Jaunimo galimybės išsiplėtusioje Europos Sąjungoje

EN  FR

Š.m. spalio 18 dieną, Briuselyje, Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkui Arminui Lydekai tarpininkaujant, Europos Parlamento Vizitų ir Seminarų skyrius, grupei jaunuolių iš naujai į ES įstojusių šalių, surengė seminarą apie jaunimo galimybes mokytis ir dirbti išsiplėtusioje Europos Sąjungoje - "Jaunimo mobilumas: galimybės studijuoti ir dirbti ES".

Šiame seminare dalyvavo 120, skirtingų politinių pažiūrų ir įsitikinimų, pačias įvairiausias specialybes studijuojančių studentų iš Lietuvos, Kipro ir Vengrijos (po 40 atstovų iš kiekvienos šalies). Lietuvą atstovavo studentai iš Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, kolegijų, moksleiviai iš Šilutės, taip pat po 2 jaunuolius atstovaujančius 5 Lietuvos partijas.

Pagrindinis seminaro tikslas: supažindinti būsimuosius ES lyderius su konkrečiomis galimybėmis dirbti bei mokytis Europos Sąjungos valstybėse bei padiskutuoti kokios yra jaunimo mobilumo ES tendencijos ir problemos.

Pranešimus atvykusiems studentams skaitė bei diskusijose dalyvavo skirtingoms Europos Parlamento frakcijoms, o ir valstybėms atstovaujantys europarlamentarai bei specialistai.

Lietuvą šiame renginyje reprezentavo bei pranešimą perskaitė Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) ir Europos demokratų frakcijos narė Laima Andrikienė. Tarp kitų seminaro pranešėjų buvo Socialistų frakcijos Europos Parlamente atstovė Christa Prets iš Austrijos bei Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovas Istvanas Szent-Yvanyi iš Vengrijos. Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos Komisijos Švietimo ir kultūros direktorato ekspertas “Erasmus” programos klausimais Martin O”Casey.

Garbūs pranešėjai, jauniesiems seminaro dalyviams išsamiai papasakojo apie studentų bei dėstytojų mainų programas “Socrates”, “Erasmus”, “Leonardo Da Vinči”, bei galimybes studijuoti ir dėstyti kitose ES šalyse. Buvo pateikti duomenys, jog pavyzdžiui “Erasmus”, vadinamoje studentų mainų programoje, jau dalyvavo per milijoną jaunuolių. O į Europos Sąjungą 2004 m. įstojus 10 naujų valstybių, vien per pirmuosius metus studentų mainai padidėjo 36 procentais, o dėstytojų - net 77 procentais.

Nors diskusijose buvo akcentuota, jog laisvas asmenų judėjimas ES viduje yra naudingas ir senosioms, ir naujosioms ES valstybėms narėms. Tačiau taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad naujosioms valstybėms narėms taikomi apribojimai dėl laisvo asmenų, bei darbo jėgos judėjimo, dirbtinai atskiria senąsias ir naująsias valstybes nares bei kelia abipusį nepasitikėjimą.

Turiningai laiką Europos Parlamente praleidę Lietuvos studentai, dieną užbaigė aplankydami svarbiausias šalies atstovybes Briuselyje. Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkui Arminui Lydekai padedant, mūsų šalies jaunuoliai susitiko ir buvo šiltai priimti Lietuvos Misijoje prie Europos Sąjungos, kur galėjo pabendrauti su Lietuvos nuolatinio atstovo prie ES pavaduotoju Eriku Petriku. Seminaro dalyviai taip pat aplankė Lietuvos ambasadorių Misijoje prie NATO Liną Linkevičių.

 

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas



 
 © Seimo kanceliarija, 2008