bruožas – ypatingas dėmesys pedagogui, jo kvalifikacijos kėlimui, švietimo kokybei ir aprėpties plėtojimui, sudarant galimybes vaikams ir jaunimui išskleisti individualius gebėjimus ir tenkinti specialiuosius poreikius, taip pat mokymuisi visą gyvenimą. Komitetas domėjosi siūlomomis naujovėms profesinio rengimo sistemoje, akcentuota profesinio orientavimo svarba, kalbėta apie specialiųjų poreikių turinčių besimokančiųjų galimybių plėtojimą, diskutuota apie aukštąjį ar jam prilygintą išsilavinimą turinčių asmenų dalį visuomenėje ir ateities siekius. Posėdyje iš esmės pritarta Seimo nutarimo projektui ir pasiūlyta pagrindiniam komitetui jį tobulinti, atsižvelgiant pateiktus siūlymus.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ