Apie 2007-04-04 TTK posėdį

EN  FR

Posėdis įvyko 2007-04-04.

Posėdžio pirmininkas Julius Sabatauskas.

Posėdžio sekretorė  Aidena Jankauskaitė.

Dalyvavo:

Komiteto nariai – Jonas Pinsku; Nijolė Steiblienė, Aldona Staponkienė, Vladimiras Volčiok, Raimondas Šukys, Vidmantas Žiemelis.

Komiteto patarėjai –  Dalia Latvelienė, Dalia Komparskienė, Jelena Voitkun.

Kviestieji asmenys – Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojas Algis Norkūnas, Respublikos Prezidento kanceliarijos Teisės departamento vadovė Aušra Rauličkytė, Respublikos Prezidento kanceliarijos patarėjas Česlovas Atkočaitis.

 

 

1. SVARSTYTA: Vidaus tarnybos statuto 14 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas XP-2022.

 

Įstatymo projektą parengė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.  Įstatymo projektą paskatino priimtas Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo ir Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymas (Žin., 2006, Nr. 102-3936), kuriuo pakeisti Statuto 4 straipsnio 1 ir 2 punktas bei 13 straipsnio 4 dalis, taip pat Viešojo saugumo tarnybos įstatymas (Žin., 2006, Nr. 102-3935).

Įstatymo projekto tikslas – patikslinti galiojančio Statuto nuostatas, siekiant užtikrinti aiškų ir vienodą Statuto nuostatų ir principų praktinį taikymą visose vidaus reikalų sistemos centrinėse įstaigose.

Įstatymo projekto uždaviniai – reglamentuoti generolo laipsnio suteikimą Viešojo saugumo tarnybos vadui.

 

NUTARTA: Pritarti Komiteto patobulintam įstatymo projektui, nenumatant jame konkrečios įstatymo įsigaliojimo datos. Įstatymas įsigalios bendra įstatymų numatyta tvarka.

Balsavimo rezultatai:   “už” – 6 ,  “prieš” - 1, “susilaikė” – 0.

 

2. SVARSTYTA: Teismų įstatymo 75, 76, 77, 79, 80 ir 81 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas XP-2069.

 

Teismų įstatymo 75, 76, 77, 79, 80 ir 81 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą XP-2069 bei Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą XP-2070 pateikė Seimo narys Julius Sabatauskas.

Projektų tikslai ir uždaviniai:

Šiuo metu galiojančios Lietuvos Respublikos teismų įstatymo nuostatos, reglamentuojančios teismų pirmininkų, jų pavaduotojų ir skyrių pirmininkų skyrimo tvarką, neužtikrina teismų nepriklausomumo, atvirumo, veiklos efektyvumo ir organizacinio veiksmingumo principų įgyvendinimo teismų sistemoje. Svarbiausi Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 75, 76, 77, 79, 80 ir 81 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto (toliau vadinama – Įstatymo projektas) uždaviniai yra šie:

– nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kuris sudarytų prielaidas teismų pirmininkų, jų pavaduotojų ir skyrių pirmininkų rotacijai bei užkirstų galimybę tam pačiam asmeniui minėtas pareigas tame pačiame teisme užimti daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės;

– nustatyti, kad tuo atveju, jei teismų pirmininkai, jų pavaduotojai ir skyrių pirmininkai iki šio įstatymo įsigaliojimo ėjo pareigas kadencijos trukmės ar ilgesnį laikotarpį, šis laikotarpis prilyginamas pirmajai jų kadencijai;

– įtvirtinti tokį teisinį reguliavimą, kuris sukurtų sąlygas teisėjams, vienam teismui vadovavusiems dvi kadencijas, savo administracinius gebėjimus panaudoti dirbant kitame teisme;

– suvienodinti teismų pirmininkų, jų pavaduotojų ir skyrių pirmininkų įgaliojimų laiką;

– įgyvendinti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2006 m. gegužės 9 d. nutarimą, nustatant, kad dėl Aukščiausiojo Teismo skyriaus pirmininko skyrimo ir atleidimo iš pareigų Respublikos Prezidentui pataria Teisėjų taryba.

Svarbiausias Lietuvos Respublikos teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projekto uždavinys yra panaikinti nuostatą, kad kadencijų skaičiaus apribojimas taikomas tik bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų pirmininkams, pirmininkų pavaduotojams, skyrių pirmininkams, kurie į šias pareigas paskirti po Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo (2002-05-01).

 

 

Komitetas  iš dalies pritarė Seimo narės A. Staponkienės pasiūlymui:

1. Nutarta pakeisti projekto 80 str. 4 d., nustatant, kad teisėjas į tos pačios pakopos teismo pirmininko, pirmininko pavaduotojo ar skyriaus pirmininko pareigas gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

2. Taip pat  nuspręsta į projekto 80 str. 4 d.  įtraukti nuostatą, kad asmuo, po dviejų iš eilės kadencijų, į minėtas pareigas tos pačios pakopos teisme gali būti skiriamas praėjus ne mažiau kaip 5 metams nuo jo antros kadencijos pabaigos.

3. Nepritarta pasiūlymui projekto 80 str. 4 dalyje įrašyti nuostatą, kad taikant šiame straipsnyje nustatytus ribojimus kadencijos skaičiuojamos tokiu būdu: jeigu teisėjas teismo pirmininko, pirmininko pavaduotojo ar skyriaus pirmininko pareigas ėjo trumpiau nei kaip pusė kadencijos, ši kadencija neskaičiuojama, jeigu teisėjas teismo pirmininko, pirmininko pavaduotojo ar skyriaus pirmininko ėjo ilgiau kaip pusė kadencijos, ši kadencija skaičiuojama kaip visa kadencija.

 

NUTARTA: Pritarti komiteto patobulintam Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 75, 76, 77, 79, 80 ir 81 straipsnių pakeitimo  įstatymo projektui XP-2069.

Balsavimo rezultatai: “už”- 6 , “prieš” - 0  , “susilaikė” -  1.

 

3. SVARSTYTA: Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas XP-2070.

 

NUTARTA: Pritarti iniciatorių pateiktam Lietuvos Respublikos teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios  įstatymo projektui XP-2070.

Balsavimo rezultatai: Bendru sutarimu “už”.

 

4. SVARSTYTA: Dėl Seimo valdybos pasiūlymo deleguoti Komiteto narį dalyvauti Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos rengiamose apskritojo stalo diskusijose.

 

NUTARTA: Deleguoti Teisės ir teisėtvarkos komiteto Teisės pakomitečio pirmininką Vidmantą Žiemelį bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto Teisėtvarkos pakomitečio pirmininką Joną Pinskų dalyvauti konfederacijos rengiamose apskritojo stalo diskusijose.

Balsavimo rezultatai: Bendru sutarimu– “už”.

 

Teisės ir teisėtvarkos komiteto padėjėja

Aidena Jankauskaitė, 2396795



 
 © Seimo kanceliarija, 2008