2016 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) rugsėjo 14 d. posėdyje apsvarstė Pasiūlymą dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 531/2012 taisyklės, taikytinos didmeninėms tarptinklinio ryšio rinkoms (COM/2016/399) (toliau – pasiūlymas). Siekiant pagerinti tarptinklinio ryšio paslaugų vidaus rinkos veikimo sąlygas Europos Sąjungoje pastaruosius dešimt metų didmeninėms ir mažmeninėms tarptinklinio ryšio rinkoms reikėjo taikyti ES lygmens intervencines reguliavimo priemones. Todėl šio pasiūlymo tikslas – reguliuoti nacionalinių didmeninių tarptinklinio ryšio rinkų veikimą siekiant iki 2017 m. birželio 15 d. panaikinti papildomus mokesčius už mažmenines tarptinklinio ryšio paslaugas neiškraipant lankomų šalių ir lankytojo šalies vidaus rinkų. Komitetas bendru sutarimu nusprendė pritarti Susisiekimo ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos pozicijai dėl šio pasiūlymo.
Komiteto posėdyje buvo apsvarstytas Pasiūlymas dėl Tarybos sprendimo, kuriuo nustatoma Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros 2018–2022 m. daugiametė programa (COM/2016/442) (toliau – pasiūlymas). Šio pasiūlymo tikslas – nustatyti ES pagrindinių teisių agentūros (toliau - FRA) 2018–2022 m. daugiametę programą, kaip reikalaujama FRA įsteigiančio reglamento 5 straipsnyje. Dabartinė FRA daugiametė programa baigiasi 2017 m. pabaigoje. Komitetas, išnagrinėjęs šį pasiūlymą ir Teisingumo ministerijos parengtą Lietuvos Respublikos poziciją šiam pasiūlymui bendru sutarimu iš esmės pritarė parengtai Lietuvos Respublikos pozicijai.
Komiteto posėdyje taip pat buvo apsvarstytas Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos iš dalies keičiančios Direktyvą (ES) 2015/849 dėl finansų sistemos naudojimo pinigų plovimui ar teroristų finansavimui prevencijos ir iš dalies keičiančios Direktyvą 2009/101/EB (COM/2016/450). Šis pasiūlymas numato nemažai priemonių, skirtų kovos su terorizmo finansavimu stiprinimui ir didesnio finansinių sandorių ir įmonių skaidrumo užtikrinimui pagal Sąjungoje taikomas prevencines teisinės sistemos nuostatas. Komitetas, išnagrinėjęs šį pasiūlymą ir Finansų ministerijos parengtą Lietuvos Respublikos poziciją šiam pasiūlymui bendru sutarimu iš esmės pritarė parengtai Lietuvos Respublikos pozicijai.
Komitetas posėdyje taip pat bendru sutarimu pritarė Lietuvos standartizacijos departamento parengtoms Lietuvos Respublikos pozicijoms dėl Komisijos komunikato Europos Parlamentui, Tarybai ir Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui „2017 m. Sąjungos Europos standartizacijos darbo programa“ {SWD(2016) 185 final} (COM/2016/357) ir Komisijos komunikato Europos Parlamentui, Tarybai, Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „XXI amžiaus Europos standartai“ (COM/2016/358).
Parengė
Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto biuro patarėja
Rita Beinorienė, tel. (8 5) 239 6219