Nuotrauka

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos
AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo
signataras

Kazimieras
UOKA

     Gimė 1951 03 04 Kaune. 1976 m. baigė Vilniaus valstybinį universitetą, istorikas.
    1972-1988 m. dirbo Kauno žemės darbų mechanizacijos valdyboje Nr. 14 ekskavatorininku, buldozerininku. 1988-1990 m. buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos sekretoriumi. Nuo 1990 m. - Lietuvos Respublikos valstybės kontrolierius.
    1988-1990 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys. 1989-1990 m. Lietuvos darbininkų sąjungos pirmininkas.
    1989 m. išrinktas TSRS liaudies deputatu Kauno miesto teritorinėje rinkiminėje apygardoje, 1989-1990 m. buvo TSRS Aukščiausiosios Tarybos nariu, 1992-1996 m. - LR Seimo nariu.
    Vedęs, turi sūnų ir dukrą.
      
     Žvelgiant iš dešimties metų atstumo, galiu tvirtai teigti, kad daugelis nepriklausomybės atkūrimo darbų dar tikrai nėra atlikta.
    Pirmiausia, atsikūrusių partijų pirmieji lyderiai nesugebėjo susitarti dėl pagrindinių šalies ūkio vystymosi krypčių, tai yra, realiai tebetęsia LTSR plano komiteto parengtųjų iliuzijų siekimą. Neapibrėžta atsikūrusios valstybės vieta tarptautiniame darbo pasidalijime sąlygojo skurdo didėjimą plačiuose gyventojų sluoksniuose ir nusivylimą dauguma veikiančiųjų partijų, o tuo pačiu ir pilietinės visuomenės sukūrimo vilčių žlugimą.
    Antra, nepasiekta konsensuso daugumos šalies gyvenimo sričių reformų klausimu. Galima teigti, kad toks būtinasis sutarimas tepasiektas tik užsienio politikos srityje, o to labai maža. Visose kitose gyvenimo srityse reformų kryptis ir tempas dažnai keičiasi pagal valdančiųjų partijų užgaidas, greitai nuvilia žmones, valdžios siekiančios opozicinės partijos klastingai lūkuriuoja savo valandos. Taip besielgdamos su Tėvynės likimu, jos nieko niekada nepasieks, tik į rinkimus ateis vis mažiau piliečių.
    Išeitį matau parlamentinių partijų vidaus demokratijos stiprinime ir naujos kartos lyderių atėjime. Jei dar Lietuvai pasisektų turėti prezidentą, verčiantį parlamentines partijas susitarti pagrindiniais šalies gyvenimo klausimais keliems dešimtmečiams į priekį, šalies potencialas įgautų vystymosi kryptį ir pagreitį.