Aukšta Europos Komisijos pareigūnė Europos reikalų komitetui pristatė pasirengimą JK išstojimui iš ES be susitarimo
2019 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai
2019 m. vasario 18 d. Europos reikalų komiteto nariai susitiko su Europos Komisijos generalinio sekretoriaus pavaduotoja Selin Goe (Céline Gauer) ir Europos Komisijos Generalinio sekretoriato Pasirengimo „Brexit“ skyriaus vadovo pavaduotoju Luka Rosi (Luca Rossi). Susitikimo metu aptartos aktualijos, susijusios su galimu Jungtinės Karalystės (JK) išstojimu iš Europos Sąjungos be susitarimo.
S. Gor pristatė priemones, kurių ėmėsi ir imasi Europos Komisija, siekdama sušvelninti JK išstojimo iš Europos Sąjungos be susitarimo pasekmes: pirmiausia – vizų, transporto, finansinių paslaugų, socialinės apsaugos koordinavimo, Europos Sąjungos biudžeto 2019 m., „Erasmus“ programos ir kitose srityse. Lietuva yra jau septyniolikta šalis, kurią aplanko Europos Komisijos ekspertų delegacija. S. Gor paragino Lietuvą nacionalinės kompetencijos ribose priimti atitinkamas nacionalines priemones, siekiant, kad JK išstojimas iš Europos Sąjungos be susitarimo sukeltų kuo mažiau neigiamų pasekmių Lietuvos piliečiams ir verslo subjektams, taip pat Lietuvoje gyvenantiems JK piliečiams ir veiklą vykdantiems JK verslo subjektams.
Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas atkreipė dalyvavusių dėmesį, kad Seimo VI (pavasario) sesijos pradžioje komitetai turės operatyviai apsvarstyti įstatymų projektus tam, kad būtų laiku pasirengta galimam JK išstojimui iš ES be susitarimo 2019 m. kovo 29 d.
Vyriausybės vasario 13 d. pasitarime buvo sutarta dėl bendrų horizontalių principų, kuriais turi būti vadovaujamasi teisėkūros darbe ruošiantis JK išstojimui iš ES be susitarimo bei pritarta bendram konsoliduotam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Teisės aktų projektų, kuriuos Vyriausybė siūlo įtraukti į Seimo VI (pavasario) sesijos darbų programą, sąraše yra 2 įstatymų projektai, susiję su pasirengimu JK išstojimui iš Europos Sąjungos – Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo įstatymo projektas ir lydintieji įstatymų projektai bei Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Šis sąrašas nėra galutinis, vėliau gali būti pateikti ir kiti būtini įstatymų projektai.
Parengė
Liucija Schulte-Ebbert
Europos reikalų komiteto biuro patarėja
Tel.: (8 5) 239 6498, mob. 8 699 04 083
El. p. [email protected]