LIBERALŲ IR CENTRO SĄJUNGOS FRAKCIJOS SAVAITĖS APŽVALGA
2005-01-31 2005-02-04
sausio 31 d.
Ištrauka iš Gintaro Steponavičiaus spaudos konferencijos "Politinės aktualijos"
G. STEPONAVIČIUS: "<
> žvelgiant į ateitį ir į mūsų vietą Europoje reikėtų suvokti, kad "seno kirpimo" sprendimai dinamiškame pasaulyje nebegalioja. Plaukimo pasroviui taktika - neperspektyvi. Kaip valstybė turime vytis daugelį ekonomiškai labiau pažengusių kraštų.
Šiandien valdžioje susibūrę politikai savo nuostatomis ir veikimu patvirtina, kad nereikia nei diskusijos dėl ES Konstitucijos, nei vienodų žaidimo taisyklių norintiems gauti ES fondų paramą, nei moralės reikalavimų "paslydusiems" pareigūnams. Man tokia laikysena primena tarybinius laikus ir tarybinę moralę.
ELTA: Sakėte, jog Vilniaus meras yra geras ūkininkas. Ar, Jūsų manymu, jo veikla verta visapusiško pagyrimo? Ar visa, ką jis daro, yra skaidru, teisinga ir naudinga vilniečiams?
G. STEPONAVIČIUS: Vilniaus mieste vykstantys pasikeitimai - įspūdingi. Tai nėra vien dygstantys pastatai. Pasikeitimai aprėpia ir švietimo įstaigas, ir socialinę sferą, ir infrastruktūrą, kurios plėtra jau pasiekė miesto pakraščius - pradedami įgyvendinti milžiniški projektai, statant aplinkkelius ir panašiai.<
>
ELTA: Neretai tariama, esą valstybę geriau valdytų turtingi žmonės nei neturtingi. Neseniai tokią mintį išreiškė socialdemokratas Bronius Bradauskas. Kai kurie jo partiečiai dėl to pasipiktino ir užsiminė, esą šitoks mąstymas pritiktų nebent liberalams. Ar liberalai tikrai taip galvoja?
G. STEPONAVIČIUS: Kartais socialdemokratai mėgina savo vidaus diskusijas išreikšti klasių kovos idėjomis. Daugeliui aišku, kad klasių kovos antagonizmo nebėra.
Mums, liberalams, rūpi ir rūpės, kad žmonės galėtų dirbti ir daugiau uždirbti. Mums svarbu, kad besiformuojanti vidurinioji klasė įvairiais automobilių apmokestinimais, turto mokesčiais nebūtų išstumiama iš Lietuvos. Kad ta visuomenės dalis, kuri įneša didžiausią indėlį mokesčiais, energija ir kūrybingumu į valstybės atsigavimą, būtų valdžios gerbiama. Valdžia turi suvokti, kad tik leisdama veržliems žmonėms siekti rezultato ji galės padėti ir tiems, kuriems šiandien nelengva.
B. Bradausko filosofija ir mėgavimasis turtu man primena tai, ką jau buvome bepamirštą: išskirtines sąlygas, privilegijas. Šalia to dar atsiranda ir džiūgavimo bei viešo demonstravimo aspektas.
ELTA: Buvęs Jūsų partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas prieš trejus metus sakė: "Reikia sudaryti sąlygas žmonėms klestėti. Turte slypi tikras žmogaus ir visuomenės saugumas". Taigi vienas liberalas sako, kad turtas daro žmogų laisvą, o kitas tvirtina, jog turtas daro žmogų saugų. Turtas - pagrindinė vertybė?
G. STEPONAVIČIUS: Manau, kad žmogus, sugebantis gyvenime savarankiškai priimti sprendimus ir nebijantis atsakomybės, kartu yra neabejingas ir visuomenės procesams. Daug lemia ir išsilavinimas, ir platesnis gyvenimo suvokimas.
Mes, kaip partija, turime kelti uždavinius atsižvelgdami į ilgalaikes valstybės perspektyvas. Tai leistų Lietuvai sparčiau nei jos kaimynėms judėti į priekį.
Valdžia šiandien daro per daug inertiškos įtakos ekonominiams procesams. Esama per daug suvaržymų. O dvasiniams dalykams, socialinės atsakomybės diegimui reikia, kad stiprėtų pilietinė visuomenė."
vasario 1 d.
Antradienį opozicinių Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijų atstovai įteikė A.Paulauskui 31 parlamentaro parašu paremtą pasiūlymą surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo A.Pekeliūnu. Yra manoma, kad A.Pekeliūno viešai pademonstruotas europinių reikalų neišmanymas kenkia šalies reputacijai.
* * *
R. Palaitis užregistravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą:
https://www.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=249524&Condition2=