Biudžeto ir finansų komitetas

Biudžeto ir finansų komitete atlikta parlamentinė kontrolė dėl Lietuvos ekonominės raidos 2021–2023 m. scenarijaus ir valstybės taikomos mokestinės pagalbos verslui

2020 m. spalio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 30 d. vykusiame Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje atliekamos parlamentinės kontrolės metu finansų ministras Vilius Šapoka apžvelgė ekonominės raidos scenarijų ir patvirtino, kad Lietuvos BVP nuosmukis yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.

Ministras atkreipė dėmesį į tai, kad dėl su COVID-19 viruso pandemija susijusio šoko šiemet Lietuvos ekonomika susitrauks 1,5 proc. – tai yra gerokai mažiau, nei buvo numatyta vasarą (7 proc.), o 2021 m. – tikėtinas 3,3 proc. BVP augimas. Vėlesniais vidutinio laikotarpio metais BVP galėtų augti vidutiniškai po 2,3 proc. per metus.

 

Su Finansų ministerijos pateikta prezentacija dėl ekonominės raidos scenarijaus galite susipažinti čia.

Finansų ministerijos atnaujintas makroekonomikos prognozes patvirtino Valstybės kontrolė. Parlamentinės kontrolės metu Valstybės kontrolės atstovai pristatė savo išvadą, kurioje konstatuojama, kad Finansų ministerijos parengtas 2020-2023 metų Ekonominės raidos scenarijus yra tvirtinamas ir tinkamas rengti 2021 metų valdžios sektoriaus biudžetų projektus.

Valstybės kontrolės išvadą dėl ekonominės raidos scenarijaus galite rasti čia.

Parlamentinės kontrolės metu Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Edita Janušienė Komiteto narius informavo, kad ekstremalios situacijos laikotarpiu net 53 tūkst. bendrovių gavo valstybės paramą, t. y. VMI, „Sodros“ ar Užimtumo tarnybos pagalbą. Pasak jos, 22 tūkst. įmonių atidėtas 660 mln. eurų mokesčių mokėjimas. E. Janušienės teigimu, apie pusės mokėtojų skola valstybei dėl atidėtų mokesčių siekia iki 1 000 eurų, ir tik 1 proc. mokėtojų turėjo skolą daugiau nei 0,5 mln. eurų, tačiau šis nedidelis procentas sudaro net 54 proc. visų mokesčių atidėjimų (359 mln. eurų). Nepaisant, to kad mokesčius neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės gali atidėti iki š. m. gruodžio 31 d., jau dabar dalis atsigaunančių paveiktų įmonių kreipiasi į VMI dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo, siekdamos sumokėti atidėtus mokesčius.

 

 

 

Kontaktams:

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas

Mob. 8 668 42 266

El. p. [email protected]

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Biudžeto ir finansų komiteto biuro

vyriausioji specialistė Agnė Gedraitytė

Tel.(8 5)  239 6930

El. p. [email protected]