2008-01-30 dienos posėdyje

EN  FR

 

2008-01-30 dienos posėdyje Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos 2006 metų veiklos ataskaitos “. Komitetas nusprendė pritarti LRT Tarybos 2006 metų veiklos ataskaitai ir konstatuoti, kad Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos veikla tik iš dalies atitinka strateginį planą ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija tik iš dalies įgyvendina teisės aktais pavestas funkcijas. Komitetas pasiūlė LRT Tarybai priimti reikiamus sprendimus ir užtikrinti, kad LRT televizijos programoje „LTV1“ būtų vykdoma nacionalinio transliuotojo pareiga teikti pirmenybę nacionalinei kultūrai, informacinėms, pasaulio kultūros, publicistikos, analizės, pažintinėms, šviečiamosioms, meno laidoms, o masinę kultūrą atspindėti apžvalginėse, pažintinėse, analitinėse laidose; didinti šviečiamojo, informacinio, kultūrinio pobūdžio, sportą ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančių laidų skaičių „LTV1“ kanale.

Komitetas, kaip pagrindinis, svarstė Alkoholio kontrolės įstatymo 18 ir 29 straipsnių pakeitimo bei papildymo įstatymo projektą Nr. XP-2688 ir nusprendė siūlyti Seimo valdybai sudaryti darbo grupę Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms parengti.

Komitetas svarstė Kultūros rėmimo fondo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma patikslinti Kultūros rėmimo fondo remiamų veiklos sričių sąrašą vietoj „muziejų“ įrašant „kultūros paslaugų plėtra“.

Posėdyje buvo aptartos priėmimo į aukštąsias mokyklas problemos, keičiamas stojamosios studijų įmokos dydis ir pageidavimų skaičius stojančiojo prašyme. Nuo  2008 m. pageidavimų skaičius sumažėjo nuo 20 iki 12. Pateikiant 1 pageidavimą, stojantysis turės mokėti 80 Lt stojamąją studijų įmoką, pateikiant nuo 2 iki 12 pageidavimų - 170 Lt. Posėdyje dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrojo priėmimo asociacijos, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos Švietimo ir mokslo ministerijos, studentų sąjungų atstovai. Posėdžio metu buvo išklausytos visų posėdyje dalyvavusių atstovų nuomonės ir aptarta kokių priemonių reikėtų imtis tobulinant  priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Buvo nutarta, kad šiuo metu veikianti Bendrojo priėmimo tvarka į aukštąsias mokyklas  nėra  peiktina, bet tobulintina. Be to reikėtų surengti platesnę diskusiją dėl priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos tobulinimo, pasikviečiant ir mokinių parlamentų atstovus.

 

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008