Apie Ekonomikos komiteto 2007-05-02 posėdį

EN  FR

      Ekonomikos komiteto 2007-05-02 posėdyje:

 

1. SVARSTYTA. Įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl bendradarbiavimo geležinkelių transporto srityje pakeitimo protokolo ratifikavimo projektas XP-2051.

 

            NUSPRĘSTA. 1. Pritarti komiteto patobulintam įstatymo projektui ir komiteto išvadai.

            2. Komiteto paskirtas pranešėjas: V.Škil.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            2. SVARSTYTA. Prekybinės laivybos įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas XP-2078 ES.


NUSPRĘSTA.  Įstatymo projekto svarstyme daryti pertrauką.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

3. SVARSTYTA. 2007-04-20 Seimo Teisės departamento išvada Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 5 ir 8 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui XP-713(2).

 

NUSPRĘSTA. 1.  Nepritarti  pirmos  pastabos pirmajai daliai.

Balsavimo rezultatai:   “už” -  5,  “ prieš”- 1,  “susilaikė”-  nėra.

2. Pritarti  pirmos  pastabos antrajai daliai  ir projekto 1 straipsniu keičiamo įstatymo 5 straipsnio naują 5 dalį išdėstyti taip:

„5. Už Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečius ir nuolatinius gyventojus, kurie yra laivo įgulos nariai ir dirba Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose, vežančiuose keleivius ir krovinius jūra tarptautiniais maršrutais, draudėjai socialinio draudimo įmokas moka nuo apdraustojo darbo užmokesčio (šio įstatymo 7 straipsnio 1 dalis) sumos, ne didesnės už Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 1,5 dydžio sumą. Draudėjo socialinio draudimo įmokos, turinčios būti apskaičiuotos ir sumokėtos nuo apdraustojo darbo užmokesčio sumos, kuri yra  nuo 1,5 iki 5 Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių, dengiamos mokamos iš valstybės biudžeto Vyriausybės nustatyta tvarka. Apdraustojo socialinio draudimo įmokos mokamos bendra tvarka šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytiems asmenims

  Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

3.  Pritarti  antrai pastabai ir projekto 3 straipsnį išdėstyti taip:

“3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas taikymas

            Šiso įstatymaso įsigalioja  nuostatos taikomos nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.”

  Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

4. SVARSTYTA. Dėl piliečio P.Giedrio pareiškime “Dėl elektros energijos vartotojų taisyklių neatitikimo įstatymams” iškeltų problemų.

 

NUSPRĘSTA.  Rekomenduoti piliečiui P.Giedriui teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į Valstybinę energetikos inspekciją prie Ūkio ministerijos ar teismą dėl, pareiškėjo manymu, galimo “Elektros energijos vartotojų prijungimo prie veikiančių energetikos įmonių objektų taisyklių” neatitikimo įstatymams išnagrinėjimo

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

5. SVARSTYTA. Dėl B.Vėsaitės komandiruotės į Yasmine Hammamet (Tunisas).

 

NUSPRĘSTA. Pritarti  B.Vėsaitės komandiruotei  į Yasmine Hammamet (Tunisas)  2007 m. birželio 13-16 dienomis dalyvauti penktajame Tarptautiniame Turizmo forume.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

6. Vyko Ekonomikos komiteto narių susitikimas su Vokietijos Federacinės Respublikos Federalinio ūkio ir technologijų ministro Michael Glos vadovaujama delegacija . Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie šiandien aktualias abiejų valstybių energijos tiekimo,  energijos kainų bei dujų tiekimo  problemas. Aptarta ir diskutuota  Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimu. Vokietijos ministras Michael Glos patikino, kad kiekvienos valstybės yra apsisprendimo reikalas kokią energijos rūšį (atominę, branduolinę, vėjo, saulės) pasirinks ir  naudos. Susitikimo metu  šalių atstovai išsakė savo nuomones Ignalinos atominės elektrinės uždarymo bei naujos branduolinės jėgainės  statybos, saugumo  klausimais. Buvo paminėta, kad reikia laikytis jau priimtų ir veikiančių teisės aktų nuostatų. Taip pat buvo diskutuojama bei pasikeista  šalių patirtimi apie  investicijas į mokslinius tyrimus bei naujas aukštas technologijas, jų panaudojimą diegiant ir skatinant verslą. Susitikimo dalyviai patikino, kad siekiant efektyviau išspręsti iškilusias energetines ir kitas problemas, reikėtų  ateityje plėtoti tarpusavio šalių  bendradarbiavimą.

 

 

 

 

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008