Europos reikalų komitetas

Europos Komisijos narys V. P. Andriukaitis Seimo komitetui pateikė informaciją apie pasiektus rezultatus

2019 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2019 m. lapkričio 15 d. Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje komiteto nariai išklausė kadenciją baigiančios Europos Komisijos (EK) nario Vytenio Povilo Andriukaičio informaciją apie 2014 m. lapkričio 1 d. darbą pradėjusios EK nuveiktus darbus, taip pat apie paties, Lietuvos deleguoto Komisijos nario, indėlį.

Kaip teigė V. P. Andriukaitis, per EK kadenciją Komisija įvykdė beveik visus išsikeltus uždavinius: sukurta 14 milijonų naujų darbo vietų, Europos Sąjungoje pasiektas 73,9 proc. užimtumo lygis (2019 m. antras ketvirtis), visą kadencijos laikotarpį EK pavyko išsaugoti ekonomikos augimo potencialą, šalių narių valdžios sektoriaus deficitas ES nuo 6,6 proc. sumažėjo iki 0,7 proc.

 

 

Šiuos rezultatus lėmė „aktyvios, lanksčios po­zicijos formuojant biudžetus ir formuojant pagalbą, ir diskutuojant su Tarptautiniu valiutos fondu, ir randant sprendimus. <...> Prekybos sutartys ir galimybės išplėsti Europos Sąjungos eksportą.“

Prie Komisijos tikslų įgyvendinimo taip pat prisidėjo Investicijų plano Europai (dar vadinamo Junkerio planu) įgyvendinimas. Šių priemonių dėka ES bendrasis vidaus produktas išaugo 0,9 proc., taip pat sukurta 1,1 mln. naujų darbo vietų. 2019 m. spalio mėn. duomenimis, pagal Junkerio planą visoje ES sutelkta 439,4 mlrd. eurų papildomų investicijų.

Komisija padėjo išspręsti Portugalijos, Italijos, Airijos, Ispanijos ir Graikijos, kuri buvo itin sudėtingoje padėtyje, finansines problemas. Komisijos narys pažymėjo, kad Žano Klodo  Junkerio (Jean-Claude Juncker) sprendimas išlaikyti Graikiją euro zonoje „buvo teisingas.“

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Pristatydamas savo, kaip Lietuvos deleguoto Komisijos nario, kurio kandidatūrai skiriant pritarė ir Seimo Europos reikalų komitetas, darbo rezultatus, V. P. Andriukaitis išskyrė Europos referencinius tinklus, kurie suteikia Europos sveikatos apsaugos teikėjams galimybę dalintis patirtimi, sakė, kad pirmą kartą Europos Sąjungos istorijoje įdiegę naujovę – State of Health in the EU („Sveikatos būklė Europos Sąjungoje“) – iniciatyvą. Nemažai su visuomenės sveikata susijusių klausimų įtraukta į Europos semestrą (Ekonominės ir fiskalinės politikos koordinavimo Europos Sąjungoje ciklas).

Maisto saugos srityje EK narys pažymėjo: „Didžiuojuosi, kad pagaliau įvedėme europinį reguliavimą dėl transriebalinių rūgščių eliminavimo iš industriškai gaminamų maisto produktų. Tai yra didelis veiksnys kovojant su an­kstyvomis mirtimis, infarktais“.

Komisijos narys su komanda pasiekė, kad būtų priimta direktyva dėl maisto nešvaistymo, taip pat parengtos me­todologijos, kaip matuoti maisto švaistymą, kaip efektyviau panaudoti išmetamą maistą ir maisto atliekas.

 

V.P. Andriukaičio pristatymą galite peržiūrėti čia.

Daugiau informacijos Europos Komisijos tinklapyje: https://ec.europa.eu/commission/review-president-juncker-commission_en; https://ec.europa.eu/commission/priorities_lt.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Elzė Kolelė, tel. (8 5) 239 6498