Komisija svarstė Generalinės prokuratūros prašymą panaikinti Seimo nario P. Gražulio teisinę neliečiamybę
Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę posėdyje Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Rolandas Stankevičius paaiškino, kad pagrindas kreiptis dėl Seimo nario laisvių suvaržymo yra pradėto ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, kurie leidžia pagrįstai manyti, kad Petras Gražulis, būdamas Lietuvos Respublikos Seimo nariu, valstybės politiku, siekdamas turtinės naudos, nesant kyšininkavimo požymių, laikotarpiu ne vėliau kaip nuo 2015 m. gegužės 18 d. iki 2017 m. vasario 13 d., piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi ir dėl to didelės žalos patyrė valstybė.
P. Gražulio įsitikinimu, prokurorų atliktas tyrimas yra paviršutiniškas, neparodo tikros situacijos, todėl nėra pakankamas Seimo nario neliečiamybei panaikinti.
Komisija, išklausiusi argumentus, kuriais rėmėsi prokurorai kreipdamiesi į Seimą dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo ir Seimo nario paaiškinimus dėl jam reiškiamų kaltinimų, kitame posėdyje spręs, kokį siūlymą teikti Seimui dėl Seimo nario P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo.
Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Seimo narys turi teisinę neliečiamybę ir be Seimo sutikimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.
Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę pirmininkas
Petras Valiūnas