2008-04-23 dienos posėdyje

EN  FR

2008-04-23 dienos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje svarstė nutarimo “Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybos 2005 metų veiklos ataskaitos” projektą XP-2957 ir nutarimo “Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybos 2006 metų veiklos ataskaitos” projektą  XP-2831(2). Komitetas abiem nutarimo projektams pritarė.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kaip pagrindinis pradėjo svarstyti Vyriausybės teikiamus Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą XP-2905A, Valstybinių aukštųjų mokyklų turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo projektą XP-2909, Viešųjų įstaigų įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą XP-2910, Žemės įstatymo 7, 9, 10 ir 32 straipsnių pakeitimo  įstatymo projektą XP-2911 ir Seimo narių G.Steponavičiaus ir A.Kubiliaus teikiamus Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-2905 ir Vyriausybės įstatymo 38 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą XP-2906. Komitetas nusprendė patvirtinta tokią svarstomų projektų svarstymo eigą: 2008 –04-23 d. mokslo ir studijų reformą įgyvendinantys teisės aktų projektai pristatomi Švietimo, mokslo ir kultūros komitete; paskirti išvadų rengėjus : Seimo nariui Vydą Gedvilą ir Aušrinę Mariją Pavilionienę; sudaryti darbo grupę patobulintam Mokslo ir studijų įstatymo projektui parengti svarstomų projektų XP-2905 ir XP-2905A pagrindu (V.Domarkas, J.Dautartas, V.Gedvilas, A.M. Pavilionienė, V.Simulik, G.Steponavičius, O.Valiukevičiūtė, R.Žakaitienė, Prezidento patarėja (stebėtojo teisėmis), kuri pradės darbą 2008-04-29 d.; laukti pasiūlymų iki 2008-05-06 d.; organizuoti klausymus iki 2008-05-21 d; analizuoti pateiktus pasiūlymus darbo grupėje 2008 m. gegužės 22 -  birželio 2 dienomis; svarstyti patobulintus teisės aktų projektus Komiteto posėdžiuose 2008m. birželio 2 – 12 dienomis.

Taip pat buvo nuspręsta  kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl projektų XP-2909 - XP-2911 po to, kai sudaryta darbo grupė parengs patobulintą Mokslo ir studijų įstatymo projektą, išnagrinės ir aptars XP-2909 - XP-2911 projektus.

Komitetas kaip papildomas svarstė Seimo nutarimo „Dėl valstybinės šeimos politikos koncepcijos patvirtinimo“ projektą Nr. XP-2390, Seimo valdybos sudarytos darbo grupės, vadovaujamos Seimo narės Rimos Baškienės. Komitetui pristatė ir detaliau paaiškino jo nuostatas Seimo narė E.Karpickienė, Komitetas nusprendė iš esmės pritarti projektui XP-2390 su Vyriausybės, Seimo narių V.V.Margevičienės, E.Karpickienės pataisomis ir kai kuriais Seimo narės A.Pavilionienės pasiūlymais. Daugiausiai diskusijų sukėlė Šeimos sąvokos apibrėžimas.

Posėdyje dalyvavo: Irena Egle Laumenskaite, Vilniaus kunigų seminarijos docentė, Jolanta Samuolyte, Zmogaus teisiu stebejimo instituto tyrimu vadove, Margarita Jankauskaite, Lygių galimybiu pletros centro projektų vadovė, akad. Antanas Tyla, Lietuvių katalikų mokslo akademijos Centro valdybos narys, Jolanta Ramonienė, Lietuvos vyskupų konferencijos atstovė

Komiteto nuomonę Seimo posėdyje pristatys A.Pitrėnienė.

Seimo narių A.Pitrėnienės ir P.Jakučionio iniciatyva Komitetas svarstė Vyriausybės 2004 m. birželio 14 d. nutarimo Nr. 745 „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo, nutarimo Nr. 746 Dėl bendrojo lavinimo, specialiojo ugdymo, profesinio mokymo mokyklų, pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančių įstaigų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo kriterijų sąrašo patvirtinimo tikslingumą.

Seimo nariai reiškė susirūpinimą, kad Lietuvos kaimai pasmerkti likti be pradinių mokyklų, pastaraisiais metais taupymo sumetimais jau tapusių pagrindinių mokyklų skyriais. Pedagogai ir tėvai įsitikinę, kad tokie savivaldybių sprendimai yra klaidingi. Jie priimami visai neatsiklausus bendruomenės nuomonės. Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai tikino, kad pradinės mokyklos uždarinėjamos ne Švietimo ir mokslo ministerijos nurodymu, o pačios savivaldybės nuožiūra, ir jų sprendimus visiškai galima pateisinti, nes jie priimami dėl ekonominės būtinybės.. Kaimo mokyklos iš „mokinio krepšelio“ lėšų niekaip negali išsilaikyti dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus ir žinių kokybės. Daugumos jų būklė yra apgailėtina.

Komitetas svarstė ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 metų veiklos ataskaitai.

 

 

Jurgita Bieliūnienė, 2396789

 



 
 © Seimo kanceliarija, 2008